1. Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...
 2. Merhaba Ziyaretçi Ödüllü yemek yarışması
  Notu Gizle
 3. Notu Gizle

Pinhani

Konusu 'Biyografiler' forumundadır ve Tarrcinn tarafından 22 Haziran 2008 başlatılmıştır.

  22 Haziran 2008
  Konu Sahibi : Tarrcinn
 1. Tarrcinn

  Tarrcinn Popüler Üye Üye

  Katılım:
  5 Şubat 2008
  Mesajlar:
  620
  Beğenildi:
  4
  Ödül Puanları:
  108
  Sinan Kaynakçı
  Vokal, gitar, nefesliler

  [​IMG]

  25 aralık 1979'da istanbul'da doğdu.Çocukluğu Florya ve Bakırköy'de geçti.Cağaloğlu Anadolu Lisesi'nden 1998 yılında mezun oldu.Müziğe bu okulda başladı. 1995 yılında yan flüt dersleri aldı, gitar çalmaya da aynı yıl başladı. 1996 yılından itibaren aralıklarla stüdyo hiphop'ta davul dersleri aldı. 2001-2003 yılları arasında "Van Basten" grubuyla Beyoğlu'nda çeşitli mekanlarda çaldı.Bu dönemde kendi parçalarını yazmaya başladı.Farklı hedefleri nedeniyle gruptan ayrılmak zorunda kaldı. Uzun yıllardır dinleyicisi ve hayranı olduğu Akın Eldes'e 2004 yılı sonunda parçalarının demolarını dinletti, 2005 ortasında da ilk albümün kaydı başladı. Her iki albümde söz ve müzikleri yazdı,vokal yaptı , farklı enstrümanlarla katkıda bulundu. Ayrıca Kasım 2006'dan bu yana Akın Eldes Trio'da bas gitar çalmaktadır. Vurmalı,telli ve nefesli enstrümanlar başta olmak üzere birçok müzik aletini çalmak gibi beyhude bir çaba içindedir.
  Akın Eldes
  Gitarist

  [​IMG]

  Akın Eldes, Frankfurt (Almanya) da doğdu. Müziğe ilk adımları herkes gibi mandolin ve flüt ile attı. Sağ-Sol olaylarına karışmasına istemeyen ailesinin gitar almaması nedeniyle anca lisede gitar çalmaya başladı. E-5, Painted Bird, Asım Can Gündüz ve Çapkınlar gruplarından sonra 1986 ile 2000 yılları arasında Bulutsuzluk Özlemi'nde yer aldı. 2000 yılından sonra çeşitli gruplarla sahneye çıktı ve albüm kayıtlarında bulundu. Tüm bu koşuşturmanın arasında boş durmayan Akın Eldes, kendi müzikal bakışını anlatan üç de albüm yayınladı. Pinhâni'nin her iki albümünde müzikal prodüktör ve gitarist olarak yer aldı . Uzun bir süredir de grubun her konserinde çalmaktadır.
  Zeynep Eylül Üçer
  Bas Gitarist

  [​IMG]

  16 eylül 1985'te İstanbul'da doğdu.Çocukluğu Teşvikiye'de geçti.1991-1997 yılları arasında Trt İstanbul çocuk korosunda şarkı söyledi.Orta okula İstanbul'da başladı.1 yıl sonra ailesiyle Antalya'ya yerleşti.Antalya Koleji'nde okudu ve okulu adına 2.ligde uzun süre basketbol oynadı.Sinan'ın ona hediye ettiği bas gitarla aktif müzik yaşantısı başladı.Müzik öğretmeni olan annesinden solfej ve armoni dersleri aldı. 2004'ten itibaren aralıklarla geldiği İstanbul'a 2005'te yeniden yerleşti. Halen İ.T.Ü. Devlet Konservatuarı Enstrüman Yapımı bölümünde öğrenim görmektedir.
  Hami Ünlü
  Davul

  [​IMG]

