Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Ölümsüzlük Mantarı (Kırmızı Reishi/Kırmızı Mantar)

Konusu 'Alternatif Tıp' forumundadır ve canavar tarafından 12 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

  12 Ağustos 2008
  Konu Sahibi : canavar
 1. canavar

  canavar Yılmak yok. Yola devam... Pro Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  3.278
  Beğeni:
  138
  Ödül Puanları:
  353
  Arkadaşlar sebze yetiştirirken reishi mantarı da yetiştirmeyi ihmal etmeyin derim
  [​IMG]
  -------------------------------------------------------​
  Uzakdoğu'da asırlardır hanedan içeceği olarak bilinen Reishi Mantarı, Türkiye'de de yetişiyor
  'Uzun yaşam'ın sırrı 'mantar'da!

  Mantarı Türkiye'de bir yıl önce tesadüfen bulan Prof. Ömer Çolak, yetiştirme sırrını girişimcilerle paylaşmaya hazır

  Prof. Ömer Çolak
  Reishi Mantarı'nın uzun ve sağlıklı bir yaşam vaat ettiği iddia ediliyor
  Kansere karşı Japonya Sağlık Bakanlığı tarafından kabul edilen tek ilaç
  Japoncada ölümsüzlük anlamına gelen 'Reishi'nin mantarı artık Türkiye'de üretiliyor
  Mantarı Türkiye'de bir yıl önce tesadüfen bulan Prof. Ömer Çolak, yetiştirme sırrını girişimcilerle paylaşmaya hazır
  İşlem görmeyen Reishi Mantarı'nın kilosu 2 bin dolar, işlemden geçirilen ise bin dolara satılıyor
  Hücreleri yenilediği, bağışıklık sistemini güçlendirdiği, kan dolaşımını harekete geçirdiği ileri sürülüyor
  Sağlıklı insanların günde 1-2 gram, hastaların ise 5-6 gram bu mantarın suyunu içmesi uzun yaşamın ilk şartı
  ----------------​
  Uzun yaşamın sırlarını çözebilmek ya da ölümsüzlüğe ulaşabilmek insanoğlunun en büyük hayali. Bu uğurda birçok bilimsel araştırma yapıldı, hâlâ da araştırmalar sürüyor. Genetik şifrelerin çözülmesi bu anlamda insanları heyecanlandırmıştı, aynı şekilde klonlama da. Bunların dışında, halk arasında birtakım otların ya da meyvelerin sağlığa iyi geldiği ya da hayatı uzattığı inanışıyla kullanıldığı da biliniyor.

  Peki haberimize konu olan ve şu anda Çukurova Üniversitesi Moleküler Biyoloji Departmanı'nda da üretim çalışmaları süren 'Reishi Mantarı' ne? Neden şimdiye kadar duymadık? Ve gerçekten ölümsüzlük mü vaat ediyor?

  Hayır, bu mantar ölümsüzlük vaat etmiyor, ama uzun ve sağlıklı bir yaşamın sırrını barındırdığı iddia ediliyor. Asırlar önce Çin'de ve Japonya'da sadece hanedanlar ve çocukları içebilirmiş bu mantarın suyunu. Halktan birisi bir ağaç altında bulduğunda bile saraya götürüp teslim edermiş. Çok seyrek olarak doğada bulunabildiğinden, halkın bu mantarı bulup saklaması idam cezasını getirirmiş yanında. Mantarın görüldüğü bölgeye yakın evler aranırmış. Ve söylenceye göre, sırf bu mantar yüzünden o zamanlar 100'e yakın insan hayatını kaybetmiş.

  Uzakdoğu hayaleti
  Efsaneler bununla da bitmiyor. Bu mantarın ününü duyan Avrupalılar, gerçeğini hiçbir zaman göremedikleri için 'Fantom Mushroom' ilan etmişler onu. Yani bir Uzakdoğu hayaleti. Oysa gerçek. Ama bunu Batı dünyası ancak 1960'lardan sonra söyleyebilir hale gelmiş. Yaklaşık 3 bin yıldan beri Çin tıbbında kullanılan ve bitkilerin kraliçesi olarak anılan mantarı, Japon bir araştırmacı üretilebilir hale getirdiğinden beri dünyanın her kesiminden araştırmacının ilgisini çekmeyi sürdürüyor. Japon araştırmacı, sessiz sedasız tam 15 yılını Reishi Mantarı'nın kültürünü üretmeye adıyor kendini ve devamı da geliyor. Onun bulduğu yöntemle iki yılda mantar tüm üretim aşamasını tamamlamış oluyor. Japoncada Reishi, Çincede Ling Zhi, Latincede Ganoderma Lucidium, ABD'de de Mushroom of Immortality adıyla anılan mantarı, Türkiye'de de üretmeyi başaran bir bilim adamı var. Çukurova Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü Moleküler Biyoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ömer Çolak. Laboratuvar koşullarında 'Ölümsüzlük Mantarı' olarak da bilinen Reishi Mantarı'nı yaşatan ve çoğaltan Çolak, girişimciler ilgi gösterdiği takdirde mantarın geniş alanlarda üretimi için destek vereceğini de belirtiyor.

