Pedlerin Zararları

petek118

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Ağustos 2010
2.319
199
Kadınlar bu pedlere dikkat
Kadınların adet dönemlerinde kullandıkları yaprak pedlerin vajinal akıntıyı arttırdığı belirtildi.
Adana Avrupa Hospital Kadın Hastalıkları Doğum Uzmanı Op. Dr. Yasemin Babar İlkit, “Vajina 37 derece sıcaklığa sahip ve kapalı bir ortamdır. Bu nedenle vajinaya yerleşecek organizmaların üremesi için mükemmel bir ortamdır” dedi.

Bu durumun ortadan kalkması için vajinanın anatomik ve fizyolojik koruma kalkanları geliştirdiği kaydeden Op.Dr.Yasemin Babar İlkit, “Vajina bölgesinin tüylü ve dış dudakların vajina girişini kapatıyor olması anatomik koruma mekanizmasıdır. Fakat vajinanın ana koruma mekanizması vajinal floradır” diye konuştu.

Vajinal ekosistemi (flora) bozan bütün durumların geçmeyen inatçı akıntılara neden olduğunu ifade eden İlkit, bu durumların gebelik dönemi, adet dönemi, menopoz dönemi ve aşırı kişisel hijyenik davranışlar olduğunu söyledi.

Yaprak ped doğal salgıyı emiyor

Op. Dr. Yasemin Babar İlkit, “Gebelik döneminde doğal florasında mantar grubu patorejenler glukozu kullanarak hızla ürerler ve sonuçta gebe kadında çok sık mantar enfeksiyonu gelişir. Vajinal ekosistemi destekleyen ilaçlar bu dönemde vajiniti azaltabilir” dedi.

“Adet dönemi”nin vajinal ekosistemi bozan ikinci dönem olduğunu kaydeden İlkit,” Kan çok iyi bir kültür ortamı yapar ve patojen mikroorganizmalar bu dönemde demirle beslenerek çoğalır. Dolayısıyla kadınlar ‘Adetten önce de, adetten sonra da akıntım oluyor’ diye şikayet ederler. Bunun nedeni adetten önce bu bölgenin kanlanmasındaki artış ve adet sonrası laktobasilkolonizasyonunda azalmadır” diye konuştu.

Kuru ortam daha fazla akıntıya neden oluyor

Op. Dr. İlkit, kişisel hijyen koşullarından kaynaklı nedenlerin arasında ise uzun süreli yaprak ped kullanımının yer aldığını belirterek şöyle dedi:

“Vajinal ekosistemi bozan en önemli nedenlerden birisi aşırı sıcak, ıslak mayo, vajina içini temizleme ve yaprak ped kullanımıdır. Yaprak pedler sıvıyı emdikleri için, uzun süreli kullanımı vajinadaki proteince zengin doğal salgıyı devamlı emerek vajinada kuru bir ortam yaparlar ve daha çok akıntı artışına neden olurlar.”(milliyet)

Vajinal Akıntı İçin Kür
Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu kadınlardaki vaginal akıntıya karşı uygulanacak soğan suyu kürünü anlattı:Vajinal akıntıyı gidermek için soğan suyu kürü :1 orta boy beyaz soğanı ( kırmızı ve mor soğan olmaz ) dörde bölün. önceden kaynatılmış 2 su bardağı klorsuz suya koyarak 5 dakika kaynattıktan sonra içine başka bir şey katmadan öğle ve akşam yemeklerinden önce 1er bardak suyunu için. Kürü 15 gün uygulayıp sonlandırın.Soğan kürünü adet döneminde uygulamanın bir sakıncası yoktur. Ancak, etki bakımından en uygun zaman adet bitiminden en erken 7 gün sonra başlamaktır.Kür uygulandıktan sonra 2. adetinizi görmeden 10 gün önce tekrar 5 gün veya 7 gün bu soğan suyu kürünü uygulamalısınız.Hamile kalmak için bu kürün üzerine kuru incir kürünü uygulamalısınız.
Uyarı: Bu soğan suyu kürünü 15 günden fazla uygulamayın.

Bu kürü uygulamaya başladığınızda 2. - 3. günden itibaren akıntılarınızın çözüldüğünü ve ne kadar fazlalaştığını hayretle göreceksiniz.

Bu kür erken menopoz , çikolata kisti, 3 cm. den küçük miyomlar, adet düzensizliği ve polikistik over şikayeti olan olan bayanlar için de mükemmel bir çözümdür.Yumurtalıklardaki kisti tamamen ortadan kaldırmaktadır.
Uyarı : Sitemizdeki bilgiler paylaşım amaçlıdır.

Aşırı Adet Kanaması Tedavisi İçin Doğal Yollar Tıklayınız

Adet Ağrıları Nasıl Geçer? Adet Ağrılarını Geçiren Bitkisel Kürler
Vajinal Akıntı Nasıl Geçer? Tıklayınız

Kadınlarda Vajinal Mantar Tedavisi İçin Tavsiyeler Tıklayınız
Vajina Kokusu Nasıl Giderilir? Tıklayınız
Koltuk Altı Kararması Nasıl Giderilir? Tıklayınız

Vajinada Kaşıntı İçin Doğal Tedavi Yolları Tıklayınız

Genital Bölge Beyazlatma Yöntemleri okumak için tıklayınız
Vajina Kokusuna Doğal Çözüm Yolları Tıklayınız

adet_agrilari_nasil_gecer-610x250.jpg
 
Son düzenleme:

stekinn

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Kasım 2014
235
94
ee napıcaz o zaman.. ben çok kullanıyorum çok akıntım oluyo. çok şükür hamilelikte kaşıntım olmadı. kullanmazsam günde çok fazla çamaşır değiştirmem gerekir. bi de böyle deneyelim bakalım.
 

betul8516

evimizi hayırlı sağlıklı evlatla şenlendr yarabbim
Kayıtlı Üye
5 Kasım 2014
7.516
5.191
bende çok kullanıyom ve 1 senelik evliliğimde devamlı kaşıtım oluyo mikrop kapıyom...
 

Iremm1

Üye
Kayıtlı Üye
26 Haziran 2015
102
38
Doğal pedler var fakat onlarda çok pahalı 3 günde 7 taneyi bitirdiğimi düşünürsek 21 günde de olduğunu baya zorlar beni..

Peki vajinal mantar için soğan kürünü denemeli miyiz? Şuan yok ama tekrarlıyormuş ve çok endişeliyim bu kürü ara ara uygulasam olur mu acaba?
 

betul8516

evimizi hayırlı sağlıklı evlatla şenlendr yarabbim
Kayıtlı Üye
5 Kasım 2014
7.516
5.191
Doğal pedler var fakat onlarda çok pahalı 3 günde 7 taneyi bitirdiğimi düşünürsek 21 günde de olduğunu baya zorlar beni..

Peki vajinal mantar için soğan kürünü denemeli miyiz? Şuan yok ama tekrarlıyormuş ve çok endişeliyim bu kürü ara ara uygulasam olur mu acaba?
BEN ARADA YAPIP İÇİYOM
 

denizkizidenizzzz33

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
10 Temmuz 2018
2
0
Avrupa hospital ın eski adını hatırlayan var mı 2011 de iyi bir kadın doğumcu vardı ama ne yazık ki çok zaman geçti hatırlamıyorum şimdi nerdedir diye bilen yazabilir mi hatırlayan ?
 
Yukarı Alt