• Önemli uyarı ; outlook.*, hotmail.* gibi adrese sahip iseniz maalesef onay maili sizlere gelmediği için üyelik bu adresler ile üye olamaz, şifrenizi isteyemezsiniz.

Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz.

Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Örgü Hakkında Sorularınızı Burdan Alabilirim

Cevrimhici

Şampiyon Belli 2. Kim?
Pro Üye
5 Ağustos 2006
4.781
228
ben bişey öğrenmek istiyorum az çok deneyip yaptım ama istediğim gibi olmuyo.ilmek sayılarındanmı bilemiyorum.hani bebek şekeri için minik patikler yapıyolar ya.onlarda yapmak istiyorum bebişimn şekeri için.ama burun kısmı geniş oldu beğenmedim.normal bebek patiğinin küçük hali gib olsun istiyorum nasıl yapabilirim?yardımınız olurmu bana?
Canım mıuhtemelen ilmek sayısındandır.Biraz daha küçük başlayabilirsin..Ayrıca ucunu daha yuvarlak yapmak istiyorsun galiba..O zaman iki yan tarafından (ucunun) bir ilmeğe iki defa batman yeterli.Daha toparlak durur.a.s.

Cevrimhici

Şampiyon Belli 2. Kim?
Pro Üye
5 Ağustos 2006
4.781
228
Canım bu şapkayı üçgen olrak tığ ile de yapabilirsin normal yuvarlak ta yapabilirsin ama bazı yerlerde köşe görünümü var...Ucuna da karton kesip iki taraflı ördükten sonra içine koy.

elbola

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
25 Temmuz 2009
439
21
benim de merak ettiğim 2-3 örnek var :KK43:(( ama fotoğraf koyamıyorum msj sınırı yüzünden mi acaba :KK43:((

KiymiziAba

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
30 Temmuz 2009
5.830
8
Canım bu şapkayı üçgen olrak tığ ile de yapabilirsin normal yuvarlak ta yapabilirsin ama bazı yerlerde köşe görünümü var...Ucuna da karton kesip iki taraflı ördükten sonra içine koy.

peki ya şu nasıl yapılır?

bu model tığ ile yapılıyor ama dilimlerin arasındaki kısım şişle mi örülmüş? yardımcı olursan sevinirim..uğraşıyorum ama yapamıyorummmkafamçokkarıştı

tearful

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
10 Eylül 2007
320
2
atkının düz olması için ne yapmak gerekiyor? bir kere ördüm döndü boru gibi oldu tekrar örmeyi düşünüyorum! hatam nerede nasıl yapacağım??

Cevrimhici

Şampiyon Belli 2. Kim?
Pro Üye
5 Ağustos 2006
4.781
228
Canım hatan atkıyı düz örmekte..Düz örülen atkı yanlarında dikiş olmayacağı için içeri kıvrılır.
1 ters 1 düz lastik örebilirsin ya da selanik örgü.

Yukarı Alt