Pamukelf'den Seçmeler

areen

Guru
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
56
hadi gülümse

Erzurum un bir köyünde, ne köylü, ne de köyün "þýh"ý o güne kadar ayna görmemiþtir.
Adamin biri, ilk rastladýðýnda, aynayý alýp bakmaya baþlar.
Ardýndan, aynada gördüðü suratý ölen kardeþi zannedip aðlamaya baslar: "Vay benim zavallý gardaþým, vay benim zavallý gardaþým." diyerek. Aynayý koynuna alýp yatar.
Hanýmý, eþinin, ayna koynunda yattýðýný görünce þüphelenir. Uyandýrmadan adamý, aynayý alýp bakar. Öfkeden kudurmuþtur. "Vay !" der heyacanla "Herifim, beni bir karýyla aldatýr."

Aynayý alýp, köyün þýhýna gider. Aynayý göstererek "Þýh Efendi," der. "Benim herif beni bir karýyla aldatýr."
Aynayý alýr, þýh... Yüzüne tutar...
"Bacým," der. "Bu, bir garýdan ziyade, gavata benziir."

S

SENACE

Ziyaretçi
fıkra güzel ama zor okudum.
Eğer mümkünse düzeltip gönderirsen diğer arkadaşlar için kolaylık olur. ( Okumamış olanlar için )

areen

Guru
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
56
KIZLAR KUSURA BAKMAYIN DÜZEŞTME YAPIOM

AYNA

Erzurum un bir köyünde, ne köylü, ne de köy de o güne kadar kimse ayna görmemiştir.
Adamin biri, ilk rastladığı aynaya bakmaya baslar.
, aynada gördügü suratı ölen kardesi zannedip aglamaya baslar: "Vay benim gardasım vay benim zavallı gardasım diyerek. Aynayı koynuna alır yatar.
Hanimi, ayna koynunda yatan kocasını görünce süphelenir. Uyandirmadan adamını aynaya bakar. Öfkeden kudurmustur. "Vay !" der heyacanla "Herifim, beni bir kariyla aldatiyor

Aynayi alir, köyün hocasına gider . Aynayı göstererek Efendi," der. "Benim herif beni bir kariyla aldatiyor
Aynayi Yüzüne tutar...
"," der. "Bu, bir garidandan ziyade, gavata benziir."

Yukarı Alt