1. Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...
  2. Merhabalar Ziyaretçi, Pınar ürün inceleme ankete katılım için tıklayınız.
    Notu Gizle
  3. Notu Gizle

PKO için Inofolic kullananlar buraya......

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve rontgen_26 tarafından 14 Haziran 2013 başlatılmıştır.

4 Nisan 2017
    Konu Sahibi : rontgen_26
  1. pamukkksekerrr

pamukkksekerrr Çilemse çekerim, kaderimse gülerim Üye

Beğenildi:
    1.404
    Ödül Puanları:
    53
    kızlar selam. yine ben geldimm. adetim 5 gün gecikti hala olamadım.. inofolic geciktirmiş olabilir mi ? sizde böyle bi etki yaptı mı merak ediyorumm

2. 4 Nisan 2017
  3. ayneyn

ayneyn Nevbahara kaç mevsim var bilemem Üye

Beğenildi:
    619
    Ödül Puanları:
    78
    İnofolic sase kullananlardan yardım istiyorum. Kapsül olanın içeriğini internette buldum ama toz olanda bir iki farklı site farklı şeyler söylüyor. Bana bu ilacın içeriği lazım gram ya da mg cinsinden. Bulunduğum ülkede yok çünkü ve ben myo inostol d chiro inostolü ayrı alıp inofolicin gramajına göre kullanacağım. Combi ile sase arasında fark var ve ben tam olarak kaç mg kullanmam gerektiğini öğrenmek istiyorum. Lütfen sase kullanan arkadaşlardan biri (combi değil) prospektüstüne bakıp gramajlarını yazabilir mi? Şimdiden teşekkür ediyorum hepinize...

4. 4 Nisan 2017
  5. ayneyn

Beğenildi:
    619
    Ödül Puanları:
    78
    Kafam karıştı bakar mısınız?
    Combi nin içeriği
    550 mg myo inositol
    13,8 mg d-chiro inositol
    200 mcg folik asit
    Günde iki tane alınması tavsiye ediliyor böylece günlük doz:
    1100 mg myo inositol
    27,6 mg d-chiro inositol
    400 mcg folik asit

Saşeye gelince içeriğindeki d-chiro inositol hakkında net bilgi bulamadım. Bunu öğrenmek istiyorum sizin elinizdeki prospektüsten.
    1000 mg myo inositol
    100 mcg folik asit
    Günde 4 tane alınması tavsiye ediliyor. Günlük doz:
    4000 mg myo inositol
    400 mcg folik asit

Günlük tüketilen myo inositol farkı çok geldi bana. Yurt dışında satılan inofolic tozlara baktım. Onlar da aynı bu toz miktarı gibi. Içinde d-chiro inositol yazmıyor. Tek farkı bizdeki iki poset içeriğini onlar tek posette birleştirmiş günde iki tane tavsiye ediyorlar yani günlük doz aynı. Şimdi ben hangisine göre günlük myo inositol kullanacağım ki ben günlük 4000 mg almayı düşünüyorum. Alacağım kapsül 2000 lik zaten. Günde iki tane. D-chiro ayri satiliyor onlar da 150 mg lik kapsuller. Onu da combiye gore mi alayim. 5 gunde bir alsam oluyor o da. Ama hala kararsizim sanki bir seyler yanlis gibi. Folic asitte sorun yok ikisi de 400 mcg gunluk. Zaten gunluk ihtiyac 400-500 mcg ve haplar hep 500 luk. Ona başladım. Diğerleri kafamı karıştırdı bilen biri yardım ederse çok makbule geçecek.

6. 4 Nisan 2017
  7. ayneyn

Beğenildi:
    619
    Ödül Puanları:
    78
    Inofolic combi de her yerde aynı dozla satılıyor. Eğer myo inositolden 4000 mg günlük alırsam d-chiro almamalı miyim? Tozun içeriğinde d chiro yoksa bu sonucu çıkarıyorum ben.

