Oyun Belası !!

eszcm

👶 RüzGaRııMm.. 💚
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
1 Ağustos 2018
1.903
3.240
Çok gerginim şuan; sinirden elim ayağım titriyor. Uyuyordum bir uyandım wc için adam gelmemiş daha yatağa. Saat 05:00.

Çünkü eşim hala uyumayıp elinde telefon içeride online bir oyun oynuyor. Israrla delirmiş gibi. Sürekli bu oyunun peşinde. Mesaisi sabah 9 da başlıyor üstelik. Yaklaşık 3 aydır böyle. Defalarca kavgasını ettik bana hak verip azaltıcam diyor ama değişen hiçbirşey yok.
Kalkıp içeri gidip; Bağırdım kızdım. Birde suçlu ben oldum; bana bağıramazsın sen diye azarladı. Çok baskıcıymışım, çok konuşuyormuşum, karışıyormuşum..... Ne bir düzenimiz kaldı ne bir paylaşımımız. Sürekli gece uykum bölünüyor, yemekte işte yolda bile hep elinde, hastanede doktoru beklerken bile telefon elinde oyun oynuyor. Eve gelir gelmez oynamaya başlıyor.

Daha dün akşam gelip bana; odaklanamıyorum hiçbirşeye, yorgunum, işler çok yoğun ve çalkantılı, işyerinde baskı altındayım, sıkıldım herşeyden vs gibi sitemlerde bulunuyor. Ben de gerizekalı gibi sarılıp teselli ettim.

Dengesi bozuldu iyice; yatağa gelip sarılıp gönlümü almaya çalışıyor her seferinde. Oyunun onu ne kadar etkilediğinin, boşuna zamanını harcadığının farkında değil.

Bana birşey söyleyin; yardım edin. Baş edemiyorum artık şu oyunu bırakması için. Şu gebe halimle sinirden çatlıycam kızlar. Çarpıntım var, elim ayağım titriyor artık. Heryeri kırıp dökesim var !!!!!!
 
Son düzenleme:

ChillOutt

Popüler Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
26 Ağustos 2018
5.704
15.807
Oyun olduguna emin misiniz? Burda gorduklerimden yola cikarak soruyorum kk cok sey ogretiyor malum :)
Oyun diyorsaniz da belki kafasini dagitmaya ihtiyaci vardir ustune gitmeyin kendi haline birakin mesai saatini o da biliyordur elbet. Bu halinizle stres yapmayin kendinize.
 

su-doku

sen bilirsin
Kayıtlı Üye
12 Haziran 2017
6.575
20.070
Bir hastalık haline gelmiş durumda
Bakın size bir örnek vereyim
Kızımın bir arkadaşı vardı ilk ve orta okulu dereceyle bitirdi ilçede ilde dereceye girerdi çocuk
Lisede bir oyun belası sardı
Puanları düştü kimseyle sağlıklı bir iletişimi yok
Aman uzak tutun gerekiyor ise tedavi bile olabilir
Hiçte aşırı tepki vermiyorsunuz
 

Gelinlerce

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
12 Aralık 2017
2.050
2.172
benim eşim de her gün online bir oyun oynar pc de. gece 2 lere 3 lere kadar hiç sizin gibi çıldırmadım :) eve gittiğimiz de başka oynayanların videolarını izler falan.. sabah uykusuz kalacak olan kendisi niye ben kendimi sinirlendireyim?
sizde umursamayın gece istediği kadar oynasın ama siz uyumuyorken birlikte olun, siz uyuduktan sonra isterse mesai başlayıncaya kadar oynasın
 

francesca

Hayat 1 gündür, o da bugündür..
Kayıtlı Üye
18 Mayıs 2008
5.735
5.568
Ben de merak ettim hangi oyun hayat kalitesini bu derece düşürmüş?
 

sassyassyy

/* TODO: we need to write a title *\
Kayıtlı Üye
27 Mart 2017
4.748
17.023
pubg bağımlısıyım, mobilde 12 saat, orijinal sürümde 8 saat aralıksız oynamışlığım var. birisi çıkıp bana böyle bağırsa ben ona "bana bağıramazsın" demem bağırdığına pişman ederim.

toplum olarak iletişim sorunumuz var bunu burdaki her konuda görüyorum nerdeyse. umarım bu aşırı tepkilerin sebebi hamileliktir. yoksa yetişkin bir insan size karşı sorumluluklarını aksatmadığı sürece hobisine bu şekilde karışmanız yanlış.
 
Yukarı Alt