• Korona Virusünden korunmanın 5 yolu
    1- Ellerinizi sabunla sık sık yıkayın!
    2- Dirseğinize öksürün!
    3- Yüzünüze dokunmayın!
    4- Diğer insanlardan en az 1 metre uzak durun!
    5.a- Hasta hissediyorsanız evde kalın! 184 arayın!
    5.b- Zorunlu bir durum olmadıkça evden çıkmayın!

Oturup beraber agliyoruz

Pink_Butterfly92

🐾🐣
Kayıtlı Üye
23 Mart 2015
8.206
10.966
Merhaba bayanlar.
40 gunlük bebegim var cok sükur tup bebek kendileri. Rabbim her isteyene yaşatsin 🙏 ilk 3 hafta yedirip altini degistirip besiginde uyuttugum bebegime 4.haftada biseyler oldu. Aglama krizleri, gaz sancilari derken kolik heralde dedik. Ama yine de uyuyordu gazi olmadigi zamanlarda. Şu 3-4 gündur gece 12 de ya da 2 de uyaniyor ve sabaha kadar uyumuyor once etrafa gulucukler saciyor etrafi izliyor sonra feryat figan meme istiyor. Meme verincede memede hemen uyuyor. Sonra yerine yatiriyorum tekrar feryat figan uyaniyor. Sabaha kadar tek yaptigim sey onu uyutmaya calismak. Normalde koynumda uyuyordu artik onu da yapmiyor. Kucagimda da agliyor. Cok sinirli emzigide tutmuyor.
Sinirlerim harap oldu.
Acisi varmis gibi aglamiyor. Sadece agliyor.
Ne yapilir ne olabilir bilmiyorum kizlar. Bu bir geçiş donemimi onuda bilmiyoum. Esimde her agladiginda hastaneye goturelim diyor. Bazen gunduzde uyumuyor. Varmi aranizda tecrubeli annişler nasil sakinleştirebilirim.
Not. Sinirli aglarken ne fon ne beyaz gurultu duyuyor sadece feryat figan agliyooor.

annemherseyim

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
4 Mayıs 2015
1.356
1.897
Merhabalar Allah bağışlasın öncelikle. evet annesi bu bir geçiş dönemi. Şu an tek bildiği sensin. Seninle beraber memede rahatlıyor. Benim oğlum 1 yaşına girecek 10 gün sonra. İlk zamanlar 18 saat memede kaldığını bilirim. Artık kan emerdi resmen sonra da kusardı. Uyumazdı bir tek uyuduğu yer memeydi yerine koyduğum anda basardı çığlığı. Yavaş yavaş düzeldi. Tek ihtiyacı sensin senin kokun. Birde sütünün yettiğine emin ol. Bende mesela açlıkta vardı. Allah uzun ömürler versin evladına ♥

olive12

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
30 Nisan 2014
1.402
3.335
Gaz sancısı oluyor çocuklarda. Anne sütü veriyorsan mutlaka senin yediğin içtiğin de önemli. Sütün kalitesi. Biogaia damla al, kendin probiyotik kullan ve çocuğun gövdesi 30-40 derece olsun yatakta. Ben uyutmakla uğraşmıyorum. İlk aydan itibaren yatağa koyup kendi kendine uyumasına alıştırdım. Zaten ikiz benimkiler, hiç mümkün değil başka türlüsü.

Pink_Butterfly92

🐾🐣
Kayıtlı Üye
23 Mart 2015
8.206
10.966
Merhabalar Allah bağışlasın öncelikle. evet annesi bu bir geçiş dönemi. Şu an tek bildiği sensin. Seninle beraber memede rahatlıyor. Benim oğlum 1 yaşına girecek 10 gün sonra. İlk zamanlar 18 saat memede kaldığını bilirim. Artık kan emerdi resmen sonra da kusardı. Uyumazdı bir tek uyuduğu yer memeydi yerine koyduğum anda basardı çığlığı. Yavaş yavaş düzeldi. Tek ihtiyacı sensin senin kokun. Birde sütünün yettiğine emin ol. Bende mesela açlıkta vardı. Allah uzun ömürler versin evladına ♥
Evet geçiş donemi oldugunu kavul etmek istiyorum ama nasil bu kadar memede birakabilirim ki soguk havada buz gibi. Yataga da almak istemiyorum kokuyorum uyuyakalirimda bisey olur cocuga diye uzerine donerim diye.

Pink_Butterfly92

🐾🐣
Kayıtlı Üye
23 Mart 2015
8.206
10.966
Gaz sancısı oluyor çocuklarda. Anne sütü veriyorsan mutlaka senin yediğin içtiğin de önemli. Sütün kalitesi. Biogaia damla al, kendin probiyotik kullan ve çocuğun gövdesi 30-40 derece olsun yatakta. Ben uyutmakla uğraşmıyorum. İlk aydan itibaren yatağa koyup kendi kendine uyumasına alıştırdım. Zaten ikiz benimkiler, hiç mümkün değil başka türlüsü.
Bizde oyle alistirmaya calistik ama illlaki kucaga aliniyor. Kucakta misil uyuyor bazen. Damla kullaniyorum zaten
..

Yukarı Alt