ÖYP

fataldanger

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
677
Sizi yanlış yönlendirmek istemem geçen sene öyp istemiştim o yüzden baya araştırmıştım ama sonra vazgeçtim akademik çalışmaktan o yüzden yeni sistemi araştırmadım
Peki, yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim. Ben de aralıkta yapılacak olan alese gireceğim ama doğrusu ales ve neye yarayacağı ve böyle bir sınavın önümde nasıl bir yol belirleyeceğine dair hiç fikrim yok. Ezbere giriyorum gibi sanki. Sırf iş olsun diye giriyormuş gibi.

mavipudra

17.07.17 Hoşgeldin Cennet Kokulum
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
2.516
Peki, yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim. Ben de aralıkta yapılacak olan alese gireceğim ama doğrusu ales ve neye yarayacağı ve böyle bir sınavın önümde nasıl bir yol belirleyeceğine dair hiç fikrim yok. Ezbere giriyorum gibi sanki. Sırf iş olsun diye giriyormuş gibi.
Rica ederim:)Yüksek lisans ve araştırma görevlisi olmak için kullanabilirsiniz ALES i bölümünüz ne Yen'i mezunmusunuz

Beyondparadise

Az İnsan Çok Huzur ;)
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
624
okulumu aradım akademik personel olmak için buradan ilanları takip edeccekmişiz https://yoksis.yok.gov.tr/ilansayfa/
ben sadece yüksek lisans yapmak istiyorum onun içinde okulun duyurularını takip edecekmişiz
ales puanı artı yds puanı artı mezuniyet notu ile başvurup sıralamaya girince ayrıca okulda bir sınav yapacaklarmış

cımbızla bilgi aldım çok doğru bilgi veremiyor olabilirim.
neyse alesde puan yapıp sonra takibe başlamak lazım

Kardelenaraz

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
1
okulumu aradım akademik personel olmak için buradan ilanları takip edeccekmişiz https://yoksis.yok.gov.tr/ilansayfa/
ben sadece yüksek lisans yapmak istiyorum onun içinde okulun duyurularını takip edecekmişiz
ales puanı artı yds puanı artı mezuniyet notu ile başvurup sıralamaya girince ayrıca okulda bir sınav yapacaklarmış

cımbızla bilgi aldım çok doğru bilgi veremiyor olabilirim.
neyse alesde puan yapıp sonra takibe başlamak lazım
Canım tam olarak ne yapmak istiyorsun, yüksek lisans yapmak ile akademik personel olamak çok farklı şeyler. Amacın sadece yüksek lisans yapmak ise tezsiz yüksek lisans da yapabilirsin ALES puanı gerekmiyor.

Akademik personel olmak diyorsan, ALES puanı, yds puanı, mezuniyet notu vs. hepsinin yüksek olması gerekiyor ki mülakata kalabilesin, çünkü çok fazla başvuru oluyor. Mülakatlar da ayrı bir dert.

Yukarı Alt