PARASIZLIKTAN EVLENEMEMEK

ADACESUR

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
24 Temmuz 2019
63
37
Sevgilimle 7 yıldız beraberiz. Yakında 8 olacak. Anne babası ayrı babası başkasıyla evli çocukluktan beri birlikte yaşıyorlar kendisi çalışıyor ama bir türlü iki yakası bir araya gelmiyor. Üstüne birde babası zorlaştırıyor tam para biriktirmeye başlıyor adam ya para istiyor ya eve katkı istiyor. Destek olmuyor. Arkasında duracak kimse yok. Annesi zaten arayıp sormuyor. Artık çocuğun beynini yemekten sürekli üstüne gitmekten bende yoruldum. O da evlenmek istemesine rağmen elinden hiç bir şey gelmiyor.
Çok seviyorum çocukluğum onunla geçti o da aynı şekilde çok düşkün bana, ama bir yerden sonra çevrene bakıyorsun herkes adım atıyor herkesin hayatı mükemmel ee ben kendimize bakıyorum hiç bir şey yok.
Olacak diyor az daha sabret. Lan daha ne kadar sabredeyim? Diye diye kendimi yiyorum.
İşin açıkçası bu konuda çok üstüne gitmek istemiyorum.Biliyorum ki imkanı olsa her şeyi yarın yapar. Ama kendime engel olamıyorum. Sürekli iğneleme laf sokma sürekli çocuğu geriyorum hep alttan alıyor ama bir gün onunda sabrı taşacak.
Bu konuda fikirlerinize ihtiyacım var. Bu durumda ne yapmam gerekiyor? Nasıl sakinliğimi koruyabilirim?

ADACESUR

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
24 Temmuz 2019
63
37
Sizin degil sevgilinizin bir şey yapması gerek. Babasına artık evlenmek istediğini, para biriktirecegini, maddi yardim yapamayacağını söylemesi gerek.
Bende bunu dile getiriyorum ama nasıl yapıyım diyor. Yani o kadar çok şey söylüyorum ki artık bende yoruldum

Artemissisipi

'Motorları maviliklere süreceğiz..'
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
24 Temmuz 2013
1.065
2.087
Bende bunu dile getiriyorum ama nasıl yapıyım diyor. Yani o kadar çok şey söylüyorum ki artık bende yoruldum
Konusabiliyorsa kelimeleri kullanarak yapabilir. Ömrünüz boyunca onu beklemek gibi bir düşünceniz yoksa eğer yapması gereken bu. Ya da gökten para yağacak ki birikim yapmadan evlenesiniz.

Puddi

Puding ❤️
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
14 Eylül 2019
39
54
Babasına destek olmayı bırakıp kredi çekme yavaş yavaş ödeme durumu yok mu acaba? Siz çalışıyor musunuz ayrıca

Mustakbel Gelin Hanim

Pre-School Teacher
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
17 Ocak 2020
167
189
Yazıp yazıp sildim, ne yazacağımı bilemiyorum. Evlilik hazırlıkları yapan biri olarak, hakikaten çok fazla maddi güç gerektiriyor bazen ben bile erkek tarafına bakınca, ya şu da olmasın bunu da artık alma diyebiliyorum.
Sevgilinizin para biriktirdiğinden babasının haberi olmazsa isteyemez. Ortak bir banka hesabı açarak ortak birikim yapabilirsiniz.

Peripella

Hiç birşey sebepsiz değildir.
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
15 Mayıs 2019
573
818
Belkide böylesi hayırlıdır. Şimdiden hayat kurmak için eline geçen 3 kuruşu sorgusuz babasına veriyorsa yarın evlendiğinizde de aynısını yapacak.
Sende keşke evlenmeseydim diyeceksin.
Bu kafa değişmiyor ne yazık ki.
Rabbim hayırlı kapılar açsın

ADACESUR

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
24 Temmuz 2019
63
37
Yazıp yazıp sildim, ne yazacağımı bilemiyorum. Evlilik hazırlıkları yapan biri olarak, hakikaten çok fazla maddi güç gerektiriyor bazen ben bile erkek tarafına bakınca, ya şu da olmasın bunu da artık alma diyebiliyorum.
Sevgilinizin para biriktirdiğinden babasının haberi olmazsa isteyemez. Ortak bir banka hesabı açarak ortak birikim yapabilirsiniz.
Gerçekten zor ve zaman geçtikte her şey daha da pahalılaşıyor. Abim de evlilik hazırlığında ama biz hepimiz yardım ediyoruz. Mesela babam kredi çekti. Ama her aile bir olmuyor maalesef. Ben de her şeyim dört dörtlük olsun istemiyorum. Yapacak durumu olduğu kadar, bu ortak hesabı konuşacağım teşekkürler :)

Bahtsizguzel

Üye
Kayıtlı Üye
26 Kasım 2019
313
209
Sevgilimle 7 yıldız beraberiz. Yakında 8 olacak. Anne babası ayrı babası başkasıyla evli çocukluktan beri birlikte yaşıyorlar kendisi çalışıyor ama bir türlü iki yakası bir araya gelmiyor. Üstüne birde babası zorlaştırıyor tam para biriktirmeye başlıyor adam ya para istiyor ya eve katkı istiyor. Destek olmuyor. Arkasında duracak kimse yok. Annesi zaten arayıp sormuyor. Artık çocuğun beynini yemekten sürekli üstüne gitmekten bende yoruldum. O da evlenmek istemesine rağmen elinden hiç bir şey gelmiyor.
Çok seviyorum çocukluğum onunla geçti o da aynı şekilde çok düşkün bana, ama bir yerden sonra çevrene bakıyorsun herkes adım atıyor herkesin hayatı mükemmel ee ben kendimize bakıyorum hiç bir şey yok.
Olacak diyor az daha sabret. Lan daha ne kadar sabredeyim? Diye diye kendimi yiyorum.
İşin açıkçası bu konuda çok üstüne gitmek istemiyorum.Biliyorum ki imkanı olsa her şeyi yarın yapar. Ama kendime engel olamıyorum. Sürekli iğneleme laf sokma sürekli çocuğu geriyorum hep alttan alıyor ama bir gün onunda sabrı taşacak.
Bu konuda fikirlerinize ihtiyacım var. Bu durumda ne yapmam gerekiyor? Nasıl sakinliğimi koruyabilirim?
Yine pasif adam vakasi evlenseniz dahi 2 gun sonra birsey istediğinizde ote git dediğinizde eeee biliyordun durumum olmadigini diyecek bırak yoluna gitsin kimsenin derdine tasasina ortak olma

Yukarı Alt