• Korona Virusünden korunmanın 5 yolu
    1- Ellerinizi sabunla sık sık yıkayın!
    2- Dirseğinizin iç tarafına öksürün!
    3- Yüzünüze dokunmayın!
    4- Diğer insanlardan en az 1 metre uzak durun!
    5.a- Hasta hissediyorsanız evde kalın! 184 arayın!
    5.b- Zorunlu bir durum olmadıkça evden çıkmayın!

hayal alemi

Üye
Kayıtlı Üye
26 Temmuz 2019
246
375
En alttaki bugünün ovulasyonu
takvime göre dün ovulasyon pik yapmalıydı ama bugün koyulaştı geç mi yumurtlama oluyor :KK64:

Eklentiler

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 15-11-2020

Hamileliğimin 16. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 171 gün kaldı.

Önümüzdeki 3 gün içinde bebeğinizin ayak tırnakları, tırnak yataklarından çıkmaya başlayacaklar. Bebeğinizin bacakları uzadı ve daha gelişmiş durumdalar. Kış aylarında, özellikle ısınmak için kuru hava kullanılan ortamlarda, kendinizi sıkışık, sıkıntılı hissedebilirsiniz. Soğuk algınlığı ve burun tıkanıklığı olduğu zamanlarda da aynı şekilde kendinizi rahatsız hissedebilirsiniz. Bebeğinizin hareket ettiğini hissetmeye başlayabilirsiniz. Ama 20 nci haftaya kadar bebeğinizin hareketlerini hissetmemeniz normaldir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 110 gr. - Yaklaşık boyu : 10.1 cm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

lavyu

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Haziran 2013
337
59
Kızlar benim adetimin başında ve sonunda lekelenmeler oluyor yani 1 2 gün leke geliyor sonra kan geliyor 3 4 gün sonra tekrar leke geliyor. Ovulasyon günü hesaplarken adetin ilk günü olarak lekeleri mi sayacağız kanı mı ?

MelodiminEsi

🎈Why Not?🎈
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
20 Mart 2011
5.862
8.847
Kızlar 28 günlük döngünün 19. günü çatlama oldu. Şimdi ben çatlama itibariyle 14 gün sayarak mı yoksa normal döngü gününü baz alarak mı regl bekleyeceğim bilginiz var mı? :110:

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 06-11-2020

Hamileliğimin 17. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 162 gün kaldı.

Bebeğiniz kuvvetlendikçe ve büyüdükçe, hareketlerini hissetmeniz artacaktır. İlk başlarda bebeğinizi karnınızda çırpınan bir kelebek gibi hissedeceksiniz. Eğer başka bir çocuğunuz varsa onu kaldırmak veya taşımak yerine dizinize oturtabilirsiniz. Dünyada doğan bebeklerin %80 i ebeler tarafından gerçekleştirilmektedir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 150 gr. - Yaklaşık boyu : 13.1 cm. (Baştan Popoya)

Ev-kusu

2. üyelik sebebi ile profil pasif edilmiştir.
2. Üyelik !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
10 Ağustos 2019
567
738
Kızlar benim adetimin başında ve sonunda lekelenmeler oluyor yani 1 2 gün leke geliyor sonra kan geliyor 3 4 gün sonra tekrar leke geliyor. Ovulasyon günü hesaplarken adetin ilk günü olarak lekeleri mi sayacağız kanı mı ?
Doktorlar adetin ilk gününü lekelenmenin başladığı gün kabul ediyolar

Ev-kusu

2. Üyelik !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
10 Ağustos 2019
567
738
Kızlar 28 günlük döngünün 19. günü çatlama oldu. Şimdi ben çatlama itibariyle 14 gün sayarak mı yoksa normal döngü gününü baz alarak mı regl bekleyeceğim bilginiz var mı? :110:
Benimde bu ay 19 ve 20'de pikti 21'de silikleşti silikleşen günden 15 gün sonra adetim geldi ama bende böyle diye sende illa aynısı olmayabilir her vücudun çatlama süresi aynı olmadığı için gözlemleyerek anlayabilirsin ancak. Benim mesela geçen aydakinde silikleşen günden 16 gün sonra adetim gelmişti

Ev-kusu

2. Üyelik !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
10 Ağustos 2019
567
738
En alttaki bugünün ovulasyonu
takvime göre dün ovulasyon pik yapmalıydı ama bugün koyulaştı geç mi yumurtlama oluyor :KK64:
Bacım takvimlere programlara itibar etme onlar otomatiğe bağlamış ama bizim vücudumuz makina değilki her ay yumurtlama günü değişebilir herşeyden etkilenebilir çünkü vücut...sen ovulasyon testiyle ilerle o idrardaki lh artışını saptıyor sonuçta doğru sonucu o verir bu arada pik ne zaman yaptı bu yolladıklarından 1-2 gün sonra çatlamıştır muhtemelen

MelodiminEsi

🎈Why Not?🎈
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
20 Mart 2011
5.862
8.847
Benimde bu ay 19 ve 20'de pikti 21'de silikleşti silikleşen günden 15 gün sonra adetim geldi ama bende böyle diye sende illa aynısı olmayabilir her vücudun çatlama süresi aynı olmadığı için gözlemleyerek anlayabilirsin ancak. Benim mesela geçen aydakinde silikleşen günden 16 gün sonra adetim gelmişti
13 gün sonra geldi benim de maalesef

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 06-11-2020

Hamileliğimin 17. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 162 gün kaldı.

Bebeğiniz kuvvetlendikçe ve büyüdükçe, hareketlerini hissetmeniz artacaktır. İlk başlarda bebeğinizi karnınızda çırpınan bir kelebek gibi hissedeceksiniz. Eğer başka bir çocuğunuz varsa onu kaldırmak veya taşımak yerine dizinize oturtabilirsiniz. Dünyada doğan bebeklerin %80 i ebeler tarafından gerçekleştirilmektedir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 150 gr. - Yaklaşık boyu : 13.1 cm. (Baştan Popoya)

Yukarı Alt