  Biyolojik eş önemli
  Bir mantarda ortam koşullarını bulduktan sonra onu izleyen gelişmeler çok hızlı oluyor. Keza, Reishi'nin üretim şartları ortaya çıktıktan sonra gelişimi dünya genelinde çok hızlı bir şekilde gerçekleşmiş. Günümüzde Reishi, 90 gün içinde olgun hale gelmiş oluyor. Bu mantarın ait olduğu 'Basidiomyceles' mantar gruplarında misel aşamasının (ilk oluşum aşaması) ardından spor aşaması geliyor ve büyüme başlıyor. Sporlar ne diye sorarsanız; mantarın üzerinde görülen kahverengi tozlar. Bunların her biri 6-7 mikron uzunluğunda. Ve her birinde çimlenme borusu, yani yarı kromozom taşıyan bir bitki hifi (kök) yer alıyor. Bu hif dallanıyor, budaklanıyor ve bu mantar için karakteristik olan eşini aramaya başlıyor. Yani bir spordan çıkan filiz, yeni mantar yapmıyor bu mantarda. Kendisine biyolojik uyumlu eşini arıyor. Bunun biyolojideki açıklaması 'compatibility'. Bu eşi bulduğu zaman iki hif birbiriyle kaynaşıyor. Kaynaşma tamamladıktan sonra bu hiflerde bir çekirdek birinden, bir çekirdek diğerinden olmak suretiyle zengin bir ağ meydana geliyor. İşte üniversite bünyesinde yapay ortamda Prof. Dr. Ömer Çolak'ın oluşturduğu da bu. Mantarın üremesi için gereken şartlar sadece bununla da sınırlı değil. Genetik uyarı için oksijeni artırıp, karbondioksit miktarını azaltmak gerekiyor. Bu mantar, odun hammaddesi üzerinde doğal olarak gelişiyor. Çolak, kendi kurduğu üretim bandını, "Ben, sert ve geniş yapraklı ağaç talaşı kullanıyorum. Buna bir azot kaynağı ilavesi yapıyorum ve tam bir yıldır yetiştirme çalışmalarımı sürdürüyorum" diye açıklıyor.

  Cam bir kapta kaynatılması şart
  Sağlıklı insanların günde 1-2 gram, hastaların ise 5-6 gram Reishi Mantarı'nın suyunu içmesi uzun yaşamın ilk şartı. Mantarın bir iki gramı, dilimler halinde kesilip kaynatılıyor. Mantarın içeriğinde bulunan Germanyum maddesi metale yapışıp özelliği kaybolduğu için mutlaka cam bir kapta kaynatılması gerekiyor. Bir litre suya 2 gram mantar atılıyor. Su kaynamaya başladığında altı kısılıyor ve hafif hafif kaynatıldıktan sonra metal süzgeç kullanmadan süzülmesi gerekiyor. Daha sonra istenildiği an içilebiliyor. İçine kesinlikle şeker atılmıyor. Ve içilirken çok hafif bir süt kokusu geliyor. Mantarın kaynatılmasının nedeni içeriğinde bulunan biyolojik aktif maddelerin ancak kaynar suda ortaya çıkması. Bu maddeler ağırlıklı polysakkarid (uzun moleküllü şekerler) ve Germanyum. Prof. Dr. Ömer Çolak, dünyada yaklaşık 500 bilim adamının bu polysakkarid'lerin karakterini araştırdığını belirtiyor.

  Polysakkarid'lerin çok özel bir yapıda olduğu ve insan vücudundaki bağışıklık sistemini uyardığı kabul ediliyor. Hücreler (hasta ya da değil) kendini hızlı bir şekilde yeniliyor.

  Germanyum elementinin bu mantardaki molekül şekliyse, kendini yenileyebilmek için insan vücudu tarafından en fazla ihtiyaç duyulan şekil. Doğada farklı şekillerde bulunan Germanyum'un diğer moleküler şekli insan vücuduna yararlı değil, hatırlatalım. Bağışıklık sisteminin uyarılması demekse; vücudumuzdaki transforme olmuş, karakteri bozulmuş hücrelerin veya yabancı organizmaların erken fark edilip yok edilmesi demek. Çünkü insan vücudunda da hücreler çoğaldıkça genetik materyalde hatalı sentez, hatalı eşleşme ve mutasyon meydana geliyor. Bu durumu yüzde 90 oranında tamir edebilen maddelerse Germanyum ve polysakkarid. Çolak, yaşlandıkça insan vücudunda bu yeteneklerde ciddi bir zayıflama söz konusu olduğunu, kanserin de yine bu zayıflık sonucu meydana geldiğini belirtiyor. Uzun yaşam için dünyada kabul edilen tek araçsa Reishi Mantarı. Ve bu yaşam, ağrılarla sızılarla doldurulmuş ama uzatılmış bir yaşam değil. Tam tersine normal bir uzun yaşam. Uzun yaşam ölçütü ise Uzakdoğu bilimcilerine göre 100-120 yıl arası.

  Bu mantar dış ortamla insan vücudunu kontrol altında tuttuğundan, neredeyse hiçbir hastalığa geçit vermez konuma getiriyor. Hatta Japon Sağlık Bakanlığı tarafından resmen "Kanser tedavisinde kullanılmalıdır" diye de bir belgeye sahip.
  --- --------------------------------------------------------​
  Ölümsüzlük Mantarı"
  Reishi
  Reishi (ganoderma lucidum) geleneksel
  uzakdoğu tıbbında 2000 yılı geçkin bir süredir
  kullanılan, ağaçların kök ve gövdelerinde yetişen,
  doğal bir mantardır. Özellikle bağışıklık sistemini çok
  iyi bir şekilde güçlendirdiği için Çin'de "ölümsüzlük mantarı" olarak da anılmaktadır.

  Reishi günümüzde, özellikle kanser türevleri, HIV, karaciğer yetmezliği, herpetik enfeksiyonlar, bronşit ve alerjiler gibi pek çok rahatsızlığa iyi geldiğinden, yoğun araştırmalara tabi tutulmakta ve pek çok ilacın gelişiminde katkı sağlanmaktadır.

  Reishinin içinde bulunan temel maddeler :

  Spesifik Polisakaridler : amino asitlere bağlı beta-D-glucanlar şeklinde görülür. Bağışıklığı güçlendirici ve anti-kanserojen etki gösterirler.

  Ganoderik Asitler : Tansiyon düşürücü, kan pıhtılaşmasını azaltıcı, damar tıkanıklığını önleyici ve LDL-kolestrol düşürücülerdir.

  Steroller , coumarin ve mannitol.

  Hayvanlar üzerinde yapılan klinik araştırmalar sonucunda reishi tümörlerde %50 gerileme sağlamıştır ve Japonya da kanser tedavilerinde radyo ve kemoterapi ile birlikte kullanılıp, hem bu tedavilerin yan etkilerinin azaltılması sağlanıyor, hem de daha etkili sonuçlar alınıyor.

  Fakat resihinin bilim adamları tarafından en çok dikkatini çeken özelliği bağışıklık sistemini en üst düzeyde güçlendirip, HIV virüsü ile de savaşabilmesidir. İçeriğinde bulunan polisakaridler ise kanserli hücreleri %40-45 arasında yok edebildiği görülmüştür.
  --------------------------------------------------------------------​
  Ölümsüzlük mantarı olarak bilinen reishi mantarı; halsizlik, yüksek kolesterol, yüksek tansiyona, saç kaybı, kemik iliği baskılaması ve kilo kaybı üzerinde etkilidir. Ağrı eşiğini düşürür. Diyabette ve kronik hepatitte etkilidir. Boğaz kuruluğu, kaşıntı ve bulantı yapabilir.
   
  finethanksandyou bunu beğendi.
 2. 12 Ağustos 2008
  Konu Sahibi : canavar
 3. canavar

  canavar Yılmak yok. Yola devam... Pro Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  3.278
  Beğeni:
  138
  Ödül Puanları:
  353
  **************************************​

  Simyayı ilk uygulayan Taocu rahipler 1.yy'da ölümsüzlük ve sonsuz gençlik için büyülerinin, iksirlerinin yapımında Ganoderma lucidum'u kullanmışlardır.
  Kimyanın ortaya çıkışı simyayla başladığına göre Şaman'larla beraber doğanın gücünü kullanarak hastalarını iyi etmeye çalışan bu kişiler günümüzde ilk doktorlar olarak kabul edilmektedir.
  Çin seddini yaptıran Shih-Huang (M.Ö. 259-210) bu mantarı kullanan ilk imparatordur.
  Tanrıların, imparatorların yiyeceği olarak kutsal kabul edilen Ganoderma lucidum ' un tıbbi etkilerinden dolayı o dönemlerde başkalarının tüketmeleri kesinlikle yasaklanmıştır. Hatta halktan birisinin Reishi'yi bulup imparatora götürdüğünde ödüllendirilirken, bulduğu halde saraya teslim etmemesi ağır şekilde cezalandırılma nedeniydi (Hobbs 1995, Halpern 2007).

  Reishi'nin oldukça renkli bir geçmişi vardır. Efsaneye göre; ölümsüzlük mantarı ile ilgili şöhreti 23 yüzyıl önce Chin Hanedanlığı döneminde imparator Ti'nin kulağına gitmiş, bu imparatorun doğuya 300 güzel kadın ve 300 güçlü erkekten oluşan bir gemi filosunu Reishi toplamak üzere mantarın bol yetiştiği bir adaya gönderdiği söylenmektedir. Ancak gemi batar ve kazazedeler adaya çıkarak geri dönemezler ve yeni bir ulus oluştururlar . Bu ülke Japonya'dır!

  Bununla beraber, Reishi'yi ünlü Çin'li Budist Jian Zhen He Shang'ın M.S. 753 yılında Japonya'ya götürdüğü söylentiler arasındadır (Anonim 2005, Halpern 2007).

