Polikistik over’e bağlı tüylenme sorunu

misshuyr

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
28 Nisan 2020
4
0
29
Merhaba herkese. Pko’ya bağlı yüz tüylenmesinde iğneli epilasyon yaptırıp olumlu sonuç alan var mı? yasmin kullanıyorum bununla beraber aynı anda iğneliye başlamayı düşünüyorum. İlerde ilacı bıraktığım zaman hormonlarım tekrar bozulursa kıl kökleri uyanışa geçer mi? Bilemiyorum kıl kökünü yakıyorlar sonuçta ama. Geri çıksa bile az veya ince çıkar diye düşünüyorum ya da en azından 1-2 sene rahat gezerim. Göğüs bölgesini de düşünüyorum. Lütfen bu konuda deneyimi olanlar beni bilgilendirsin.

Sevoo0638

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
25 Nisan 2020
21
3
25
Merhaba herkese. Pko’ya bağlı yüz tüylenmesinde iğneli epilasyon yaptırıp olumlu sonuç alan var mı? yasmin kullanıyorum bununla beraber aynı anda iğneliye başlamayı düşünüyorum. İlerde ilacı bıraktığım zaman hormonlarım tekrar bozulursa kıl kökleri uyanışa geçer mi? Bilemiyorum kıl kökünü yakıyorlar sonuçta ama. Geri çıksa bile az veya ince çıkar diye düşünüyorum ya da en azından 1-2 sene rahat gezerim. Göğüs bölgesini de düşünüyorum. Lütfen bu konuda deneyimi olanlar beni bilgilendirsin.
Bende pko yum ve hormonlarim erkek gibi calişiyormus. Çenemde sert kıllar faüllerim biyik göbek gögüs ucumda. Ve gercekden çikmasi 1 haftayi bulmuyordu birde makinayla aliyodum yüzümde sürekli almakdan yaralar lekeler kaldi. Hiç umudum yoktu buz lazere gittim denicem dedim. Ilk seansa gittim malum virusden dolayi kapandi. Ya ben bile inanamadim yüzümü yaklaşik 1 aydir almiyorum hayatimda bir ilk. Yeni yeni çikiyo o sem sert killar incecik olmus ve çok azalmis. Böyle faydali olcagini düşünmemistim. Bende iğneli istedimde çok acılı bi işlemmiş araştirdim. Ama 7 sene önce koltuk altima lazere gittim bitti. Tek tük 3 4 ayda bi toplasan 5 kıl var.

misshuyr

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
28 Nisan 2020
4
0
29
Bende pko yum ve hormonlarim erkek gibi calişiyormus. Çenemde sert kıllar faüllerim biyik göbek gögüs ucumda. Ve gercekden çikmasi 1 haftayi bulmuyordu birde makinayla aliyodum yüzümde sürekli almakdan yaralar lekeler kaldi. Hiç umudum yoktu buz lazere gittim denicem dedim. Ilk seansa gittim malum virusden dolayi kapandi. Ya ben bile inanamadim yüzümü yaklaşik 1 aydir almiyorum hayatimda bir ilk. Yeni yeni çikiyo o sem sert killar incecik olmus ve çok azalmis. Böyle faydali olcagini düşünmemistim. Bende iğneli istedimde çok acılı bi işlemmiş araştirdim. Ama 7 sene önce koltuk altima lazere gittim bitti. Tek tük 3 4 ayda bi toplasan 5 kıl var.
ya ben lazere güvenemiyorum hiç buz bile olsa. normal lazer yaptırıp arttıranları gördüm okudum. buz lazer daha faydalı ama sanırım. ben her şeye rağmen iğneli istiyorum. acılı, masraflı ve leke kalma ihtimali var ama bu sorunu çekince insan her şeye katlanıyor. ben de yüzüme ağda yapardım hemen sivilce oluşuyor. sivilce olmasa ağdayla yine idare ederdim. zaten pko sebebiyle sivilce izleri de var yüzümde. iğneden dolayı iz olursa çok rahatsız edeceğini sanmıyorum. ya gerçekten çok teşekkür ederim deneyimini paylaştığın için. ben bazı instagram sayfalarına da sormuştum çoğu yaptırma yine çıkıyor pişman olursun vs. yazmış hevesim kırılmıştı. ben kilo aldığımda tüylenmem arttı önceden sarılardı koyulaştılar geri verdim kiloyu. sağlıklı beslendiğim sürece ilacı bıraksam bile kilo almadıkça tüylenmenin geri geleceğini düşünmüyorum. tekrar çok sağol. virüs biter bitmez inşallah ben de çözüm yoluna koyulacağım.🧡

naz21111

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Nisan 2016
82
12
36
Bende de hormon sorunu var ben vucudumun cogu yerini igneyle bitirdim soyle okuuor bitiyor hormonlar duzensizlestikce az az cikiyor ben senede 1 2 seans toplattiriyorum onun disinda gitmiyorum ayrica buz lazer ipl alexsandrite denedim cozum alamadim lazer kesinlikle bitiyormiyor killari ilk 1 sene cok iyi cikmiyor bebek gibi oluyor tenin sonra tekrar cikiyor