Diyet | Estetik | Güzellik / Bakım | Moda | Sağlık | Dekorasyon | Anne Çocuk | Kadın Sağlığı | Kadın | Yemek / Mutfak

Organic Natural Colors Saç Boyası kullanan var mı?(kullandım tavsiye ederim)

Konusu 'Saç Rengi ve Saç Boyama' forumundadır ve EstetikEditor tarafından 27 Ocak 2011 başlatılmıştır.

27 Ocak 2011
    Konu Sahibi : EstetikEditor
  1. EstetikEditor

EstetikEditor ne mutlu TÜRKÜM diyene Pro Üye

Ödül Puanları:
    148
    Bugün Watsons da bu ürünü gödüm. Bu aralar saç boyasına takmış durumdayım. Şimdi de portalda gördüm.

http://www.kadinlarkulubu.com/portal/guzellikkozmetik/organic-natural-colors-saclarinizi-yipratmadan-boyayin-4876.html

Yıpratmadan boyayabileceğim birşey istiyorum. Tesadüfen bu firmadan bir bayan da satış görevlisi ile konuşuyordu. 25 yıldır kuaförlere satıyorlarmış artık evde yapılabilen kısma da girmişler. İşte kuaförde 70 TL ye yaptırdığınız bitkisel boya bu dedi. 13.90 TL imiş boya. Boyayı sürdükten sonra başa plastik bir bone geçirip 20 dk fön tutuluyormuş son 10 dk.da tarayarakgeçirilecekmiş. Amonyaksız olduğundan hiçbir zararı yokmuş. Diğer boya maddelerinde bulunan bir şeyden bahsetti unuttum şimdi kanserojenmiş vs vs.

Velhasıl bunu kullanan varmı kızlar? Beni en çok 20 dk. fön tutmaişi düşündürüyor. Ama eğer gerçekten zararsız bir boyarsa değer gibi..

2. 27 Ocak 2011
  3. EstetikEditor

Ödül Puanları:
    148
    Bunlar da firmanın sitesinde bulduğum bilgiler..

* Natural Colors saç boyası 28 ayrı renk seçeneğine ve 2 ayrı açıcı ürüne sahiptir.
    * Natural Colors içerisinde kanserojen madde bulundurmaz.
    * Natural Colors amonyak ve türevleri içermez. Bundan dolayı ciltte ve saçta kuruma yapmaz.
    * Natural Colors resorsinol içermez.Bir diğer deyişle saçın yapısına zarar veren pigmentler içermediğinden saçta doğal renkler elde edilebilir.
    * Natural Colors bitkisel içerikli bir muhteviyata sahiptir.Solunum anlamında herhangi bir tıkanma veya rahatsız edici bir koku bulundurmaz.
    * Natural Colors saçı kimyasal boyalar gibi izometrik noktasından uzaklaştırmaz.Eczacılık ölçülerine uygun perroksit kullanılır.Saça zarar vermez saçın doğal nemini ve protein dengesini korur.
    * Allerjik reaksiyon riskini azaltır.
    * Saçınızı boyarken aynı zamanda saçınızın güçlenmesine korunmasına yardımcı olacak Komfrey,Portakal,Greyfurt ve E, C vitamini gibi doğal özlerden oluşan eşsiz bir karışım kullanılmıştır.
    * Natural Colors kalıcı bir renk yapısına sahiptir.Geniş bir renk yelpazesinde isteklere cevap verebilecek ve beyazları kapatabilecek özellikli bir üründür.
    * Ciltte Leke Bırakmadan renk elde edilir.
    ...............

Mesela saçım şu an buna benziyor. Daha turuncusu ama..

$6KR.jpg

Son düzenleme: 28 Ocak 2011
  4. 27 Ocak 2011
  5. ebrunazlxix

ebrunazlxix Aktif Üye Üye

Ödül Puanları:
    76
    Ben kullanıyorum daha iyisini de görmedim..saçı hiç yıpratmıyor, beyazın çok ise ana renkler ile istediğin rengi karıştırıyorsun renk süper çıkıyor, hiç düşünme hemen al

6. 27 Ocak 2011
  7. EstetikEditor

Ödül Puanları:
    148
    Hadi yaa... Bak şimdi çok sevindim..:KK52: Çok teşekkür edeyim tereddüt etmeyeyim o halde:KK34:

Son düzenleme: 27 Ocak 2011
  8. 27 Ocak 2011
  9. stonebaby

stonebaby Yeni Üye Üye

Ödül Puanları:
    0
    bende merk edıyorm guzel renk tonları war

10. 27 Ocak 2011
  11. EstetikEditor

Ödül Puanları:
    148
    Ben yukardaki rengi aldım.. Daha yeni boya yaptım ama önleri açık kalmıştı.. Az sonra uygulayacağım. Yine yazarım..

12. 27 Ocak 2011
  13. EstetikEditor

Ödül Puanları:
    148
    Değişik kıvamlı bir boya. Kremsi değil daha çok jel gibi. Oksidanla boya karışınca ısınıyor sanki. Şişe ısınmış gibi geldi bana. Önce kıvamından dolayı yetmeyecek gibi görünüyor ama sanki şişede kabardı. Benim saçlarım omuz hizasından 4-5 parmak uzun. Fazlasıyla yetti. Önce diplertden yarısına kadar uyguladım, boneyi kafama geçirip 20 dk. fön tuttum. Sonra da kalan kısma uyguladım fazlasıyla yetti. Yaklaşık 10 dk. sonra yıkayacağım. Bakalım ne olacak..

14. 27 Ocak 2011
  15. hazal_diren

hazal_diren lafa bakarım laf mı diye Üye

Ödül Puanları:
    238
    ben bakır kızılı kullanmıştım memnun kaldım çok güzel bir boyaymış

16. 28 Ocak 2011
  17. EstetikEditor

Ödül Puanları:
    148
    Dün girip sonucu yazamadım uyumuşum:KK17:

Ben nihayet boyamı buldum kızlar. alttaki turuncuğu çok güzel kapattı. Daha 2 gün önce saçıma renk açma ve boya işlemi yapmama rağmen herhangi bir yıpranma yok. Bir kere renk çok içime sindi. Ama birkaç yıkamadan sonra nasıl olur bilmiyorum. Tahminim daha önce açma işlemi yaptığım için bayaa bir akar. Ama boyama aralarını sıklaştırarak tuttururum diye düşünüyorum. Bugün kızımın okulunda da rengini markasını sorup not ettiler.

Yani şu anki fikrime göre kesinlikle bu boyayı öneririm arkadaşlar.:KK42:

18. 30 Ocak 2011
  19. sunsea

sunsea Aktif Üye Üye

Ödül Puanları:
    63
    Kızlar bende annemin saçlarını bu boyayla boyuyorum.Normalde annem çok korkuyordu,saçlarına zarar vericek diye ama beklediğimizin aksine saç dökülmesini engelledi.Belki daha önce saçında hiç boya olmadığından bu kadar memnun kaldık bilmiyorum ama.Sonuçta hem beyazları çok iyi kapandı hem de uzun süre dayanıyor.Herkes ayda 1 kez boyarken annemin saçını 3 ayda boyuyoruz.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren kadinlarkulubu.com adresimizde 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K' nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.

Kadinlarkulubu.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler iletişim linkinden iletişime geçildikten sonra en geç 5 (beş) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve avukatımız size yazılı/sözlü geri dönüş yapacaktır.