ÖYP

Milena81

Belki de dünya, başka bir gezegenin cehennemidir.
Kayıtlı Üye
21 Mart 2016
1.705
2.308
Arkadaşlar öyp için eylülde alese girme gerekliliği dışında herhangi bir şart var mı? Taban puan yok diyorlar, doğru mu? Bir de araştırdım baya ama bir sonuca ulaşamadım, yds de şart mı, kimi ydsye de girilecek diyor kimi hayır girilmeyecek diyor. Kendi mezun olduğum alandan bambaşka bir alan istiyorum, mümkün mü (kendi alanımda öyp olduğunu sanmam, varsa da ben istemiyorum zaten)? Bilen var mı?

Beyondparadise

Az İnsan Çok Huzur ;)
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2006
2.739
626
bende aşamaları merak ediyorum öyp kalktı diye okudum ama aşamalarıyla ilgili detaylı bir bilgiye ulaşamadım

mavipudra

17.07.17 Hoşgeldin Cennet Kokulum
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2016
2.003
2.517
Devlet sizi öğretim görevlisi olarak yetiştiriyordu bu programda doktora bitene kadar kalmanız şartı var 6 yıl ve vazgeçerseniz o güne dek aldığınız tüm maaşı tazminat olarak geri ödemek zorundaydınız tek pozitif yanı mülakat yoktu haliyle puanını alan hakkıyla atanıyordu sonradan proflar şikayette bulunmuş asistanlar istediğimiz gibi değil kendimiz seçmek istiyoruz diye bunun üzerine kalktı eee birilerinin yanına başörtülü insanlar asistan olmaya başladı onlara battı veya dış görünüş siyasi fikir ters düştü asistan hoca arasında onlar da istemediler devlet de artık tüm üniter kendi elemanını mülakatla kendi seçecek dedi torpilin önü açıldı

fataldanger

Guru
Kayıtlı Üye
24 Ağustos 2009
3.357
721
Devlet sizi öğretim görevlisi olarak yetiştiriyordu bu programda doktora bitene kadar kalmanız şartı var 6 yıl ve vazgeçerseniz o güne dek aldığınız tüm maaşı tazminat olarak geri ödemek zorundaydınız tek pozitif yanı mülakat yoktu haliyle puanını alan hakkıyla atanıyordu sonradan proflar şikayette bulunmuş asistanlar istediğimiz gibi değil kendimiz seçmek istiyoruz diye bunun üzerine kalktı eee birilerinin yanına başörtülü insanlar asistan olmaya başladı onlara battı veya dış görünüş siyasi fikir ters düştü asistan hoca arasında onlar da istemediler devlet de artık tüm üniter kendi elemanını mülakatla kendi seçecek dedi torpilin önü açıldı
ama şimdi vazgeçmek durumunda tazminat ödemek şartı yok değil mi?

Yukarı Alt