8. 5 Nisan 2017
  9. ayneyn

Beğenildi:
    619
    Ödül Puanları:
    78
    O kadar yazdım yine kendi cevabimi kendim buldum. Merak edenler de okumuş olur. D chiro inositol, myo inositolun etkisini arttiriyormus. Kapsül ile toz arasındaki fark bu yüzden.

10. 7 Ağustos 2017
  11. Sh_475

Sh_475 Üye Üye

Beğenildi:
    47
    Ödül Puanları:
    8
    Merhaba kızlar infolic şase ile hamile kalan varmı aranızda?

12. 7 Ağustos 2017
  13. Buhayatbenim

Buhayatbenim sağlikla hayirla gel annecim...seni bekliyorum. Üye

Beğenildi:
    1.709
    Ödül Puanları:
    48
    Ben iki ay kulalndim(inofolic combi tablet).ikinci kutu 5 kala cok sukur rabbime isteyen herkese de nasip olsun hamileyim... Simdide bebegimi saglikla hayirla kucagima alma derdindeyim

14. 13 Ağustos 2017
  15. xAnteros

xAnteros Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    710
    Ödül Puanları:
    48
    Merhaba arkadaşlar 2 aylık evliyim27 yaşımdayım ve 17 yaşımdan beri pcosluyum ve hipotroidi hastasıyım geçen ay doktora gittim bebek için bana bir sürü ilaç verdi
    kullandığım ilaçlar
    günde 3 kez matofin 500 mg
    Aç karnına euthyrox 50 mg ve folacin 400 mg
    Günde bir kez vinalac
    3 günde bir de folbiol
    Son Adet tarihimden 1 hafta sonra günde 2 kez progestan kullandım 3 gün
    Adetimin 3. Günü de 8 saat arayla klomen kullandım 5 gün
    Adetimin 12. Günü doktora gittim 3 tane yumurta var ama çok küçük en büyüğü 10 mm dedi salı tekrardan çağırdı tam anlamıyla pcos un dedi bu sende genetiğinden gelen bir hastalık dedi moralim o kadar bozuldu ki kimse anlamıyor herkes abarttığımı düşünüyor :KK43: internette gezerken bu ilacı buldum kullandığım ilaçların yanında bunu içsem işe yarar mı sizce moralim çok bozuldu sürekli ağlıyorum Rabbim kimseye evlat aratmasın uzun oldu ama cvp verirseniz çok sevinirim :KK43:

16. 13 Ağustos 2017
  17. Buhayatbenim

Buhayatbenim sağlikla hayirla gel annecim...seni bekliyorum. Üye

Beğenildi:
    1.709
    Ödül Puanları:
    48

27 yasindayim.1 yil 5 aylik evliyim 1 yil korundum. Guatr ameliyati oldum subatta hipotroidi hastaiyim sabahlari ilac aliyorum... İnsulin direnci cikti matofin kullandim cocuk dusundumuz ay doktora gittim pko dedi ... Uzuldum basta sonra hormonlara baktirdim adetin 3.gunu hormonlar iyi sorun ultrasondaki goruntude ... Once hemen eczaneden inofolic combi aldim pkolulara verilen folik asit matofini kullandim adetlerim duzeldi kilo verdkm 4 kilo 70den 66 dustum.. ilk 3 ay olmadi ...2.aydan sonraki ay catlatma.ignesi vurundum yumurta takibiyle husran adet oldum... 4.ay sogan kuru yaptim testere disli aslan pencesinkuru bol dua derken hamile kaldim umidoni asla yitirme asla rabbim.kucaginizi doldursun

18. 13 Ağustos 2017
  19. xAnteros

xAnteros Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    710
    Ödül Puanları:
    48
    Amin inş benim hem hormonlarda problem var hemde ultrason da ki görüntüde doktor bu test sonuçlarına göre hamile bile kalsan büyük ihtimalle düşük olur dedi bu gün hayıt suyu aldırdım içicem yarın sabah inş şifa olur salı günü güzel haberler alırım :KK43: Rabbim sana sağlıkla bebeğini kucağına almayı nasip etsin darısı tüm bekleyenlerin başına