Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Patronla iyi geçinmek bir sanat

Konusu 'İş ve Kariyer' forumundadır ve 1BukeT tarafından 18 Mart 2007 başlatılmıştır.

  18 Mart 2007
  Konu Sahibi : 1BukeT
 1. 1BukeT

  1BukeT Popüler Üye Üye

  Katılım:
  21 Eylül 2006
  Mesajlar:
  1.454
  Beğeni:
  22
  Ödül Puanları:
  106

  İş hayatında yaşanan zorluklar, herkesi tedirgin ederken, bazen bilmeden ve istemeden yapılan yanlış hareketler, çalışanı güç duruma sokuyor. Patronun huylarını çok iyi bilse de onu rahatsız eden uygulamalardan vazgeçmeyenlerin, her zaman gözden düştüğünü kaydeden uzmanlar, patronla iyi geçinmek için şunlara dikkat edilmesini öneriyor:

  Patronlar, çalışanlarının kendilerinden daha alt seviyedeki iş arkadaşlarına patronluk taslamalarına kızarlar.

  Hatalarınızı patrondan gizleme ya da suçu başkalarına yükleme gayreti içinde olmayın. Hatanız varsa, bunu açıklayın. Hatanızı düzeltmek için birlikte çözüm arayın.

  Her zaman işe geç kalabilirsiniz. İş saatleri başladıktan sonra işyerine gelince, patrona görünmeden çalışma yerinize ulaşmaya kalkışmayın. İşe geç kaldığınız zaman doğruca patrona gidip durumu açıklamanızda yarar var.

  Patronunuz size hatalarınızı açıkladığı zaman kendinizi savunmaya kalkışmayın, cesaretle hatalarınızı kabul edin ve bunların tekrarlanmayacağı konusunda patrona güvence verin.

  Bir işin başında olan kişiler, fazla konuşulmasından hoşlanmazlar. Laf yerine iş üretmek ve her zaman gerektiği kadar konuşmak doğru olur.

  İş arkadaşlarınızla kıran kırana rekabet etmekten kaçının ve işyerinde dedikodudan uzak durun.