Ovulasyon testi ile gebelik testi yerine geçer mi?

Ahsenelam

Ahsen Elam ❤️
Kayıtlı Üye
8 Ağustos 2019
158
80
Merhaba arkadaşlar ben yeni katıldım aranıza.
Ovulasyon testi ile gebeliğini öğrenenler oldu mu acaba? Biraz internetten araştırdım böyle bir test yapıldığında genelde olumlu sonuç alan çok olmuş. Siz ne düşünüyorsunuz. Üstelik regl dönemine daha gelmeden. Erken gebelik testi gibi bir nevi.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 19-04-2020

Hamileliğimin 6. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 241 gün kaldı.

Bebeğinizin kalbine bağlanan aort damarı oluşmaya başladı. Ayrıca bebeğinizin gözlerini oluşturacak doku ve başının her iki tarafında bebeğin kulak kanallarını ve iç kulaklarını oluşturacak küçük oyuklar artık mevcut. Bugün veya yarın omurilik etrafında oluşturulan tüpün üst tarafı, onu korumak için kapatılacaktır. Anne adaylarının büyük bir kısmı tüm gebelik boyunca ortalama 11-14 kilogram alırlar. 1. trimester döneminde 1.5-2 kilogram alırlar .

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

alik

Çünkü herkesin bir hikayesi var..
Kayıtlı Üye
19 Haziran 2013
601
266
Ovulasyon testinde yumurtlama döneminde t bölümü çoook koyu oluyor ya, yumurtlama gectikten sonra yaparsan t bölümü silik yada hiç olmuyor. İşte adetin gecmişse gebelikten şüpheleniyorsan ovulasyon testinde t bölgesi çok koyu oluyor. Yani yumurtlama dönemindeki hormonla, hcg hormonu birbirine çok benzediği icin koyu çıkıyor. Eğer koyu çıkarsa kan vermeye git, ben öyle öğrendim.

Ahsenelam

Ahsen Elam ❤️
Kayıtlı Üye
8 Ağustos 2019
158
80
Ovulasyon testinde yumurtlama döneminde t bölümü çoook koyu oluyor ya, yumurtlama gectikten sonra yaparsan t bölümü silik yada hiç olmuyor. İşte adetin gecmişse gebelikten şüpheleniyorsan ovulasyon testinde t bölgesi çok koyu oluyor. Yani yumurtlama dönemindeki hormonla, hcg hormonu birbirine çok benzediği icin koyu çıkıyor. Eğer koyu çıkarsa kan vermeye git, ben öyle öğrendim.
Benim adetim gecikmedi yumurtlamadan beş gün sonra tekrar test yaptım. T bölümü çok koyu c de silik ama net görünür çıktı. Reglime sekiz dokuz gün kala yapmıştım.

Eklentiler

Bebeğinizin kalbine bağlanan aort damarı oluşmaya başladı. Ayrıca bebeğinizin gözlerini oluşturacak doku ve başının her iki tarafında bebeğin kulak kanallarını ve iç kulaklarını oluşturacak küçük oyuklar artık mevcut. Bugün veya yarın omurilik etrafında oluşturulan tüpün üst tarafı, onu korumak için kapatılacaktır. Anne adaylarının büyük bir kısmı tüm gebelik boyunca ortalama 11-14 kilogram alırlar. 1. trimester döneminde 1.5-2 kilogram alırlar .

Ahsenelam

Ahsen Elam ❤️
Kayıtlı Üye
8 Ağustos 2019
158
80
Benim adetim gecikmedi yumurtlamadan beş gün sonra tekrar test yaptım. C bölümü çok koyu t de silik ama net görünür çıktı. Reglime sekiz dokuz gün kala yapmıştım.

alik

Çünkü herkesin bir hikayesi var..
Kayıtlı Üye
19 Haziran 2013
601
266
8-9gün varsa gebelik yoktur. Sanırım bazı kadınlar iki defa yumurtlayabiliyırmuş öyle okudum bi yerde ne kadar doğru bilmiyorum.

Gizemmm01

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
15 Mart 2019
509
322
Merhaba arkadaşlar ben yeni katıldım aranıza.
Ovulasyon testi ile gebeliğini öğrenenler oldu mu acaba? Biraz internetten araştırdım böyle bir test yapıldığında genelde olumlu sonuç alan çok olmuş. Siz ne düşünüyorsunuz. Üstelik regl dönemine daha gelmeden. Erken gebelik testi gibi bir nevi.
Canım bnde öyle öğrenmiştim ama adet olacağım dün yaptım ve iki çizgi de çok koyuydu sonra ham. Testi yaptım ve hamileydim

Mavi Boncugumm

Mavişim, tatlı meleğim...bin şükür seni verene ❤
Kayıtlı Üye
6 Mayıs 2016
5.046
5.008
Benim adetim gecikmedi yumurtlamadan beş gün sonra tekrar test yaptım. T bölümü çok koyu c de silik ama net görünür çıktı. Reglime sekiz dokuz gün kala yapmıştım.
Canım bende adetimi bekliyorum geçen gün testim benimde böyle çıkmıştı ama ertesi gün daha silik çıktı yani gebelikten şüphelenmemizi gerektirecek kadar koyu değil bu. O yüzden beklememiz lazım
Olursa zaten anca yumurtlamadaki kadar T koyu çıkıyomuş bu yeterli bi koyulukta değil
Allah gönlümüze göre hayırlısıyla sağlıkla nasip etsin 🤲

Ahsenelam

Ahsen Elam ❤️
Kayıtlı Üye
8 Ağustos 2019
158
80
Canım bende adetimi bekliyorum geçen gün testim benimde böyle çıkmıştı ama ertesi gün daha silik çıktı yani gebelikten şüphelenmemizi gerektirecek kadar koyu değil bu. O yüzden beklememiz lazım
Olursa zaten anca yumurtlamadaki kadar T koyu çıkıyomuş bu yeterli bi koyulukta değil
Allah gönlümüze göre hayırlısıyla sağlıkla nasip etsin 🤲
Amin inşallah 🤲🏻🤲🏻

skena

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
25 Aralık 2012
113
50
Merhaba, fikir vermesi için bugün öğlen yaptığım hamilelik testi ve akşam yaptığım ovülasyon testinin fotoğrafını atıyorum. Bugün adet olmam gerekiyordu, olmayınca bugün test yaptım sanırım hamileyim yarın kan testi yaptıracağım. Yani ovülasyon testinde gördüğünüz gibi t bölümü koyu çıkmadı. Kişiden kişiye değişiyor olabilir.

Eklentiler

Yukarı Alt