  Uzak Doğu ülkelerinde koruyucu bir tılsım olarak bir evi veya kişiyi kötülüklerden koruduğuna inanılan Reishi Yuan Hanedanlığında (1280-1368) Çin'in süsleme sanatında yer almış, birçok mobilya, halı, mücevher, parfüm şişesi, bina dekorasyonlarında kullanılmıştır (Wasser ve Weis1999, Wasser 2005).

  Çin'de 2 tane meşhur doğa tarihi ve tıp kitaplarında; Shen Nang Ben Cao Jin (M.S. 25-220) ile Ming Hanedanlığı döneminde Ben Cao Gang Mu (M.S. 1368-1644) Reishi'den uzun yaşamanın sırrı olarak kalbe faydasından bahsedilmiş ve 6 tipi belirtilmiştir (Hobbs 1995, Chiu ve ark. 2000 ).

  Kırmızı Mantar Reishinin Faydaları
  Japonya'da Japon Sağlık Bakanlığı’nın kanserin tek ilacı olarak kabul ettiği "Tanrının Bitkisi"

  - Kanser Üzerine Etkileri
  - Yaşlılığa Etkileri
  - Fiziksel Görünüşünüze Etkileri
  - Bağışıklık Sistemi Etkileri
  - Beden ve Ruh Sağlığımıza Etkileri
  - Boşaltım Sistemine Etkileri
  - Sinir Sistemine Etkileri
  - Solunum Sistemine Etkileri
  - HIV / AIDS Hastalığına Etkileri
  - Kan Dolaşım Sistemine Etkileri
  - Kas ve Kemik Sistemine Etkileri

  - Yukarıdaki etkilerinin yanısıra antibakteriyel, antiviral, antiülser, antialerjik, antidepresant, antioksidant, ağrı kesici, ateş düşürücü, yaşlanmayı geciktirici, kalp, beyin karaciğer ve akciğer koruyucusu olmasının yanında,hastalıklara direnci artırmakta, alzheimer, anoreksiya, akne, adet düzensizliği, astım, bronşit, depresyon, epilepsi, hemoroit, hepatit, katarakt, obezite, gut, nezle, rinit, romatizma, retinal pigment dejenerasyonu, saç dökülmesi, nefrit gibi birçok hastalığın tedavisinde etkili olduğu belirtilmektedir. (Ooi 2000,Chen ve ark.2004, Liu ve Zhang 2005, Wasser 2005 )

  Kırmızı Reishi Mucize Mantarının Kanser Üzerine Etkileri

  Kanserli hücreler, anormal büyüme hızları ile dikkat çeker. Normal hücrelerin nasıl kanserli hücrelere dönüştüğü tam kesin olarak belirlenmemesine rağmen, bunun bir viral orijine bağlı olduğu veya muhtelemen vücudun doğal korunma sisteminde(bağışıklık sisteminde) bir değişiklik sonucunda olduğu yönünde teoriler vardır.Son yıllarda bazı insanların genetik olarak kanser risk grubunda olduğu düşünülmektedir. Bu kişiler yaşlandıkça ve bağışıklık sistemi zayıfladıkça, belli tip kanserlere yakalanma riskleri artmaktadır.

  Kırmızı Reishinin bağışıklık sistemini güçlendirici etkisi, kanseri önlemede ve kanserle savaşta da görülmektedir: makrofaj T-hücrelerinin, kanser hücreleri ile daha etkin olarak savaşmasında etkili olmaktadır.

  Ayrıca Kırmızı Reishide bulunan Beta-1,3-D-glucan ve Beta-1,6-D-glucan isimli polisakkaritlerin, güçlü anti-tümör etkileri gösterdiği araştırmalarla belirlenmiştir. Sonuçlar kanserin tipine ve şiddetine göre değişiklik göstermektedir. Glucan maddesi, bağışıklık hücrelerinin tümör hücrelerini sarmasına yardımcı olur; bazı bilim adamları ayni zamanda kanserli hücrelerin sayısını azalttığını da savunmaktadır, böylece de bağışıklık hücreleri bunlarla daha kolay mücadele etmektedir. Bazı çalılşmalarda , tümörlerde % 50 oranında gerileme kaydedilmiştir.

  Kırmızı Reishide bulunan canthaxanthin isimli diğer bir maddenin de tümörlerin büyümesini yavaşlattığı ifade edilmektedir.

  Vücudumuz doğal olarak anti-kanser maddeler -interferon ve interleukin 1 ve 2- üretmektedir;Kırmızı Reishinin düzenli tüketiminin,bu anti-kanser maddelerin üretimini teşvik ettiği ve tümör büyümesini önlediği kanıtlanmıştır.
  Kırmızı Reishi tüketimi, kanser tedavisinde Radyoterapi ve Kemoterapi esnasında görülen ve hoş olmayan ( saç dökülmesi, bulantı, kusma, ağız iltihabı,boğaz ağrısı, iştah kaybı gibi)yan etkileri azaltır veya ortadan kaldırır, bu nedenle kemoterapi öncesinde, sırasında veya sonrasında kullanılabilir.Yapılan bazı çalışmalarda bu etkilerin %90-95 oranında azaldığı belirlenmiştir. Sadece bu etkisi bile hastanın moral seviyesinde ve yaşam kalitesinde sağladığı yükselme ile hastalıkla mücadelede etkin olmaktadır. Diğer reçeteli ilaçlarla kombineli olarak kullanılabilir.

