• Önemli uyarı ; outlook.*, hotmail.* gibi adrese sahip iseniz maalesef onay maili sizlere gelmediği için üyelik bu adresler ile üye olamaz, şifrenizi isteyemezsiniz.

Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz.

Ücretsiz üye olmak için tıklayın...
  • Gün aydınlanmadı başın sağ olsun Türkiyem 😔

Ölçme ve Değerlendirme Soru Kampı

kpsshayali

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Ocak 2012
1.144
4
canım ben 54buldum ancak şıkta yok işlem hatası yapmış olabilirim renkleri ayırt edemediğim için sana anlatıyım nasıl yaptığımı;
pasta grafiğini puan frekans tablosuna dönüştür önce canım

frekans puan
16 2 =32
6 1 =6
6 3 =18
8 4 =32
4 5 =20 en sağdakiler puanların toplamı canım sınıfta 40 kişi varmış aritemetik ortalamayı bulalım

aritmetik ort.=108/40=2,7 buldum ben canım bir kontrol et sen:KK34:
sonra mutlak başarı oranı formülü var canım
m.b.o.=(aritmetik ortalama/soru sayısı)*100=(2,7/5)*100=54 umarım anlatabilmişimdir canım

Son düzenleme:

kpsshayali

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Ocak 2012
1.144
4
Murat bey dersinde,öğrencilerinin diferansiyel denklemler konusuyla ilgili öğrenme eksikliklerini,kavram yanılgılarını ve onların bu eksikliklerine yol açan güçlükleri belirlemeyi ve bunları gidermeyi amaçlamıştır.
Buna göre aşağıda verilen test türlerinden hangisini kullanması murat beyi amacına ulaştırmaz?
a-izleme testi
b-erişi testi
c-formatif testi
d-ünite testi
e-performans görevi
canım cevap e sanırım,bağlantı kuramadım demişsin onun için yazıyorum doğru cevabın e olduğunu düşünerek tabiki yoksa daha bu konulara gelmedik:KK1:kavram yanılgısı,öğrenme eksikliği gibi şeyleri performans görevi ile gideremezsin sanki o nedenle onu kullanırsa amacına ulaşamaz gibi geldi bana canım ama erişi testi nedir onu hiç duymadım

nur_tuba

herşey güzel olacak...
Kayıtlı Üye
20 Ekim 2012
557
0
canım ben 54buldum ancak şıkta yok işlem hatası yapmış olabilirim renkleri ayırt edemediğim için sana anlatıyım nasıl yaptığımı;
pasta grafiğini puan frekans tablosuna dönüştür önce canım

frekans puan
16 2 =32
6 1 =6
6 3 =18
8 4 =32
4 5 =20 en sağdakiler puanların toplamı canım sınıfta 40 kişi varmış aritemetik ortalamayı bulalım

aritmetik ort.=108/40=2,7 buldum ben canım bir kontrol et sen:KK34:
sonra mutlak başarı oranı formülü var canım
m.b.o.=(aritmetik ortalama/soru sayısı)*100=(2,7/5)*100=54 umarım anlatabilmişimdir canım
harika anlatmışsin canim çok teşekkür ederim :KK9: :KK19: :KK16:

Yukarı Alt