• Korona Virusünden korunmanın 5 yolu
  1- Ellerinizi sabunla sık sık yıkayın!
  2- Dirseğinizin iç tarafına öksürün!
  3- Yüzünüze dokunmayın!
  4- Diğer insanlardan en az 1 metre uzak durun!
  5.a- Hasta hissediyorsanız evde kalın! 184 arayın!
  5.b- Zorunlu bir durum olmadıkça evden çıkmayın!

Öğretmenler yatıyor :(

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Mrs-21

Öğretmen Xanım :)
Kayıtlı Üye
25 Haziran 2010
2.187
2.224
Merhaba herkese,
Başlığım abest gelmiş olabilir ama bugünlerde sürekli bu lafı duyar oldum,aşırı gerilip üzülüyorum...
Öğretmenim ve bu hastalık sürecinde evdeyim..
Köyde öğretmenim ve branşım okul öncesi yani öğrencilerim öyle teknolojiden anlayacak yaşta değiller anlasalar da ilgili aileleri yok.(Hepsinin numarası bende, benim de onlar da var ama ne aradığımda açan ne de dönüş yapan oldu,1 2 tanesi hariç) Bunu dememin nedeni şu ki evde de olsak bi çabamız var (en azından benim gibilerinin-köy okulunda öğretmenlik yapan-vardır) ama ailenin ilgisinin olduğu yere kadar tüm çabamız.

Sorun şu akraba eş dost (adı dost) kimle görüşsem konu biz öğretmenlerin evde olmasına bu süreçte aldığımız onlara göre “haksız kazanca” (evde olmayı biz tercih etmedik keşke hastalık olmasa da okullarımızda öğrencilerimizle olsaydık) geliyor.İster istemez geriliyorum ve savunmaya geçiyorum.
Ben çok zor süreçlerden geçip öğretmen oldum (evlendikten sonra okudum atandım vs) şuanda da köyde öğretmenim,günlük 4 saat yol gidip geliyorum,üstüne üstlük ikiz bebeklerimi ilk andan itibaren bırakmak zorunda kaldım (3.yılım) birgün olsun bunları konuşmayan insanlar bugün evde olmamı ve aldığım maaşı konuşuyor.
Cevap veriyorum asla altta kalmıyorum bu defa da adım fenaya çıkıyor onlar şaka yapmış oluyor 🤷🏻‍♀️
Midem bulanıyor bu türlerden nasıl başederim bilmem ama dertleşmek istedim :KK43:
 

illedeben

Popüler Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
7 Mayıs 2015
2.127
4.843
Siz kendinizi ve ne emeklerle o mesleğe kavuştuğunuzu biliyorsunuz. Gerisi önemli değil takmayın.

Öğretmenlerin sabırla emekle bir sınıfta onlarca öğrenciyle ilgilenmesi o kadar kolaysa neden çoğu veli evde tek kendi çocuklarıyla bile baş edemedi de okullar açılsa da göndersek diye dört gözle bekliyor? O kadar basit iş madem kendileri de öğretmen olsaymış.

İnsanlar konuşur ve hep konuşacak bir şey de bulurlar. O yüzden laf bile anlatmaya kendinizi ifade etmeye çalışmayın. Ne desem anlamayacaksınız o yüzden boşuna bu konuları konuşmayalım deyip konuyu kapattırın.
 

ipek2890

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Eylül 2016
2.355
1.685
Ben de öğretmenim öğrenci var da biz mi okula gitmiyoruz acaba ?
Geçen kayınpederim eşime diyor ki iyi tatil yapıyor o da işte bu arada ne guzel
Ne tatili dedim ders yapıyoruz canlı ders var. Canlı ders yapmak sınıfta ders yapmaktan daha zor çünkü çok geriliyorsun anlıyorlar mi anlayamiyorsun vs.
Dediginiz gibi ben de çok zor atandım evlendikten sonra atandım. Evliliğimin ilk yılı yan odada ders çalışmakla gecti millet gezip tozarken ben test çözdüm masa başında uyudum
Yatıyor diyen gitsin okusun madem
 

barga

Üye
Kayıtlı Üye
15 Ocak 2020
266
769
ben de öğretim görevlisiyim, %100 oturuyor olmasam da derslere giremediğim ve derslerin asıl hocası olmadığım için online bir eğitim de vermediğim için önceki işlerimin çoğu şu an yok. ne yapayım yani, ne yapalım? ben aksine gülüyorum kendime, biri bana haksız kazanç sağladığımı ima etse valla keşke sen de aynı işi yapıyor olsaydın, aşırı güzel iş derdim. sanki cumhurbaşkanısınız da işiniz aşırı ulaşılamaz bir iş ve insanlar imreniyor. bu öğretmene doktora sallayan hep olacaktır. kendileri de olsaydı, kim engel olmuş.

o kadar sene torpillilerden kendimize yol açıp da iş ararken ne yaptık ne ettik düşünen yok, şimdi ben evimde halimden mutluyken millete dert oluyorsam/oluyorsak yerler o dertleri. artık öğretmenler de yatıyor yeaaa klişesi bir bitmeli. kimse kimseye hayatının akışıyla ilgili açıklama yapmak zorunda değil. çok kolay olduğunu düşündüğümüz her işi yapmakta özgürüz. olsaydı yapsaydı.
 

ipek2890

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Eylül 2016
2.355
1.685
Zamanında da hemşirelere doktorlara laf ediyorlardi çok para alıyor bir nöbeti bilmem kaç lira diye şimdi ne oldu anladılar kıymetini hemşire doktorların kimsenin işi uzaktan göründüğü gibi kolay değil umarım bizim de bir gün kıymetimizi anlar şu laf edenler
 
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yukarı Alt