Parmaklarımdaki çatlama ve kuruluk(Resimli)

merilyn

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
10 Mart 2012
1.944
215
Kızlar ne yaparsam yapayım ellerimi daha doğrusu parmaklarımı eski haline döndüremiyorum :KK61:
Eczacı Alerjik dermatit olduğunu söyledi iki krem verdi ama bi işe yaramadı. Şimdi hamileyim o krem kortizonlu olduğu için kullanamıyorum. Elleri böyle olan bi çözümü olan varsa çok dua alır gerçekten 1 yıldır uğraşıyorum :KK43:
Bu arada deterjanlara yaklaşık 1 Yıldır da hiç dokunmuyorum ama geçmiyor :KK43:(
Eki Görüntüle 1545082 Eki Görüntüle 1545083

Son düzenleme:

doux

Çareyi dışarıda arama, çare sadece senin içinde.
Kayıtlı Üye
8 Kasım 2013
1.725
1.757
Pulpitis sicca olabilir... doktora gitmelisiniz

Patti

Çizgisiz Avarel
Kayıtlı Üye
2 Şubat 2013
2.328
405
Kesinlikle dermatolog yardımı almalısınız. Güçlü nemlendiricilerle nemlendirdinizmi? Kuruluktan olabilir. Çok geçmiş olsun

merilyn

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
10 Mart 2012
1.944
215
Kesinlikle dermatolog yardımı almalısınız. Güçlü nemlendiricilerle nemlendirdinizmi? Kuruluktan olabilir. Çok geçmiş olsun
Teşekkürler. Denemediğim Nemlendirici kalmadı şimdi sebamed aldım. Bu da olmazsa izin Alıp gitmeye Çalışıcam doktora

sepetteki_son_curuk_elma

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
14 Temmuz 2011
598
535
25
Bende de var aynısı , eczaaneye göstermiştim şu ilacı verdi siz yine de bir doktore gösterin ama bende işe yaradı yani. Doktora gitme şansınız yoksa umarım sizde de işe yarar. betnovate krem adı canım pembe bir kutusu var. Geçmiş olsun.

WaitingForTheEnd

Aynada ki ben miyim,benim mi gümüş teller?
Kayıtlı Üye
3 Nisan 2015
834
1.261
Su bazlı bariyer krem denediniz mi? Benim kızımda da var ama o iki yaşında daha evet egzama denildi , aynı bu şekil baş parmağı. Kolonya , toprak , sıvı sabun , her türlü deterjan maddesi temas ettiğinde tekrarlıyor. Biz ne desek boş buradan , hamilesiniz üstelik ilaç kullanmayın ve doktora gidin.

geranio

Popüler Üye
Pro Üye
26 Ekim 2012
5.026
4.076
Kuruluktan mi kaynakli bilemedim yanlış yonlendirmek istemem ama basima gelen şeyi anlatayım. Eskiden ozellikle soguktan kaynakli ellerim catlardi. Dayanilmayacak aci duyardim ve ara ara kanardi da. Bir kis boyunca yatarken ellerime bulamac gibi vazelin surdum yogun bi şekilde ve iyice emsin diye eldiven taktim. O seneden sonra catlat falan kalmadi.

Ama sizinkinin nedeni baska bisey de olabilir hamilesiniz birde. Doktora görünmeden denemeyin bişey.

chiLL

Popüler Üye
Pro Üye
21 Nisan 2012
7.741
8.208
Kızlar ne yaparsam yapayım ellerimi daha doğrusu parmaklarımı eski haline döndüremiyorum :KK61:
Eczacı Alerjik dermatit olduğunu söyledi iki krem verdi ama bi işe yaramadı. Şimdi hamileyim o krem kortizonlu olduğu için kullanamıyorum. Elleri böyle olan bi çözümü olan varsa çok dua alır gerçekten 1 yıldır uğraşıyorum :KK43:
Bu arada deterjanlara yaklaşık 1 Yıldır da hiç dokunmuyorum ama geçmiyor :KK43:(
Eki Görüntüle 1545082 Eki Görüntüle 1545083

Benimde ellerimin ustunde problem vardi dr bana kortizonlu krem verdi 4 gune gecti cok sukur. Ben mi hata yaptim kullanmakla sen mi yapiyorsun bilemedim

sepetteki_son_curuk_elma

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
14 Temmuz 2011
598
535
25
Kuruluktan mi kaynakli bilemedim yanlış yonlendirmek istemem ama basima gelen şeyi anlatayım. Eskiden ozellikle soguktan kaynakli ellerim catlardi. Dayanilmayacak aci duyardim ve ara ara kanardi da. Bir kis boyunca yatarken ellerime bulamac gibi vazelin surdum yogun bi şekilde ve iyice emsin diye eldiven taktim. O seneden sonra catlat falan kalmadi.

Ama sizinkinin nedeni baska bisey de olabilir hamilesiniz birde. Doktora görünmeden denemeyin bişey.
benim de kanıyordu da kremden sonra azaldı biraz. düzenli kullanımda muhtemelen tekrarlamazdı ama ben bir iki sürdüm kanaması geçince sürmeyi unuttum falan.. şimdi yine oluyor bakalım süreyim ben de aklıma gelmişken

ferideei

Karakterin kaderindir...
Kayıtlı Üye
21 Nisan 2013
3.654
1.614
Cnm bu egzama gibi duruyor ...bnmde var ellerimde hamilelikte çoğaldı :KK43:ellerini bol bol nemlendir bulaşık deterjanına dokunma eldiven kullan ,aşırı sabun kullanma