Anket platin saç? okulum sorun çıkarır mı?

sizce ne zaman yapmalıyım?


  • Ankete Katılan
    29

mxn

Üye
Kayıtlı Üye
2 Eylül 2017
82
30
Merhaba, ben 18 yaşında bir lise öğrencisiyim, bu sene sınava gireceğim son sınıfa geçiyorum.

Benim saçlarım 8. sınıfın yazında neredeyse platin denebilecek bir sarıya boyandı (farkındayım küçük bir yaşta ama ailem vs izin vermişti ve güvendiğim bir yere yaptırmıştım), o zamandan beri de birçok farklı renk denedim açık kahve, kumral, bakır, yeşil, mavi, tekrar sarı, sol tarafı sarı sağ tarafı kahve ve en son tamamen açık kahve gibi.

Saçım yarım yarımken çok mutluydum ve memnundum, yıllardır boyalı saçlara (mor, pembe, mavi falan bile olsa) laf etmeyen okulum bir anda laf etti ve kasım gibi saçlarımı açık kahveye boyadım, o zamandan beri ellemiyorum hiç, sadece düzenli kırıkları aldırıyorum. Sizce artık platine dönsem yine saçım kaldırabilir mi bunu?

İkinci sorum ise sizce ne zaman yapayım?
Eğer okul başlamadan hemen yaparsam yıla böyle başladı diyip laf etmeme ihtimalleri var (hem de son sınıf olduğum için) ama eğer yine koyuya boyatırlarsa kaldırmaz kalbim bunu.
Diğer seçenek ise bir iki ay içinde gelen tepkilere göre boyamaya karar vermek, eğer laf etmiyorlarsa diğerlerine ben de boyayabilirim derim.
Üçüncü seçenek nisan sonu-mayıs gibi 12. sınıflar okula gelmeyi kesince (yani sadece denemeler için geleceğiz, derse girmeyeceğiz) boyamak.
Son seçenek ise okul bittikten sonra boyamak.

Açıkçası uzun süre boyamadan dayanabileceğimi sanmıyorum ama fikirlerinizi almak istedim
 

Astoria

still alive who you love 💕
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
15 Kasım 2016
14.296
43.167
Bu yaşta saçlarını boyatmaya başlarsan birkaç yıl sonra orta yaşlı teyzeler gibi saçların bembeyaz olur ve bu sefer de mecburen boyatmak zorunda kalırsın. Bir sürü para dökersin. Saçlarının yanması, kuruması da cabası. Örnek arıyorsan ben. Mis gibi de doğal sarı saçlarım vardı, çok özlüyorum şimdi. Keşke hiç bulaşmasaymışım.
 

KudrAlobar

Ayak feministi
Kayıtlı Üye
11 Aralık 2018
4.402
20.575
Platin yaşlı kadın saçı değil mi yav? Bu yeni nesil niye yaşlı görünmek için çabalıyor anlamıyorum.

Okul idarelerinin de ortası yok ailelerin de. Bizim zamanımızda her şeye kızarlardı, şimdi de sınır diye bir şey yok çocuklarda.

Platin saç sınav kazandırıyormuş diyolla, zekaya zeka katıyormuş.
 

nazeninsel

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
20 Kasım 2017
1.181
2.906
Görev yaptığım okulda da var öyle tipler. Siz platine dönmek istiyorsunuz ama bakalım platin bunu istiyor mu? Dışarıdan bakınca komik görünüyor bir öğrencide. Bence çok hafif bir ombre daha iyi durur. Umarım sınavı da bu kadar dert edinirsiniz kendinize.
 
Yukarı Alt