Perine Masajı

Tuval_

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
9 Ekim 2010
1.302
811
Doktorum perine masajı istedi 37+4 teyim. Kendim yapamayacağım için eşime yaptırdım. Perine masaja yaparken az kanama olması normal mi? Masaj sırasında başkada devamı yok. Var mı aranızda kanama olan.

Oglusumoglusum22

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Nisan 2017
184
161
Canim dogumun baslamis olabilir gittinmi doktora

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 20-10-2019

Hamileliğimin 40. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 6 gün kaldı.

Bebeğinizin kafatası henüz tam olarak katı, sert değildir. Birbirinden ayrık ve birbirini iten, geniş beş kemik plakasından oluşmuştur. Bebeğiniz, rahminizde geçirdiği son haftalarda, hayati önem taşıyan madeleri, kanınızdan, plasentadan ve amniyotik sıvıdan almaya devam ediyor. Aldığı antikorlar, hastalıklara karşı bebeğinize bağışıklık sağlayacaktır. Bu noktada bazı bebeklerin boyu 36-38 cm. ve ağırlığı 3,400 gr olabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 3350 gr. - Yaklaşık boyu : 51.2 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Oglusumoglusum22

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Nisan 2017
184
161
Bazen hic birisi olmadan nisan gelebiliyo o yuzden soyledim sen bilirsin tabiki

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 20-10-2019

Hamileliğimin 40. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 6 gün kaldı.

Bebeğinizin kafatası henüz tam olarak katı, sert değildir. Birbirinden ayrık ve birbirini iten, geniş beş kemik plakasından oluşmuştur. Bebeğiniz, rahminizde geçirdiği son haftalarda, hayati önem taşıyan madeleri, kanınızdan, plasentadan ve amniyotik sıvıdan almaya devam ediyor. Aldığı antikorlar, hastalıklara karşı bebeğinize bağışıklık sağlayacaktır. Bu noktada bazı bebeklerin boyu 36-38 cm. ve ağırlığı 3,400 gr olabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 3350 gr. - Yaklaşık boyu : 51.2 cm. (Baştan Topuğa)

DooDooDoo

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Ağustos 2013
394
452
O ne masajı? İlk defa duydum 😱😱😱

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 17-03-2020

Hamileliğimin 18. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 155 gün kaldı.

Bebeğinizin çoğu kemikleri ultrason üzerinde görünecek kadar sertleşti. Bazı kadınlar için gebelikte tuz alımının sınırlandırılması, gebelikte oluşan ödem ve şişliklerin azalmasına yardımcı olabilir. Bu konuda diyetinizde kullandığınız tuz ile ilgili olarak doktorunuzla konuşabilirsiniz. Eğer reflü veya mide yanmasından şikayetiniz varsa, doktorunuza veya ebenize alabilceğiniz güvenli ilaçları sorabilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 210 gr. - Yaklaşık boyu : 14.2 cm. (Baştan Popoya)

Yukarı Alt