Ovulasyon dönemi nedir? Ovulasyon testi nasıl yapilir?

Drkdrk

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
31 Ağustos 2018
1.160
1.560

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 07-02-2020

Hamileliğimin 39. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 11 gün kaldı.

Bu günden itibaren bebeğiniz, rahimde kaldığı her gün ortalama 14gr. alacaktır. Rahminizin üst kısmında bulunan kaslar her kasılma sırasında yaklaşık 25 kg. a eşit bir kuvvet uygular. Bu doğum sırasında kasların rahim ağzının açılması ve bebeği dışarı itmek için ne kadar kuvvet uygulanması gerektiğini gösterir. Eğer bebeğinizin başı aşağıya dönmemişse sezeryan doğum yapabilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 3200 gr. - Yaklaşık boyu : 50.7 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Drkdrk

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
31 Ağustos 2018
1.160
1.560
eger yapcaksan 14 bekle bari cunku varsa bile stres yapıyo cıkmazsa azcık bekle:anneadayı::emir_bebek:

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 07-02-2020

Hamileliğimin 39. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 11 gün kaldı.

Bu günden itibaren bebeğiniz, rahimde kaldığı her gün ortalama 14gr. alacaktır. Rahminizin üst kısmında bulunan kaslar her kasılma sırasında yaklaşık 25 kg. a eşit bir kuvvet uygular. Bu doğum sırasında kasların rahim ağzının açılması ve bebeği dışarı itmek için ne kadar kuvvet uygulanması gerektiğini gösterir. Eğer bebeğinizin başı aşağıya dönmemişse sezeryan doğum yapabilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 3200 gr. - Yaklaşık boyu : 50.7 cm. (Baştan Topuğa)

Tatlibiber

Üye
Kayıtlı Üye
2 Şubat 2019
288
348
Yİne çok okuyamadım bu ara, inşALlah iyidir herkes. Benim adete 5 gün var. Beklemek ne zor. Bugün test yaptım çıkmadı. Yumurtaa çatladığı 8 gün oluyor. Bekleyip görcez bakalım. Nasip 🤲🏼

hayaksii

Her Bir Yara'dan Haberdardır YARADAN!
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
30 Mayıs 2016
1.478
3.120
Aselece Aselece canım nasıl oldun daha iyisindir umarım. Dularım senin ve bebişinle inşAllah miniğin de sen de sorunsuz atlatıcaksınız bu dönemi:dua:

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 04-03-2020

Hamileliğimin 35. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 37 gün kaldı.

8. ayına gelen bir bebeğin sindirim sistemi tam olgunlaşmadığı ve hala bağımlı bir halde olduğu için doğmuş bir bebekten daha fazla kilo verme eğilimi vardır. Bir çeşit önlem olarak 8 aylık cenin, erken doğuma karşı annesinden aldığı bir miktar besini saklar. 16. ve 40. haftalar arasında nefes aldığınızda %15-20 daha fazla oksijen akciğerleriniz tarafından alınır. Hamileliğinizin son haftalarında uzun yolculuklara çıkmamalısınız.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2490 gr. - Yaklaşık boyu : 46.2 cm. (Baştan Topuğa)

busra1tan

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
25 Ocak 2013
2.895
3.963

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 05-07-2020

Hamileliğimin 18. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 160 gün kaldı.

Artık bebeğinizin akciğerinin oksijen - korbondioksit değişimi haricinde olan bütün önemli unsurları gelişmiş durumda. Bundan dolayı bebeğinizin hava soluması şimdilik mümkün değil. Önümüzdeki üç gün içinde bebeğinizin ayak izi ve parmak izi şekillenmiş olacak. Bebeğinizin boyu yaklaşık 13-14 cm. ve ağırlığı yaklaşık 150-200 gr civarında.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 210 gr. - Yaklaşık boyu : 14.2 cm. (Baştan Popoya)

aydodo

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Mayıs 2013
288
219
Sen 14 gün sonra mı öğrendin yoksa daha geç mi?
Canım bekle biraz pikten sonra 12 gün gecsin valla Bnde bu ay güzel değerlendirdim Insallah tutar bir düşük yaptım onda planlı değildi gün saymamistim akışına bırakmıştım ama bunda stres yapıyorum nedense

Aselece

Hüküm ancak Allah'ındır..
Kayıtlı Üye
27 Ekim 2018
2.437
3.013
Aselece Aselece canım nasıl oldun daha iyisindir umarım. Dularım senin ve bebişinle inşAllah miniğin de sen de sorunsuz atlatıcaksınız bu dönemi:dua:
Iyiyim canim benim surekli yatıyorum ayakta fazla durmayim diye. Korkmuyor da degilim yanimda kimse yok diye.. bakalim Rabbim büyük.. sen ne yaptin nasil gidiyor calismalar beklemeler dilerim ki bu ay güzel haberler verirsin bana

Yukarı Alt