  Bağışıklık ve endokrin sistemlerini kuvvetlendirerek, kanserli hastalarda tedavinin kesilmesine neden olduğu için çok ciddi komplikasyonlar olan grip,üst solunum yolu enfeksiyonu, mantari enfeksiyonlar,hepatit gibi hastalıkları önler; bunların tedavisinde uygulanacak antibiyotikler sonucunda görülebilecek ishal ve diğer problemlerin önlenmesini sağlar.

  Geleneksel Uzakdoğu tıbbında ifade edilen faydaları, son yıllarda yapılan şaşırtıcı sayıdaki bilimsel ve tıbbi araştırmanın sonucunda belirlenen faydaları dikkate alınarak REİSHİ MANTARI, JAPONYA SAĞLIK BAKANLIĞI TARAFINDAN KANSERE KARŞI TEK DOĞAL İLAÇ OLARAK KABUL EDİLMİŞTİR.

  Kırmızı Reishi Mucize Mantarının Yaşlılığa Etkileri

  Yaş ilerledikçe, insan vücudunda bazı değişiklikler olmaya başlar ve bunlara bağlı olarak da beden ve ruh sağlığında bazı problemler ortaya çıkar.Kırmızı Reishi, dolaşım, bağışıklık, sinir, solunum,kas vb. sistemlerde ve mental kapasitede görülen problemlerin önlenmesinde ve iyileştirilmesinde yardımcıdır.

  Hafızayı güçlendirici etkisi var;konsantrasyon eksikliğini giderir. Dolayısıyla yaşlılığa bağlı Alzheimer gibi hastalıkların önlenmesinde etkilidir.Bu hastalıkların tedavisini destekleyici olarak etkindir.

  Ciltte de anti-aging etki göstermektedir.

  Kırmızı Reishi Mucize Mantarının Fiziksel Görünüşünüze Etkileri

  Düzenli Kırmızı Reishi kullanımı ile

  Vücudun biriken toksinlerden ve fazla yağlardan temizlenmesini kolaylaştırılır
  Kan akışını ve dolayısıyla cilde gelen besin miktarını arttırarak ciltte iyileştirici (anti-aging) etkiler gösterir
  Güneş yanıklarında, aknelerde ve diğer cilt problemlerinde etkilidir
  İnce kırışıklıkları giderir ve yaşlılık lekelerinin rengi açılır
  Sürekli kullanım ile stres seviyesinde azalma, uyku düzeninde düzelme görülür.
  Yüksek koruma faktörlü güneş kremlerinin içeriğinde yer alan reishi güneşin zararlı etkilerine karşı etkilidir.

  Tüm bu etkiler sonucunda genel fiziksel görünümde bir iyileşme kaçınılmazdır. Sağlıklı bir diet ve aktif bir yaşam stili ile birlikte düzenli Kırmızı Reishi tüketimi vücudunuzun normal, sağlıklı haliyle kalmasını sağlar.
   
 4. 12 Ağustos 2008
  Konu Sahibi : canavar
 5. canavar

  canavar Yılmak yok. Yola devam... Pro Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  3.278
  Beğeni:
  138
  Ödül Puanları:
  353


  Güneşin zararlı etkilerine karşı hücre savunma sistemini harekete geçiren Reishi mantarı, yoğun güneş altındayken bile zararlı etkilere karşı aktif koruma sağladığından, yüksek koruma faktörlü güneş kremlerinde de kullanılmaktadır.

  Mantarın hormonları tetikleyici etkisi nedeni ile Kırmızı Reishi Çinli kadınlar tarafından cild bakımında özellikle kullanılmaktadır

  Japonyada, Saç dökülmesini önleyici ürünlerin birçoğunun patentlerinde Kırmızı Reishi mantarı da bulunmaktadır (Kemoterapi esnasında yan etki olarak görülen saç dökülmelerini % 90 oranında azalttığı testler ile belirlenmiştir)

  Kırmızı Reishi Mucize Mantarının Bağışıklık Sistemi Etkileri

  Bağışıklık sisteminin ana işlevi vücuda giren virus, bakteri ve diğer mikroplar gibi patojenleri belirlemek ve bunlar vücuda herhangi bir zarar vermeden bertaraf etmektir.Akyuvarlar hastalıklara karşı vücudun birincil defans mekanizmasını oluşturur, fakat kronik ve kötü huylu hastalıklara karşı etkisizdir.Bu gibi zamanlarda lenfositler ikincil defans mekanizmasını oluşturur.Ancak lenfositler de etkisiz kalırsa , son kale olarak makrofaj T-hücreleri ortaya çıkar ve bu hücreler aktif hale geldiklerinde kanser hücreleri dahil olmak üzere tüm yabancı organizmaları yok ederler. Ancak bu hücrelerin aktive edilmesi oldukça zordur.