  12 mayıs 1985 de İstanbul da doğdu. Orta okul ve liseyi Notre Dame de Sion'da okuduktan sonra 2004 senesinde Galatasaray Üniversitesi İktisat Böümünü kazandı. Şu sıralar üniversiteye devam etmektedir. Müzik hayatı 2000 senesinde kayıt olduğu Drum Club'ta başladı. Ders aldığı Drum Club hocaları arasında Hakan Açıkalın, Bülent Akbay, Alişan Topaloğlu ve Berke Özgümüş yer almaktadır. Ortaokul ve lise yıllarında amatör anlamda cazla ve davulla iç içe yaşadı. Üniversitede Paris Konservatuarı Caz bölümünde hoca olan Phillipe Poussard eşliğinde caz atölyelerine katıldı. 2006 mayıs ayında Pinhâni grubuna dahil oldu. Ayrıca zaman zaman Akın Eldes Trio konserlerinde de çalmaktadır.
  Selim Aydın
  Gitar, klavye

  [​IMG]

  16 Mayıs 1981'de Ankara'da doğdu. Çocukluğu Adana'da geçti. Ortaokul yıllarında klasik gitar dersleriyle müziğe başladı. Lisedeki grubuyla yarışmalarda ve konserlerde çaldı. Üniversite yıllarında Sinan Kaynakcı ile tanıştı ve onunla beraber Van Basten'de yer aldı. Cem Nasuhoğlu ile gitar ve armoni üzerine çalıştı. Yurtdışında olduğu için ilk albümün kayıtlarında bulunamadı. 2006 Doğu Anadolu turnesi sırasında ise askerdeydi. İlk konserlerinden beri Pinhani ile çalıyor.

  Beraber Çaldıkları Müzisyenler

  Cem Aksel
  Davul

  [​IMG]

  17 Şubat 1963'de Ankara'da doğdu. Caza ve davula olan ilgisi İstanbul'da ortaokul sıralarında başladı. Lise yıllarında amatörce devem eden müzik hayatı lise sonrası profesyonelliğe dönüştü. 1983 yılında İsviçre Bern'de bulunan, Swiss JazzSchool'a kaydodu. Ancak maddi olanaksızlıklar nedeniyle devam edemedi. O günden bu yana yaşamını müzik ile kazanan sanatçı 60 kadar albüm çalışmasında çeşitli şarkıcılara eşlik etti. Türkiye'nin hemen hemen bütün cazcıları ile çaldı. Halen İstanbul'da yaşayan Cem Aksel, Bülent Ortaçgil ve çeşitli caz müzisyenleri ile farklı mekanlarda çalmaktadır. Pinhâni'nin her iki albümünde de davulcu olarak yer aldı. Fırsat buldukça konserlerde de gruba eşlik etmektedir.
  Demirhan Baylan
  Bas Gitarist

  [​IMG]

  Demirhan Baylan profesyonel müzik kariyerine bas gitarist olarak 1989'da Bulutsuzluk Özlemi'yle başladı. 90'lı yıllarda 3 adet solo albüm yayımladı (Kazık Marka, Hayallerimin Tepeleri, Kocakarının Dansı). Kesmeşeker , Mask , Mehmet Güreli , Akın Eldes , Funk Doctors gibi müzik grupları ve isimlerle çalışmalar yaptı. 1995-1999 arası Berklee College of Music'te Music Production and Engineering bölümünden mezun oldu. 1999 yılında Türkiye'de iki solo albüm daha yayınladı (1000 Yıl, Rengarenklerin). Bilgi Üniversitesi ve Yıldız Teknik Üniversitesi'nde ses mühendisliği dersleri verdi. Deneyevi isimli müzik kayıt stüdyosunu kurdu. Yavuz Çetin, Oğuz Büyükberber, Tolga Tüzün, Çağlayan Yıldız, Cengiz Baysal, Şevket Akıncı, Ayşe Tütüncü gibi müzisyenlerle sahne ve stüdyo çalışmaları yaptı.

