Özel hastane doktorların birbirinden haberi var mıdır?

BurcuOzker

Bir insanı sevmekle başlıyor herşey 🤎
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
26 Eylül 2020
37
25
Kızlar merhaba. Şöyle sorayım 9 haftalık hamileyim, goguslerim düne kadar sertti gergindi yani dokunduğumda içi dolgun geliyodu akşam ve bu sabah yine bakıyorum yine büyükler ama çok yumuşaklar. Bu da bana dert oldu doktora gidip bebeği görüp rahatlamak istiyorum. Şimdi benim özel bir hastanede hep gittiğim doktorum var ama bugün dolu randevu verilmiyor ve yine aynı hastanede başka bir doktorda var adı duyulmuş yani iyi bir doktor. Ona randevu var bugün için ama gitsem sonrasinda benim doktorum bunu kayıtlardan görüp öğrenir mi sizce, ayıp olmasını da istemiyorum sanki memnun değilmiş gibi fikir verirseniz sevinirim

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 29-04-2021

Hamileliğimin 18. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 154 gün kaldı.

Bu hafta içinde miyelinleşme işlemi başlar. Miyelinleşme, sinir hücreleri arasındaki mesajlaşmanın kesintiye uğramaması için sinir hücrelerini hızlandıran ve yalıtımını sağlayan yağlı bir kimyasal madde olan miyelinin sinir hücrelerini kaplamasıdır. Bebeğiniz artık avucunuza sığacak kadar büyüdü. Boyu yaklaşık olarak 14 cm. civarında. Artık yavaş yavaş bebeğiniz için kıyafet ve mobilya alışverişine başlayabilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 210 gr. - Yaklaşık boyu : 14.2 cm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Nefesim45

Bir Dilek tut benim için...
Kayıtlı Üye
3 Mayıs 2020
233
1.607
28
Kayıtlarda görünüyor deneme ile test edilmiştir birine gittim işte tam ısınamadım diğerine de sıra aldım aylar sonra evet en son ne zaman gelmişsiniz dedi baktı kayıtlarda diğer Dr a gelmisim. Yani aslında bozulmamalari gerekir ama bazıları ego yapıyor sanki.
Umarım herhangi bir sorun yoktur.

sabahvesen

Yazar Hanım
Pro Üye
30 Ocak 2013
22.296
23.691
Kızlar merhaba. Şöyle sorayım 9 haftalık hamileyim, goguslerim düne kadar sertti gergindi yani dokunduğumda içi dolgun geliyodu akşam ve bu sabah yine bakıyorum yine büyükler ama çok yumuşaklar. Bu da bana dert oldu doktora gidip bebeği görüp rahatlamak istiyorum. Şimdi benim özel bir hastanede hep gittiğim doktorum var ama bugün dolu randevu verilmiyor ve yine aynı hastanede başka bir doktorda var adı duyulmuş yani iyi bir doktor. Ona randevu var bugün için ama gitsem sonrasinda benim doktorum bunu kayıtlardan görüp öğrenir mi sizce, ayıp olmasını da istemiyorum sanki memnun değilmiş gibi fikir verirseniz sevinirim
bir sonraki randevunuzda sistemden çıkar

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 49 Kg. ile 65 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 162 cm. Başlangıç Kilom :74.4 Kg. Şimdiki Kilom :69.4 Kg.

nscckts

Her insan yapmadığı tüm iyiliklerden suçludur.
Pro Üye
Anneler Kulübü
28 Nisan 2014
34.557
76.271
33
benım kadın dogum doktorum ıkı taneydı yedeklıydı dogum oncesı doktorum kaza gecırır ölür hastalanır yurt dısına cıkar olur ya dunyanın bınbırtulu halı var ıstıfa eder falan ısımı garantıye aldım donusumlu olarak ıkı ayrı doktora muayene oldum
su hastanede de doktora gıdıyormussunuz dıye bırsey demedı ıstedıgıme ıstedıgım gun gıderım doktor alınır seklınde fıkır cok komık geldı bana kusura bakmayın :KK70:
bırde gogus ıle bebegın ne alakası var kı

BurcuOzker

ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
26 Eylül 2020
37
25
benım kadın dogum doktorum ıkı taneydı yedeklıydı dogum oncesı doktorum kaza gecırır ölür hastalanır yurt dısına cıkar olur ya dunyanın bınbırtulu halı var ıstıfa eder falan ısımı garantıye aldım donusumlu olarak ıkı ayrı doktora muayene oldum
su hastanede de doktora gıdıyormussunuz dıye bırsey demedı ıstedıgıme ıstedıgım gun gıderım doktor alınır seklınde fıkır cok komık geldı bana kusura bakmayın :KK70:
bırde gogus ıle bebegın ne alakası var kı
Hani goguslerde sertlik olması lazımmış ya öyle diyorlar, bende vardı o ne zamandır. Ama dün çok yumuşadı o dolgunluk kayboldu sanki. Bu da anne karnında bebeğin kalbinin durmasına işaret ediyor olabilir diye okudum çok tedirgin oldum, bir de benim iki doktorda aynı hastanede o yüzden tedirgn oldum başka hastanede olsa onemsememde