  Kırmızı Reishide bulunan polisakkaritlerden, beta-1,3-D-glucan ve beta-1,6-glukan, akyuvar ve lenfositlerin sayısının artmasına etki ettiği gibi bağışıklık sisteminin en önemli hücreleri olan makrofaj T-hücrelerinin miktarının artmasına ve aktif hale gelmesine etki ettiği bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Kırmızı Reishinin düzenli tüketimi bağışıklık sistemini güçlendirir.

  Eğer bağışıklık sistemde bir aksama varsa, vücuda giren tüm bu patojenler hastalıklara neden olur. Bunlarla mücadelede , antibiyotik, anti-viral maddeler ve anti-fungal ilaçlar kullanılabilir ancak bunlar etkili olmakla birlikte her birinin kullanımının yan etkileri vardır. Ayrıca bu ilaçların sürekli tüketimi mikropları mutasyona uğratır ve direnç kazanmalarını sağlar.Kırmızı Reishi kullanımı bu problemleri elimine eder.

  Mucize Mantarının Beden ve Ruh Sağlığımıza Etkileri
  Geleneksel Uzakdoğu tıbbında özellikle ifade edildiği gibi vücut, dışarıdan gelen etkilerin bozduğu organizma dengesini tekrar kuruncaya kadar mücadeleye devam eder. KIRMIZI REİSHİ, DIŞARIDAN GELEN TÜM ETKİLERE KARŞI- ısı, travma, uyku bozukluğu, toksin veya radyasyona maruz kalma, enfeksiyon veya psikolojik stres gibi VÜCUDU ADAPTE EDER, VÜCUDUN DOĞAL SAVUNMA MEKANİZMASINI GÜÇLENDİREREK ORGANİZMANIN NORMAL VE DENGELİ HALE GELMESİNE YARDIM EDER.

  GELENEKSEL KULLANIMI SONUNDA BELİRLENEN FAYDALARI IŞIĞINDA YAPILAN BİRÇOK BİLİMSEL TEST VE ARAŞTIRMA , KIRMIZI REİSHİ MANTARININ SAHİP OLDUĞU FARMAKOLOJİK ETKİLER SAYESİNDE

  - Günlük yaşamımızı sağlıklı ve moralli sürdürmek
  - Vücudumuzu yaşamda karşılaşacağımız tüm etkilere karşı korumak
  - Yaşın ilerlemesi ile oluşacak problemlerin önüne geçebilmek
  - Bağışıklık, sinir,dolaşım, solunum,sindirim, boşaltım, kas ve kemik sistemlerini güçlendirmek ve bu sistemlerle ilgili yüksek tansiyon, kolesterol, diabet, bronşit, prostat gibi problemlerle başedebilmek
  - Kanser , karaciğer bozuklukları, hepatit, HIV/AİDS gibi hastalıklardan korunmak ve bu hastalıklarla savaşabilmek İÇİN EN GÜÇLÜ DOĞAL YARDIMCI OLDUĞUNU GÖSTERMEKTEDİR.

  Mucize Mantarının Boşaltım Sistemine Etkileri

  BÖBREKLER
  Böbrekler sodyum, potasyum gibi kimyasallarin vücuttaki dengesini sağlar; kanı süzer ve sabit asiditede (pH) kalmasını sağlar.Kırmızı Reishi böbreğin bu düzenleyici fonksiyonlarında yardımcıdır.

  PROSTAT HASTALIĞI
  Erkeklerde yaş ilerledikçe prostatta normal olarak bir büyüme olmaktadır.Bu da normal idrar akışında azalmaya, gece sık tuvalete çıkmaya ve başka problemlere neden olabilir.Ayrıca ileri yaşlarda prostat kanseri riski de artmaktadır. Her iki durumda da Prostat Specific Antigen (PSA) seviyesi artmaktadır.

  Kırmızı Reishi kullanımı PSA seviyelerinde belirgin düşüşlere neden olur (bu etki en az bir aylık kullanım sonucunda görülebilir).

  Mucize Mantarının Sinir Sistemine Etkileri


  Kırmızı Reishi , sinir sistemini kuvvetlendiren tek tıbbi mantardır.

  Kronik strese, yaşlılığa, uykusuzluğa karşı kullanılması önerilir.
  Hafızayı güçlendirici etkisi var;konsantrasyon eksikliğini giderir ve bu özellikleri nedeni ile yaşlılığa bağlı Alzheimer gibi hastalıkların önlenmesinde veya ilerlemesinin durdurulmasında etkilidir.

  Sürekli Reishi kullanımı ile stres seviyesinde azalma, uyku düzeninde düzelme görülür. ( bu amaçla kullanılan diğer ilaçların çok değişik yan etkileri, Reishi kullanımında yoktur)

  Kırmızı Reishideki Adenoin maddesi sinirsel gerginlik içinde olan hastalarda rahatlamaya neden olduğu için Çin'de çok yaygın olarak kullanılmaktadır.Adenosin ayni zamannda kasları gevşetir, merkezi sinir sistemini rahatlatır.


