összedeler için

gulibik

Guru
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
38
slm kızlar.ben bu sene 3.ye öss ye girdim.daha oncekıler senelerde calısmıstım ama bu kadar değil bu sene ciddi anlamda çalısmıstım çok güwenmiştim bu sene kendime ama yine olmadı sözel öğrencisiyim söz-2 289 puanım coğrafya öğretmenliği çok istiodum fakat o hayal oldu ne olursa yazıcam artık 4 yıllık demıstım ama hıc bıyer olmuo okadar kötü hissediyorum ki biliorum hayat üni den ibaret değil ama çok ümitlenmiştim işte bosuna 3 senemı werdım şimdi 2 yıllık yazmakta hiç istemıorum açık öğt mi yazsamki 2yıllıktan dahamı iyidir karar weremedim napmalıyım fikirlerinizi bekliorum benım durumumde olan warsa düşüncelerini merak ediorumyerimseniben

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 16-03-2020

Hamileliğimin 6. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 239 gün kaldı.

Bebeğinizin artık küçük bir karaciğeri var. Karaciğer besinlerin işlenmesinde önemli bir rol oynar. Aşırı kan şekerini saklar ve ihtiyaç anında tekrar serbest bırakır. Yağları saklar ve gerektiğinde yakar. Aşırı proteinleri (amino asitler) ayrıştırır. Kan pıhtılaşma faktörlerini sentezler ve alkol dahil zehirli maddeleri ayrıştırır. Bebeğinizin ağzı, çenesi, yemek borusu, safra kesesi, midesi, bağırsakları, pankreası ve akciğerleri şekillenmeye başladı.

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

hersey_eskir

Dengesiz..
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
6
Canım açıkögretim çok zor ya

güzel bir bölümün 2 yıllıgına gir kasarsan eğer 4 e geçersin yada 2 yıllıktan sonra kpss ne dersın ?

gulibik

Guru
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
38
olabilir aslında çok karışık kafam yaa bide güzel sanatlar fakültesine nasıl girebilirim mesela iç mimarlık gibi baraj gerekio sanırım guzel santlar fakultesı için

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 16-03-2020

Hamileliğimin 6. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 239 gün kaldı.

Bebeğinizin artık küçük bir karaciğeri var. Karaciğer besinlerin işlenmesinde önemli bir rol oynar. Aşırı kan şekerini saklar ve ihtiyaç anında tekrar serbest bırakır. Yağları saklar ve gerektiğinde yakar. Aşırı proteinleri (amino asitler) ayrıştırır. Kan pıhtılaşma faktörlerini sentezler ve alkol dahil zehirli maddeleri ayrıştırır. Bebeğinizin ağzı, çenesi, yemek borusu, safra kesesi, midesi, bağırsakları, pankreası ve akciğerleri şekillenmeye başladı.

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

charming

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
2
Açık öğretim okuyanlar zor olduğunu söylüyorlar evet,bende ünv, öğrencisiyim bilgisayar mühendisliği okuyorum ama açıköğretim ne kadar zorsa 4 yıllık lisans okumak ta zor.

Bilemiyorum sözel bölümün 2 yıllıklarında hangi bölümler var,çünkü sayısalın birçok 2 yıllık bölümünden mezun olanlar 4 yıllık bölüm mezunlarından daha fazla para kazanabiliyorlar.

Eğer sözel bölümünde böyle 2 yıllık avantajlı bölümleri varsa yaz derim.

Ama çoğu açıköğretim mezunlarınında lisans eğitiminden mezun olan kişilerden daha iyi iş imkanı bulduğu ve iyi bir ücretle çalıştıklarını duymuştum ne kadar doğru bilemiyorum belki tesadüfte olabilir.

Birde şu var açıköğretim yazarsan puanının düşme ihtimali yok,o yüzden seneye bir kere daha deneyebilirsin tabi açıköğretim derslerine çalışmak ve öss'ye hazırlanmak çok zor olur ama...

Bilmiyorum aklıma gelenler bunlar.

charming

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
2
olabilir aslında çok karışık kafam yaa bide güzel sanatlar fakültesine nasıl girebilirim mesela iç mimarlık gibi baraj gerekio sanırım guzel santlar fakultesı için
Evet öss'de barajı geçmen yeterli.

Daha sonrada özel yetenek sınavlarına başvuruyosun.

Konservatuar düşünebilirsin tiyatro bölümü olarak diyicem ama bunun için de sahne sergilemen gerekecek,yani tiyatro eğitimi alanlan daha şanslı oluyorlar konservatuar böümünde.

hersey_eskir

Dengesiz..
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
6
bende bilgisayar öğretmenliği okuyorumm :çok üzgünüm: Mühendislik olmadıı :KK43:

bluish

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
0
Onlar hakkında pek bir bilgim yok ama aklında ne var ne yoksa araştırmalısın. Açıköğretimi düşünme bence, okuyan arkadaşlarım var, hem çok zorlanıyorlar hem de mezun olunca da pek bir işe yaramıyor. İşletme, iktisat falan bunlar artık üniversitenin adına bakıyor. Bence de iki yıllık tercih etmelisin. Herşey dört yıllıkta değil ki. Sözelden iki yıllık hangi bölümler var bunu da pek bilmiyorum ama şöyle düşün mutlu olabileceğin ve bol iş imkanı olabilecek bir bölüm nefis olur.

hersey_eskir

Dengesiz..
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
6
canımm meslek liselerinden sözel bölümlere 2 yıllıklara öncelik tanınıyor bunuda unutma..Öyle bi araştırkii hem sevdiin hemde iş imkanı bol olan bıyer olsun hakkında hayırlısı a.s.

Yukarı Alt