Bu hafta içinde miyelinleşme işlemi başlar. Miyelinleşme, sinir hücreleri arasındaki mesajlaşmanın kesintiye uğramaması için sinir hücrelerini hızlandıran ve yalıtımını sağlayan yağlı bir kimyasal madde olan miyelinin sinir hücrelerini kaplamasıdır. Bebeğiniz artık avucunuza sığacak kadar büyüdü. Boyu yaklaşık olarak 14 cm. civarında. Artık yavaş yavaş bebeğiniz için kıyafet ve mobilya alışverişine başlayabilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 210 gr. - Yaklaşık boyu : 14.2 cm. (Baştan Popoya)

nscckts

Her insan yapmadığı tüm iyiliklerden suçludur.
Pro Üye
Anneler Kulübü
28 Nisan 2014
34.557
76.271
33
Hani goguslerde sertlik olması lazımmış ya öyle diyorlar, bende vardı o ne zamandır. Ama dün çok yumuşadı o dolgunluk kayboldu sanki. Bu da anne karnında bebeğin kalbinin durmasına işaret ediyor olabilir diye okudum çok tedirgin oldum, bir de benim iki doktorda aynı hastanede o yüzden tedirgn oldum başka hastanede olsa onemsememde
ya cok tatlı telasınız :)
herkesde hersey aynı etkıyı tepkıyı verecek dıye bırsey yok dolgunluk olmus o dolgunluk hep kalacak veya gıttıkce artacak dıye bırsey yok :) ınternetde burun kanaması yazarsınız beyın timörü cıkar ınternetde doktorculuk oynamayın bosuna panık yaptırır doktor zaten belırlı aralıklarda randevu verır duzenlı gıdın korkacak bırsey yok
bırden bıre gogus fıs dıye sönmez arastırdıgınız yanlıs bılgılerden panık yapmıssınız rahat olun

BurcuOzker

ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
26 Eylül 2020
37
25
ya cok tatlı telasınız :)
herkesde hersey aynı etkıyı tepkıyı verecek dıye bırsey yok dolgunluk olmus o dolgunluk hep kalacak veya gıttıkce artacak dıye bırsey yok :) ınternetde burun kanaması yazarsınız beyın timörü cıkar ınternetde doktorculuk oynamayın bosuna panık yaptırır doktor zaten belırlı aralıklarda randevu verır duzenlı gıdın korkacak bırsey yok
bırden bıre gogus fıs dıye sönmez arastırdıgınız yanlıs bılgılerden panık yapmıssınız rahat olun
Ya aslında buna ek olarak gelen açık kahverengi akıntım da var panik olma nedenim o

Canikox

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
3 Eylül 2020
3.200
5.623
Evet görür de görse ne olacak? Dr seçme değiştirme hakkın var. Ama dr tuhaf biriyse alınganlık yapacak kapasitesi varsa ve bu konuda çok tedirginsen acilden giriş yapabilirsin lekelenmen olduğu için. Zaten orda drunu soracaklar. Ya o ilgilenecek ya da başka müsait dr yönlendirecekler. Böylece sen tercih etmiş olmayacaksın.

Interrex

Guru
Kayıtlı Üye
26 Mayıs 2010
1.592
196
Ya aslında buna ek olarak gelen açık kahverengi akıntım da var panik olma nedenim o
Ben daha once kendi doktorumda randevu bulamadığım için baska bi doktordan randevu aldim. Hastaneye gidince acil bir durum vardi ama doktorumdan randevu bulamadim dedim. Kendi doktorumu aradi sekreter randevulu hastalarin arasinda beni de aldi randevusuz sekilde. Oyle yapabilirsiniz.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 07-03-2021

Hamileliğimin 26. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 101 gün kaldı.

Önümüzdeki dört gün içinde bebeğinizin görsel ve işitsel sistemleri için beyin dalga aktiviteleri başlayacaktır. Bebeğinizin doğumundan sonra, girdileri beyni tarafından yorumlamasına yardımcı olacak duyu sistemi bağlantılarıda bu evrede gelişiyor. Beyin dalgalarının varlığı her ne kadar bebeğinizin gözünün bir ışık kaynağı ile karşılaştığını veya bebeğinizin kulağının bir ses yakaladığını göstersede bunları anlaması mümkün değildir. Bebeğinizin akciğerlerinde hava kesecikleri gelişimine devam ediyor. Sürfaktan üretemi devam ediyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 820 gr. - Yaklaşık boyu : 35.6 cm. (Baştan Topuğa)