  Mucize Mantarının Solunum Sistemine Etkileri

  Kırmızı Reishi , içinde bulunan ve doğal anti histaminik olan Lanostan maddesi sayesinde sahip olduğu anti allerjik etkisi ile genel allerjilerden şikayeti olanlarda etkilidir.

  Antienflamatuar etkisi ile de astım ve kronik bronşiti olan hastalarda etkindir.

  Kullanılan tüm antihistaminik ilaçların ciddi yan etkileri olmasına karşın, Kırmızı Reishi kullanımının hiç bir yan etkisi yoktur.

  Sigara içenlerde , nefes borusunda ve bronşlarda oluşan epitel dokusu tahribatının giderilmesinde etkili olduğu bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

  Mucize Mantarının HIV / AIDS Hastalığına Etkileri

  HIV/AIDS ile mücadelede kullanılan ilaçlardaki anti-HIV maddeler, Kırmızı Reishi mantarında bulunmaktadır.Reishi, viral yükü azaltmakta ve CD4 sayımlarını arttırmaktadır.Vücudun infeksiyon hastalıkları ve HİV ile mücadelesinde Kırmızı Reishi yardımcı olmaktadır.

  Birçok bilim adamı, Kırmızı Reishi mantarının bu hastalıklarla mücadelede, hiçbir yan etki göstermeden sağladığı faydayı, Kırmızı Reishiyi değerli kılan özelliklerin başında saymaktadır.

  Mucize Mantarının Dolaşım Sistemine Etkileri
  Hareketsiz yaşam tarzı, yağ oranı yüksek dietler ve beslenme biçimi, günlük hayatta maruz kaldığımız yüksek stres seviyeleri kandaki kolesterol seviyelerinin yükselmesine ve bunlara bağlı olarak Kardiyovasküler hastalıklarda belirgin artışlara neden olmaktadır. Kırmızı Reishinin düzenli tüketilmesi ile dolaşım sisteminde oluşan aşağıdaki etkiler sonucunda bu hastalıkların önlenmesi veya daha kolay mücadele edilmesi mümkün olmaktadır

  KAN DOLAŞIMI VE KALP
  - Bünyesinde bulunan Polliskkaritler (beta glukanlar) sayesinde kemik iliğindeki RNA ve DNA miktarı artar; bunun sonucunda burada oluşan akvuyar ve lenfosit hücrelerinin sayısında artışa neden olur
  - Hemoglobin miktarında artışa neden olur
  - Kanı sulandırıcı etkisi nedeni ile pıhtı(Platelet) oluşumunu engeller .(kalp krizi riski azalır)
  - Alyuvarların kolay hareket etmesini sağlayarak kan akışını hızlandırır ve damar tıkanıklıklarını önler ( böylece kalp krizi riski azalır).
  - Kan ile hücrelere taşınan besin ve oksijen miktarı artar
  - Yüksek kan basıncının (yüksek tansiyonun) düşürülmesinde etkindir (bu etki araştırmalar ile kesin olarak kanıtlanmıştır)
  - Kırmızı Reishi, bünyesinde bulunan Adenosin maddesi sayesinde kandaki, kötü kolesterol tabir edilen LDL kolesterolü ve Trigliseridi düşürür, iyi kolesterol olarak tabir edilen HDL kolesterolün yükselmesine yardımcı olur.
  - Strese bağlı ritim bozukluklarını düzeltir
  - Kandaki şeker sviyelerini düzenler

  DİABET
  Diabet, kandaki şeker seviyesi ile ilgili bir hastaliktır ve iki çeşit diabet vardır. Tip 1 diabet insülin üretimindeki azlığa bağlıdır.Tip 2 diabet ise genellikle yetişkinlerde görülen ve insülin direncine bağlı diabettir (genellikle obezite, zayıf beslenme ve eksersiz eksikliği ile ilgilidir).

  Diabette mücadele insülin veya diğer ilaçlar ile yapılmaktadır ki bunların ciddi yan etkileri vardır. Kırmızı Reishinin kan şekerini düşürücü etkisi vardır ve Tip 2 diabette glikoz seviyelerini , herhangi bir yan etki göstermeden, düzenlemeye yardımcı olur.Yapılan testlerde, bilinen insülin tedavilerine eşdeğer etkiler gözlenmiştir.

  Ayrıca Kırmızı Reishinin kan dolaşımında sağladığı düzelme diabetle mücadelede çok etkin rol oynar.

  Diabet hastalarında görülebilen iyileşmeyen yaralar da, Reishi sayesinde kanda taşınan oksijenin artması sonucunda , hızlı bir iyileşme göstermektedir.

  Mucize Mantarının Kas ve Kemik Sistemine Etkileri

  Kırmızı Reishi düzenli kullanımı , tendon ve kemiklerin doğal olarak güçlenmesinde etkilidir.İleri yaşlarda görülen kas ve kemik erimesi gibi istenmeyen semtomların önlenmesinde veya başlayan erimenin hızının azaltılmasında etkilidir.