  2003'te "Anlamlı Hatalar" isimli solo albümünü kendisinin kurduğu DB LTD. şirketinden çıkardı.Kesmeşeker grubunun prodüktörlüğünü yaptı. 2005 yılı itibariyle sahne ve stüdyo çalışmalarına devam etmektedir. 2005 yılında DELİ FATMA'NIN BİLMECELERİ isimli yeni albümü için alternatif bir pazarlama yöntemi olarak "SYSTEM BYPASS" olarak isimlendirdiği bir yöntem kullandı .
  Pinhâni'nin ikinci albümü "Zaman Beklemez"de bas gitar çaldı.2007 yılının temmuz ayından beri fırsat buldukça Pinhâni'ye konserlerinde eşlik etmektedir.
  Ceyhun Kaya
  Üflemeli Çalgılar

  [​IMG]

  1 ağustos 1979'da Samsun'da doğdu. 1997'de bağlama, 1999'da kaval, 2000'de klarnet çalmaya başladı. 2001 yılında Ankara'ya yerleşti. Flüt , saksafon, gitar ve başka bircok enstrümanla ilgileniyor. Karadeniz müzikleri, Türk halk müziği, balkan müziği ve alternative rock müzik türlerinde yerli ve yabancı müzisyenlere eşlik etti. Ocak 2007'den beri Pinhani'yle çalıyor, halen Ankara'da yaşıyor ve burda farklı gruplara eşlik ediyor.
  Can Ömer Uygan
  Trompet

  [​IMG]

  Can Ömer Uygan 1982'de İzmir'de doğdu. 1998 yılında Anadolu Üniversitesi Konservatuvarı Trompet Bölümüne Erden Bilgen'le başladı, 1. Amatör Caz Müzisyenleri Festivali'nde ''Bi-Bap'' ile sahne aldı. 2000 yılında kurdukları ''Gevende'' ile çeşitli yurt içi ve yurt dışı festivallerde sahne aldı.''Anadolu Trompet Quartet'' ile ''Kalavrita Brass And Woodwind Course'' Kalavriyta/Yunanistan ' da, ''Uluslararası 1. Trompet Festivali'nde '' ve Türkiye'nin çeşitli salonlarında konserler verdi. Halen, Erden Bilgen eğitiminde İ.T.Ü. MIAM'da yüksek lisans eğitimine devam etmektedir. Pinhâni'nin ikinci albümü "Zaman Beklemez"de yer aldı. Fırsat buldukça da konserlerde yer almaktadır.
   
 2. 22 Haziran 2008
  Konu Sahibi : Tarrcinn
 3. Tarrcinn

  Tarrcinn Popüler Üye Üye

  Katılım:
  5 Şubat 2008
  Mesajlar:
  620
  Beğenildi:
  4
  Ödül Puanları:
  108
  Resmi İnternet Sitesi :
  http://www.pinhani.com

  yaz@pinhani.com
  e-postaları sadece grup üyeleri okumaktadır

  konser@pinhani.com
  konser ve organizasyon önerilerinizi buradan iletebilirsiniz

  basin@pinhani.com
  röpotaj ve tanıtım isteklerinizi buradan bize ulaştırabilirsiniz

  Yazışma Adresi :
  İ.M.Ç. 6. Blok 6216 Unkapanı İstanbul

  Dinleyicilerinin Pinhani İçin Açtığı Siteler :
  www.pinhanifansite.com
  www.myspace.com/pinhani
   
 4. 22 Haziran 2008
  Konu Sahibi : Tarrcinn
 5. Tarrcinn

  Tarrcinn Popüler Üye Üye

  Katılım:
  5 Şubat 2008
  Mesajlar:
  620
  Beğenildi:
  4
  Ödül Puanları:
  108
  İnandığın Masallar (2006)

  [​IMG]

  1. İstanbul'da
  2. Seni Bana Anlatırlar
  3. Hele Bi Gel
  4. Beni Al
  5. Dön Bak Dünyaya
  6. Ben Nası Büyük Adam Olucam
  7. Haftanın Sonu
  8. Unutuldular
  9. Yıldızlar
  10. Gözler Anlatır


  Zaman Beklemez (2008)

  [​IMG]

  1. Zaman Beklemez
  2. Düğün
  3. Ağlama
  4. Ne Güzel Güldün
  5. Dursana Dünya
  6. Sırası Değil
  7. Yansın
  8. Bir Anda
  9. Yalnızlık
  10. Sevmekten Usanmam
  11. Düğün Dernek