Özel hastane doktorların birbirinden haberi var mıdır?

chamallows

Yaralarımı Sar Ölmeyim ,
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
17 Aralık 2015
12.152
22.761
34
bu panikle stresle 9 ayiniz nasil geçecek bilmiyorum

chamallows

Yaralarımı Sar Ölmeyim ,
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
17 Aralık 2015
12.152
22.761
34
Hani goguslerde sertlik olması lazımmış ya öyle diyorlar, bende vardı o ne zamandır. Ama dün çok yumuşadı o dolgunluk kayboldu sanki. Bu da anne karnında bebeğin kalbinin durmasına işaret ediyor olabilir diye okudum çok tedirgin oldum, bir de benim iki doktorda aynı hastanede o yüzden tedirgn oldum başka hastanede olsa onemsememde
benim 9 ay goguslerim hic sismedi hep oldugu gibiydi kalbi falanda durmadi çok şükür internete baksaniz hepimiz kanseriz hepimizin çoucugu agır sağlik sorunlu

Oliviaa

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Ağustos 2020
1.523
7.641
Kayıtlarınızı kapatabiliyorsunuz. Çok rahatsız olacağınızı düşünüyorsanız kapatın kayıtlarınızı. Ayrıca çok paniksiniz, biraz rahatlayın.

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının aldında.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 52 Kg. ile 70 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 168 cm. Başlangıç Kilom :43 Kg. Şimdiki Kilom :48 Kg.

Chelzy

İkiz oğlan anası
Pro Üye
20 Ocak 2008
13.535
27.068
Kendim tek basima bir yere gidemeyesiye kadar farkli farkli bir cok doktora bebeklerimim kalp atislarini dinlemeue gittim.En az 10 kez.Soyledim hepsine de aklima geldi,rahatlamak icin geldim.Size randevu bulabildim diye.

Black93

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Ağustos 2020
1.516
1.740
27
Kızlar merhaba. Şöyle sorayım 9 haftalık hamileyim, goguslerim düne kadar sertti gergindi yani dokunduğumda içi dolgun geliyodu akşam ve bu sabah yine bakıyorum yine büyükler ama çok yumuşaklar. Bu da bana dert oldu doktora gidip bebeği görüp rahatlamak istiyorum. Şimdi benim özel bir hastanede hep gittiğim doktorum var ama bugün dolu randevu verilmiyor ve yine aynı hastanede başka bir doktorda var adı duyulmuş yani iyi bir doktor. Ona randevu var bugün için ama gitsem sonrasinda benim doktorum bunu kayıtlardan görüp öğrenir mi sizce, ayıp olmasını da istemiyorum sanki memnun değilmiş gibi fikir verirseniz sevinirim
Kayıtlarda görünüyor canım.. Hatta şimdi gideceğiniz doktorun sekreteri bile gittiğiniz doktora "X'in hastası hocam en son şu tarihte muayene olmuş, 10 haftalık gebelik" diyecek ve doktor şikayetiniz nedir diye soracak.. Sonra gittiğiniz de kendi doktorunuzun sekreteri de görecek.. Görürse de görsün bence çok doluydunuz dersiniz.. Ama kendi doktorunuzun odasını aratıp onun hastası olduğunuzu ve şikayetiniz olduğunu söylerseniz size boşluk çıkarabilir alır yani sizi muayeneye.. Ben o şekilde gidiyorum bazen benimki alıyor.. Eğer almazsa da gidersiniz işte başka doktora çok ayıp olacak diye düşünürseniz almadınız beni dersiniz ki bence açıklamaya gerek bile yok..

Black93

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Ağustos 2020
1.516
1.740
27
Canınızı sa sıkmayın lütfen sakin olun.. O göğüste sertlik geçebilir.. Bazen mide bulantısı olmayabilir.. Bunlar olağan şeyler.. Kanamanız falan yoksa rahat olun...

etacarinea

Guru
Pro Üye
25 Aralık 2007
1.453
3.900
Görür de bunda doktorla ilgili bir sıkıntı olmaz, önemsemez yani.
Ama bence göğüs sertliginden evham yapmayın. Bir şeylerin ters gittiğinin ilk belirtisi taze kanamadır diye biliyorum. Çoğu zaman kahverengi akıntı bile risk teşkil etmiyor. Doktorunuz kızarsa böyle bir şeyi evham yaptığınıza kızar bence.

Bglm_

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Eylül 2020
1.329
1.094
Evet haberi oluyor sistemde belli oluyor canim ama yok sa sorun olmaz

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 30-05-2021

Hamileliğimin 14. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 185 gün kaldı.

Önümüzdeki 3 gün içinde bebeğinizin dalağı, karaciğer tarafından denetlenen eski kan hücrelerinin kaldırılması ve antikor üretimi gibi fonksyioları üstlenecek. Hamilelik hormonları bağırsak kaslarını gevşettiği ve sindiriminizin daha yavaş ve az verimli olduğu için kabızlık yaşamanız muhtemeldir. Bebeğinizin cildi çok ince olduğu ve damarları deri üzerinde gözüktüğü için bebeğinizin vücudu lanugo adı verilen inci tüyle kaplanır. Bebeğinizin tırnakları iyice oluştu ve bebeğiniz kollarını ve bacaklarını hareket ettiriyor. Bugünlerde ultrasonda bebeğinizi baş parmağını emerken görebilirsiniz. Uyurken yastığınızı yükseltmeniz reflü ve mide ekşimesi sorununuza yardımcı olabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 45 gr. - Yaklaşık boyu : 74 mm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

safi.naz

Guru
Kayıtlı Üye
16 Nisan 2008
2.527
5.697
Burada söz konusu olan sağlık, üstelik tek kişide değil anne ve bebek. Kendisi doluyken aciliyeti olduğu için başka dr.a giden hastasına alınacak dr.unda keyfi bilir yani.

BurcuOzker

Bir insanı sevmekle başlıyor herşey 🤎
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
26 Eylül 2020
37
25
Merhaba kızlar, az önce kendi doktorumu arayarak bir boşluğu var mı diye sordum o da hemen çağırdı gittim ve bebeğin kalp atışlarını duyduk herhangi bir sıkıntı olmadığını her şeyin yolunda olduğunu söyledi çok şükür teşekkür ederim hepinize 😊

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 29-04-2021

Hamileliğimin 18. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 154 gün kaldı.

Bu hafta içinde miyelinleşme işlemi başlar. Miyelinleşme, sinir hücreleri arasındaki mesajlaşmanın kesintiye uğramaması için sinir hücrelerini hızlandıran ve yalıtımını sağlayan yağlı bir kimyasal madde olan miyelinin sinir hücrelerini kaplamasıdır. Bebeğiniz artık avucunuza sığacak kadar büyüdü. Boyu yaklaşık olarak 14 cm. civarında. Artık yavaş yavaş bebeğiniz için kıyafet ve mobilya alışverişine başlayabilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 210 gr. - Yaklaşık boyu : 14.2 cm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın