Anket platin saç? okulum sorun çıkarır mı?

sizce ne zaman yapmalıyım?


  • Ankete Katılan
    30

mxn

Üye
Kayıtlı Üye
2 Eylül 2017
82
32
8.sınıfta saçı platine yakın sarıya boyamak çok iddalı olmuş.

Son cümlen dikkatimi çekti. Takıntılı mısın? Niye saçını boyamadan duramıyorsun?
Yanlış ifade ettim sanırım, saçımı boyamadan duramıyorum değil, sadece çok istediğimi belirtmek için yazdığım bir cümleydi. Bir iki cevap üstte daha net açıkladım durumu.
 

mxn

Üye
Kayıtlı Üye
2 Eylül 2017
82
32
18 yaşında platin sarısı nedir yahu..
İlla ki boyamak istiyorsanız ışıltı falan attırıp fresh bir görünümüne sahip olmak varken platin neden neden???
"Fresh" görüntü herkesin hoşuna gitmek zorunda mı? Bence değil, ben saçta (sırf kendimde değil, herkeste) yapay görüntüyü daha çok beğeniyorum açıkçası.
 

mxn

Üye
Kayıtlı Üye
2 Eylül 2017
82
32
Gelen tepkilere göre yap. Simdi laf ederler,sil baştan koyuya boyarsın ve nisan mayisa kadar da dipler cok inmez aşağı platine cevirene kadar da cok uğraşırsın. Bekle bakalim digerlerine ne diyecekler. Oyle yaparsın.
En son ne zaman boyadın?
Teşekkürler, soruma gerçekten cevap veren 3-5 kişiden birisiniz. En son geçen kasım ayında boyamıştım.
 

mxn

Üye
Kayıtlı Üye
2 Eylül 2017
82
32
Boşver saçı kaçmıyor ya...ders çalış. rengiydi ötesiydi derken kuaförde bir sürü zaman ziyan ediceksin. Rakiplerin tatili bitirip hazırlanma derdinde sen zengin koca bulmuş jipli abla saçı yapma derdindesin.
Emin olun rakiplerimin çoğundan çok daha fazla çalışıyorum. Az önce başka birine de söyledim çok yüksek puanlı bir tıp fakültesi hedefliyorum (ve şu anki deneme sonuçlarıma göre şimdiden çok yaklaştım hedefime). Gece 12lere 1lere kadar aralıksız ders çalışıyorum zaten (ve herkes tatil yaparken ben okula gitmeye devam ettim, bütün yazımı çalışmaya ayırdım) ama saçla bunun bağlantısını anlayamadım açıkçası, insan dinlenmeye ayırdığı bir gününü neden saç boyamaya ayıramasın ki? Bence böyle çalışan öğrencinin derdi de bu oluversin.
 

Irregularverbs

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Ekim 2018
1.145
2.170
Beyaz saçın dokusunu hiç gördün mü, dik dik durur, keçi kılı gibi sert olur. Akıp gitmez kafada. Bu hızla boyatmaya devam edersen, bir kaç yıla saçların azalır ve onlar da beyaz olur. Neyine özenirsiniz anlamıyorum. Daha önünde uzuuuun yıllar var, bu tür şeyler için. Şimdi olgun görünmeye çalışıyorsunuz, 50 yaşına gelince de ergen kız havalarına girersiniz. Her yaş kendince güzel, 18 yaş daha başlangıç bile değil. Bırak saçların genç kız saçı gibi ışıl ışıl dursun :KK12:
Muhtesem yorum ,daha söylenecek söz yok 👏👏👏
 

mxn

Üye
Kayıtlı Üye
2 Eylül 2017
82
32
Hep 18 yaşında kalmayacaksın. Bu kadar çok saç boyatırsan 40'ına gelmeden bir avuç beyaz saçtan başka bir şey kalmaz kafanda.
Şu an geleceğini düşünmek yerine saçlarını düşündüğün için de ne saç ektirecek paran olur ne kalanı boyatacak paran.
Bu kadarı takıntı artık. Önce sağlığını ve geleceğini düşün.
Anlayamadım, geleceğimi düşünmediğim sonucuna nereden vardınız? Bir iki yanıt yukarıyı okuyabilirsiniz çünkü ben tekrar yazmaktan sıkıldım.
 

mxn

Üye
Kayıtlı Üye
2 Eylül 2017
82
32
Sınavla saç boyamanın ne alakası var. Ne bakımlı makyajını fönünü eksik etmeyen arkadaşlarım derece yaptılar.Ünide onlar gibi olacağım resmen idolüm oldularjdje. Ama sana tavsiyem platin zorlu bir saç sınavdan sonraya sakla daha kolay bir saç rengi deneyebilirsin.
Ha buarada arkadas sacımı ne renge boyayım veya sarıya boyatsam yakısırmı vs diye sormamıs
18 yasında kendi kararlarını kendisi verebilecegi bir yaşta
Üstüne üstlük ailesi var basında hesap verebileceği
Bazı yorumlar fazla anaç
Teşekkürler soruma gerçekten cevap veren nadir insanlardansınız, dikkate alacağım söylediklerinizi.
 

mxn

Üye
Kayıtlı Üye
2 Eylül 2017
82
32
Ben de bakır kızılına aşığım ama boyatacak param yok. Bir de açık buğday tene bakır kızıl gider mi sizce?
Ben açık buğday gibi çok hafif "yanmış" görüntüsü olan ten renklerine (eğer pembe alt tonluysa) aşırı yakıştırıyorum bakır tonlarını, bence eğer sarı alt tonlu değilse cildiniz kesinlikle deneyin.
 

Margaret Hale

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Kasım 2017
1.676
4.512
Emin olabilirsiniz ki sınavı yeterince dert ediyorum. Size komik görünüyor olabilir, ben gayet yakıştırıyorum kendime ve genç yaştaki insanlara. Bence yaşlılarda olduğundan çok daha iyi duruyor açık renkler genç insanlarda. Ayrıca dediğim gibi daha önce neredeyse platindi saçlarım ve eklemek isterim ki çok olumlu geri dönüşler almıştım birçok kişiden kendi rengini bulmuşsun, çok doğal duruyor şeklinde.
İşte zaten sorun da orada. Dışarıdan komik görünen durum size güzel geliyor. Tam o yaşlardasınız çünkü. Biz ne desek boş. On sene sonra eski fotoğraflarınızı yok etmek istediğinizde anlarsınız ne demek istediğimi. Ayrıca o olumlu geri dönüşlere de pek güvenmeyin. Ben de şimdiye kadar hiçbir tanıdığıma saçın kötü olmuş, sana hiç yakışmamış demedim, diyemedim. En fazla “Şöyle olsaydı daha iyiydi ama bu da güzel.” demişimdir.
 

mxn

Üye
Kayıtlı Üye
2 Eylül 2017
82
32
Ben öğretmenim...
Hiç bir öğrencim okulun bahçesinden içeri boyalı saç ile veya makyajlı yüz ile giremez.
Ya saçlarını kazıtacak ya da eski haline çevirecek.
Hele son sınıfta tek derdi sınav olması gereken bir öğrencinin saçları ile uğraşması çok abes...
Gerçekten şaka gibi bir tutumunuz var bu durum karşısında. Öğretmen olup "hiçbir" kelimesinin birleşik yazıldığını öğrenememiş olmanıza mı şaşırayım yoksa tavrınıza mı, gerçekten karar veremiyorum.

Öğretmen olmuşsunuz ama bence iyi insan olamamışsınız. Öncelikle bir eğitimci olup, bu ortamın tam içerisinde olup nasıl bu kadar anlayışsız olabildiğinizi anlayamadım, bir öğrencinin sınav senesinde "tek derdinin" sınav olmasını istemek kadar abes bir şey olamaz. Buna yoğunlaşmasını istemek çok normal ama insan sosyal bir varlıktır, elbette arkadaşları ve ailesiyle zaman geçirecek, kendisini iyi hissettirecek şeyler yapacak ki akıl sağlığı ve beden sağlığı korunsun. Diğer kişilere yazdığım cevapları da okursunuz, tek tek cevap verip aynı şeyleri yazmış olmaktan yoruldum çünkü.
 
Yukarı Alt