Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Ökse Otu

Konusu 'Alternatif Tıp' forumundadır ve EU1 tarafından 10 Şubat 2007 başlatılmıştır.

  10 Şubat 2007
  Konu Sahibi : EU1
 1. EU1

  EU1 Ziyaretçi

  Ökseotu (Viscum Album)
  İngl. Whitemistletoe – Alm. Mistel – Fr. Gui

  Yöresel adları: Burç, Çekem, Gevele, Gökçe

  Drog adı: Visci herba / yaprak vesaplar

  Tentür: Viscum album D3-D6

  Toplama / kurutma: Mart - Nisan döneminde, bitki henüz çiçeklenme aşamasındayken, yani meyveler oluşmadan, yaprak ve ilk saplartoplanır, gölge ve havadar bir yerde kurutulduktan sonra incekıyılır ve tekrar 2-3 gün boyunca iyice kurumaya bırakılır.Sonra hava almayan kaplarda saklanır. Meyveler sağlığa zararlı zehirli maddeler içerir, ama yaprak ve saplar kesinliklezararlı değildir!

  Preparatlar: Asgoviscum N, Craviscum, Mistel Curarina, Viscatyl, Viscysat ...

  Bileşim: Glykoproteinleri, Polypeptide(Viscotoxine),flavonlar, kahve asitleri ve başka asitler, Lignanlar, Acetiylcholin.

  Etkileri: Kalp kaslarını güçlendirici, kanbasıncını normalleştirici, sinir sistemini güçlendirici,hormon dengesini düzenleyici, tümör gelişimini durdurucu.

  Kullanım alanları: Ökseotu, olağanüstü yatıştırıcı bir sinir ilacı olduğunu kanıtlamıştır. Sinir sistemini yatıştırır ve güçlendirir. Doğrudanvagus sinirini etkileyerek, yüzeysel kılcal damarların duvarlarını sağlamlaştırır ve kalpatımını yavaşlatır. Kulak çınlamasına(tinnitus)karşı, epilepsiye(sara) ve çocuklarda görülen hiperaktiviteyekarşı kullanılabilir. Ayrıca, bedenin savunma gücünü arttırdığı da anımsanmalıdır.

  Yüksek veya alçak kanbasıncını normalleştirebilir! Damar sertliğine karşı başarıyla kullanılabilir.Yüksek veya alçak kan basıncından kaynaklanan başağrılarını dindirebilir.

  Kanser araştırmalarında elde edilensonuçlara göre, kanser tümörlerinin gelişimi ökseotu preparatları ile kontrol altına alınabiliyor. Tabii ki bu tedavinin uzman doktorların kontrolünde uygulanmasıgerekiyor.

  Pek çok kadınınacı çektiği menopoz dönemine özgü problemlere karşı büyük bir başarıyla kullanılabilir. Sinirsel kökenli hızlı kalp atımını (taşikardi) normalleştirebilir. Böylece, bu problemlerden kaynaklanabilecek önemlihastalıkların da önü alınmış olur.

  Bir yudum Saglık –Niyazi Eröztürk
   
İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren kadinlarkulubu.com adresimizde 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K' nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.

Kadinlarkulubu.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler iletişim linkinden iletişime geçildikten sonra en geç 5 (beş) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve avukatımız size yazılı/sözlü geri dönüş yapacaktır.