Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

MuhendisYas

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
2
pkolu olduğumu ilk 15-16 yaşlarımda öğrendmiştim ve doktor bana çocuk sahibi olmakta çok zorlanırsın belkide hiç çocuğun olmaz çünki çok aşırı yumurta var ve hepside mini mini inci gibi demişti o zamandan aklıma beynime mıh gibi çakılııştı o zaman dek hangi dr gördü ise çok zor işin dedi . ama araya araya derdime derman olacak hekimi buldum çok şükür ilki 5 yılda zorla oldu 2. si hediye gibi şaka gibi süpriz ötesi oluverdi. hepinize rabbim yar ve yardımcı olsun.
Hangi doktorda tedavi oldunuz

tkrttkn

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
0
Merhaba hanımlar,
Ben 32 yaşında 2,5 yıllık evli ve poliskistik over sendromu olan bir kadınım. 3 sene düzenli doğum kont hapı kullandım ve 7 ay önce bıraktım. Düzensiz adetim ve lekelenmelerim aynı düzene döndü ve son 4 aydır reglim 10 gün sürüyor.. Bu arada bebeğimiz olsun istiyorum, diliyoruz ancak bu durumda bir değişiklik yok. Doktor polikistik over senderomun var normal böyle olması eşiniz kendi testlerini yaptırsın dedi ve bana hiçbir test uygulamadı. Kendimi ikna edemedim, başka doktora da danışmak istiyorum, çok stres yapıyorum. İstanbul anadolu yakasında bana önerebileceğiniz doktor var mı? :KK61:

Peripella

O beni prenses peri sanıyor :)
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
7
Doğum sonrası pko yüzünden uzun adet(lekelenme şeklinde) gören var mı?
Pko nun Doğumla gittiği de bir şehir efsanesi imiş onu öğrenmiş oldum

kuslarucuyorgoremiyorum

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
13
Arkadaşlar ben de pko hastasıyım 3 aydır sadece glifor kullanıyorum adetlerin de düzelme oldu yalnız bu ay şöyle bir şey oldu ayın 5 de adet oldum 5 gün sürüyor adetim bittikten 2 gün sonra kasıklarından bir ağrı ateş mide bulantısı bı 25 dj sürdü bu ağrı ve sonrasında tekrar adet oldum kaldığı yerden devam ediyor ciddi bir durum olabilir mi acaba

MuhendisYas

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
2
Arkadaşlar ben de pko hastasıyım 3 aydır sadece glifor kullanıyorum adetlerin de düzelme oldu yalnız bu ay şöyle bir şey oldu ayın 5 de adet oldum 5 gün sürüyor adetim bittikten 2 gün sonra kasıklarından bir ağrı ateş mide bulantısı bı 25 dj sürdü bu ağrı ve sonrasında tekrar adet oldum kaldığı yerden devam ediyor ciddi bir durum olabilir mi acaba
Bence ne olur ne olmaz bir jinekologa görünmelisin. İçin rahat etsin ☺

ReyhanHatun93

Ya Rab...! ❣️🤰
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
845
İd
idrar yolu enfeksiyonu olmus olabilirsin

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 03-12-2019

Hamileliğimin 13. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 194 gün kaldı.

Bebeğinizin bağırsakları artık karın bölgesinde. Bebeğinizin cildi artık pembe ve hasas bir durum almıştır. Geçen 2 ayda olduğu gibi kendinizi normalden daha yorgun hissetmeye devam edeceksiniz. Vücudunuzu dinleyerek, ihtiyaç duyduğunuz zamanlarda dinlenebilmek için programınızda ayarlamalar yapın.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 26 gr. - Yaklaşık boyu : 54 mm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

kuslarucuyorgoremiyorum

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
13

ReyhanHatun93

Ya Rab...! ❣️🤰
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
845

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 03-12-2019

Hamileliğimin 13. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 194 gün kaldı.

Bebeğinizin bağırsakları artık karın bölgesinde. Bebeğinizin cildi artık pembe ve hasas bir durum almıştır. Geçen 2 ayda olduğu gibi kendinizi normalden daha yorgun hissetmeye devam edeceksiniz. Vücudunuzu dinleyerek, ihtiyaç duyduğunuz zamanlarda dinlenebilmek için programınızda ayarlamalar yapın.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 26 gr. - Yaklaşık boyu : 54 mm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Duam23

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
179
Ah kızlar. . Ben birkaç aydır şükür düzen içinde adet görüyorum. . Ama bu ay geciktim tamda asilama olacağım ay oyuzden üzgünüm. . Hayit içiyorum iki gündür belki sökülür diye. Hamile olduğumu düşünmediğim için test yapmadım. . Yumurtaliklarim cok ağrıyor gerinirken haraket ederken ayaktayken .. korkuyorum normelde ciddia bir kıstım yok sadece yumurta tembelliği ne benzer seninki demişti hafif hormon bozukluğu ama ilaç verilmedi..
iki arada bir derede ins düzenim daha fazla bozulmaz...
varmi aynı durumda

Pandus

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
9
Burdaki yazıları okuyunca yalnız olmadığımı hissediyorum😌 iki yıllık evliyim pkoluyum ve tabi ki anne olabilmek için tüm çabam duam😔burda sızın yazdıklarınızı görünce sabır diyorum, bir çok kadın aynı şeyleri yaşıyor, bir çoğuyla aynı streslerden geçiyorsun...birde aynı durumda olupta hayallerine kavuşanları görünce seviniyorum, umut etmeye devam ediyorum. Bütün olumsuzluklara rağmen...öyle işte dün doktorun aşılama deneyelim ama ihtimalin düşük sözleri galiba beni böyle yazdıran..

Yukarı Alt