  İçinde bulunan Adenosin maddesini kas gevşetici etkisi nedeni ile Kas sisteminde oluşabilecek travmalar sonrasında tedavi edici olarak yararlanılabilir.
  Romatizmal hastalıklarda , diğer tedaviler ile birlikte kullanılırsa tedaviye yardımcı olmaktadır.
  [​IMG]
  kaydirigubbakcemile5​
   
 6. 19 Ağustos 2008
  Konu Sahibi : canavar
 7. asutay

  asutay Aktif Üye Üye

  Katılım:
  29 Mart 2008
  Mesajlar:
  527
  Beğeni:
  4
  Ödül Puanları:
  86
  ev ortamında yetiştirmek ya da güvenilir bir kaynaktan temini mümkün mü?
   
 8. 20 Ağustos 2008
  Konu Sahibi : canavar
 9. asutay

  asutay Aktif Üye Üye

  Katılım:
  29 Mart 2008
  Mesajlar:
  527
  Beğeni:
  4
  Ödül Puanları:
  86
  teşekkürler arkadaşlar. kayın babam için fungal gruptan aldık,ama dr kemoterapi sırasında önermemiş.
   
 10. 26 Ağustos 2008
  Konu Sahibi : canavar
 11. kalimero_gxuxlcan

  kalimero_gxuxlcan Aktif Üye Üye

  Katılım:
  17 Haziran 2008
  Mesajlar:
  22
  Beğeni:
  0
  Ödül Puanları:
  76
  naturalife ın kapsülünden ne gibi bi fayda gördünüz ananen ne hastasıydı ? akciğer kanseri bi hasatmız var onun için ek bişler arıyorum bana yardımcı olurmusun .:a015:
   
 12. 26 Ağustos 2008
  Konu Sahibi : canavar
 13. rosen

  rosen Guru Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  184
  Beğeni:
  2
  Ödül Puanları:
  306
  Burada(isvec) sonbaharlari ormandan mantar toplarken kirmizi mantarlardan görurdum ama toplamazdim zehirli diye.Simdi okudumda nekadar cok seylere iyi geliyormus.Böyle guzel bir konuyu bizimle paylastigin icin sagol canim.
   
 14. 27 Ağustos 2008
  Konu Sahibi : canavar
 15. kalimero_gxuxlcan

  kalimero_gxuxlcan Aktif Üye Üye

  Katılım:
  17 Haziran 2008
  Mesajlar:
  22
  Beğeni:
  0
  Ödül Puanları:
  76
  bu saydıklarında başka ilaçlarmı hepsini bir mi kullanıor. bide kanser başka bir yerine sıcramışmıydı sadece akciğerdemi.bizde kol ve bacaktada var :KK43:

  teşekkür ederim bu aradaa.s.
   
 16. 27 Ağustos 2008
  Konu Sahibi : canavar
 17. kalimero_gxuxlcan

  kalimero_gxuxlcan Aktif Üye Üye

  Katılım:
  17 Haziran 2008
  Mesajlar:
  22
  Beğeni:
  0
  Ödül Puanları:
  76
  bizim babamız biraz umutsuz malesef.akciğerindeki 2 cm kol ve bacağındakilerde toplu iğne bası kadarmış yeni kemoterpiye başlıcak sizin doktorunuz kim hangi hastane ve hangi sehir semt cok oluyorum ama halimizi anlarsınız bir umut heryere saldırmı durumdayım yardımcı olursanız sevinirim .
   
 18. 29 Ağustos 2008
  Konu Sahibi : canavar
 19. YeniBahar

  YeniBahar Popüler Üye Üye

  Katılım:
  30 Nisan 2008
  Mesajlar:
  103
  Beğeni:
  1
  Ödül Puanları:
  106
  merhaba özkurter, konuyo okuyunca belki sen bize yardımcı olursun diye düşündüm. Benim annemde akciğer kanseri. Okmeydanı ssk da tedavi görüyor ama doktoru çok ilgisiz ve bize neredeyse hiçbirşey sormuyor bile. hatta bu gün mr sonuçlarını götürdük zar zor açıklama yaptı ( onada açıkama denirse ) gerçi doktorunun adını vermişsin ama bu doktorun özel muayenehanesi telefonu filan varmı belliki hastası ile oldukça ilgili. Doktor bize iki ay sonra kontrole geliceksiniz dedi sanki bronşit kadın. Bu arada birde sizin doktora götürmek geldi aklıma.
  Birde annenize verdiğiniz ilaçları doktor mu önerdi. Belki çok soru sordum ama beni en iyi anlıyacak kişi sizsiniz. Bu boşvermişlik ve kendi haline terk edilmek deli ediyor beni. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Hatta sizin için sakıncası yoksa görüşmek isterim. Gerçekten çok ihtiyacımız var. Acil olarak cevabınızı bekliyorum.
  Allahtan annenize acil şifalar diliyorum ve geçmiş olsun.
  Sevgiler..
   
İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren kadinlarkulubu.com adresimizde 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K' nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.

Kadinlarkulubu.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler iletişim linkinden iletişime geçildikten sonra en geç 5 (beş) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve avukatımız size yazılı/sözlü geri dönüş yapacaktır.