Pembe Ruja Uygun Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Margarikotin

Nirvana
Pro Üye
29 Şubat 2012
61.650
63.222Pembe hem oldukça iddialı hem de oldukça tatlı ve canlı bir renk. Pembe ve onun her tonu biz kadınların vazgeçilmezidir. Ancak pembe rujun kendini gösterebilmesi için ona uygun bir göz makyajı uygulamak şarttır. Pembe makyaj gözlerde sadelik ve canlılığı beraber ister. Tercih edeceğiniz far renkleri ışıltılı kahveler, simli sedef renkleri olmalıdır. Hem gözlerinizi daha aydınlık hem de dudaklarınızı daha vurgulu gösterecektir bu farlar. Ancak koyu gri ve siyah renkli farlardan kaçınmalısınız. Çünkü pembe ruj hem doğal hem iddialı bir rujdur fakat koyu renk farlar ile rujunuzu ikinci plana atmış olurken gözlerinizde de abartı bir makyaj görünümüne neden olursunuz. Hem günlük hem de gece için rahatça kullanabileceğiniz pembe ruj makyajına aşağıdaki adımları takip ederek ulaşabilirsiniz.

1-Cildinize yumuşaklık ve makyajınıza kalıcılık sağlayacak bir makyaj bazını (primer) uygulayınız. Bir dakika kadar cildinizin emmesini bekleyiniz. Bu işlem çok önemlidir, çünkü iyi emilmemiş bir makyaj bazı fondoteninizin yapısını bozarak daha az dayanıklı olmasına neden olur. Daha sonra fondöten fırçanız ile fontödeninizi uygulayınız. Daha sonra kapatıcınızı (concealer) uygulayınız. Cildinizi mümkün olduğunca kusursuz yapmanız makyajın görünmesi için çok önemlidir. Bu yüzden cildinizi aydınlatıcınızla aydınlatmayı da unutmayınız. Daha sonra renkli ya da transparan pudranızı uygulayınız.

2- Gözleriniz için ten renginize yakın mat bir farı tercih ediniz. Siyah eyelinerınızı uzun ve kalın denebilecek bir kuyruk olacak şekilde sürünüz. Eyeliner sürmeye gözlerinizin ortasından dışa doğru bir kuyruk oluşturarak başlayınız. Kuyruk oluşturmakta zorlanıyorsanız, gözünüzün üstünden düz bir çizgi çekiniz daha sonra gözünüzün bittiği çizgiden yukarı doğru bir üçgen oluşturacak şekilde düz çizginizle bağlantı kurunuz, içini doldurunuz. Gözünüzün iç tarafına daha ince bir çizgi çekmelisiniz. En son olarak kirpiklerinize rimel uygulayınız. Gece makyajınız için takma kirpik de uygulayabilirsiniz. Bunun için takma kirpikleri gözünüzün üzerinde tutarak gözünüz ile eşit büyüklükte olup olmadığını kontrol ediniz. Eğer daha uzun kalıyorsa iç köşesinden makasla keserek kısaltınız. Bu işlem kirpiğin gözünüze batmasını ve sizi rahatsız etmesini engeller. Yapıştırıcıyı kirpiğin özellikle baş ve son kısımlarına yoğun olacak şekilde sürüp 30 saniye kadar bekleyiniz. Daha sonra kendi kirpiklerinizin hemen üst kısmına oturtarak kurumasını bekleyiniz. Son olarak elinizle gerçek kirpikleri ve takma kirpikleri birbirine bastırarak daha doğal bir görünüm sağlayınız.

3-Allık olarak dilediğiniz tonları tercih edebilirsiniz. Fakat pembe rujlar yüzü olduğundan pembemsi göstereceğinden allık uygulaması çok hafif olmalıdır. Bronzer ile hatlarınızı belirginleştirerek yüzünüze sıcaklık katabilirsiniz.

4- Dudaklarınıza makyaj uygulamasından önce nemlendirici uygulamışsanız fazlasınız alınız.Daha sonra tercih ettiğiniz tonda pembe bir ruju dudaklarınıza uygulayınız.Son olarak makyajınızı tamamlamak için sabitleyici bir sprey kullanınız.
kaynak:nasilkolay