Anket platin saç? okulum sorun çıkarır mı?

sizce ne zaman yapmalıyım?


  • Ankete Katılan
    30

mxn

Üye
Kayıtlı Üye
2 Eylül 2017
82
32
Merhaba, ben 18 yaşında bir lise öğrencisiyim, bu sene sınava gireceğim son sınıfa geçiyorum.

Benim saçlarım 8. sınıfın yazında neredeyse platin denebilecek bir sarıya boyandı (farkındayım küçük bir yaşta ama ailem vs izin vermişti ve güvendiğim bir yere yaptırmıştım), o zamandan beri de birçok farklı renk denedim açık kahve, kumral, bakır, yeşil, mavi, tekrar sarı, sol tarafı sarı sağ tarafı kahve ve en son tamamen açık kahve gibi.

Saçım yarım yarımken çok mutluydum ve memnundum, yıllardır boyalı saçlara (mor, pembe, mavi falan bile olsa) laf etmeyen okulum bir anda laf etti ve kasım gibi saçlarımı açık kahveye boyadım, o zamandan beri ellemiyorum hiç, sadece düzenli kırıkları aldırıyorum. Sizce artık platine dönsem yine saçım kaldırabilir mi bunu?

İkinci sorum ise sizce ne zaman yapayım?
Eğer okul başlamadan hemen yaparsam yıla böyle başladı diyip laf etmeme ihtimalleri var (hem de son sınıf olduğum için) ama eğer yine koyuya boyatırlarsa kaldırmaz kalbim bunu.
Diğer seçenek ise bir iki ay içinde gelen tepkilere göre boyamaya karar vermek, eğer laf etmiyorlarsa diğerlerine ben de boyayabilirim derim.
Üçüncü seçenek nisan sonu-mayıs gibi 12. sınıflar okula gelmeyi kesince (yani sadece denemeler için geleceğiz, derse girmeyeceğiz) boyamak.
Son seçenek ise okul bittikten sonra boyamak.

Açıkçası uzun süre boyamadan dayanabileceğimi sanmıyorum ama fikirlerinizi almak istedim
 

Translokasyon1521

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
30 Kasım 2013
2.411
2.968
Sac boyama bu yaşta
 

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 07-10-2020

Hamileliğimin 8. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 229 gün kaldı.

Bebeğiniz geçen 8 kısa gün içinde iki kat büyüdü. Bebeğinizin boyu yaklaşık 8-11 mm. Bebeğiniz olağanüstü bir hızla büyüyor. Bebeğiniz doğduğunda bu hızla büyüseydi, 1 aylık olduğunda boyunu 15 metre olarak ölçebilirdiniz. Anneler hamilelik sırasında deri renginizde oluşacak değişiklikleri fark edebilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2 gr.

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Astoria

still alive who you love 💕
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
15 Kasım 2016
14.985
45.844
Bu yaşta saçlarını boyatmaya başlarsan birkaç yıl sonra orta yaşlı teyzeler gibi saçların bembeyaz olur ve bu sefer de mecburen boyatmak zorunda kalırsın. Bir sürü para dökersin. Saçlarının yanması, kuruması da cabası. Örnek arıyorsan ben. Mis gibi de doğal sarı saçlarım vardı, çok özlüyorum şimdi. Keşke hiç bulaşmasaymışım.
 

KudrAlobar

Ayak feministi
Kayıtlı Üye
11 Aralık 2018
6.836
33.991
Platin yaşlı kadın saçı değil mi yav? Bu yeni nesil niye yaşlı görünmek için çabalıyor anlamıyorum.

Okul idarelerinin de ortası yok ailelerin de. Bizim zamanımızda her şeye kızarlardı, şimdi de sınır diye bir şey yok çocuklarda.

Platin saç sınav kazandırıyormuş diyolla, zekaya zeka katıyormuş.
 
Yukarı Alt