Porselen makyaj yardım

nursall

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Ocak 2010
928
1
  • Konu Sahibi: obsesifprenses
ben düğünümde yaptırmayı düşünmüştüm inanılmaz pahalı bi fiyat söylediler bende vazgeçtim. gerçi porselen makyajda insanı çok değiştiriyor. biblo suratı gibi oluyor. düğünde sabitleyici sprey kullandım o kadar ağladım hiç akmadı valla ki benim yüzümde normalde hiç makyaj durmaz hemen kusar cildim. gece yarısı hala hepsi suratımdaydı
canım bende konyadayım nerden aldın sabitleyici spreyini hemen bende alıyım a.s.

mel_ay

10.04.2011
Kayıtlı Üye
19 Şubat 2010
2.724
0
kızlar bursa için bana bi yer önerebilirmisiniza.s. bende porselen makyaj istiyorum çok hoş duruyo.

tugibu

pamuk prenses :))
Kayıtlı Üye
9 Şubat 2010
599
5
KRYOLAN PROFESSIONAL MAKE-UP 'ta bulabilirsiniz kızlar çekim ve katalog makyajlarında kullanılır genelde.. ama iyice temizlenmesi gereken bişey tüm gözenekleri tıkıyor..kaydirigubbakcemile2

smile24

Guru
Kayıtlı Üye
27 Nisan 2010
529
1
merhaba arkadaşlar...
çok yakın bir arkadasımın manisada düğünü var da ben de porselen makyaj yaptırmak istiyorum da kryolan ürünleriyle....manisada nerde yaptırabilirim bilgi verirseniz sevinirim teşekkürler...

GeLiNCik28

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Ağustos 2010
8
0
porselen makyajda KRYOLAN ürünleri kullanılıyor..bizim kullandığımız fondoten kapatıcı bu ürünün yanında afedersiniz halt etmiş..sivilceleri kapatıyor tamamiyle bunu normalde kullandığımız ürünlerde yapamıyoruz pek fazla bu üründe gözle görülür derecede insan değişiyor..kendim kullandım bizzat ama fiyatları uçuk bayağı pahalı (kursda bu ürünleri kullanıyorduk )

1Sen

Guru
Kayıtlı Üye
24 Ocak 2011
20.155
30.150
Doğru insan doğru ürünlerle yaparsa sonuç şaşılacak kadar başarılı.. Bazı yerler porselen makyaj adı altında normal malzeme kullanıyorlar sonra sabitleştirici sprey sürüp bu şekilde sunuyorlar.

Bu insanı kandırmaktan başka birşey değildir. Porselen makyaşın tek amacı makyajın akmaması değil ki.

hazal_diren

lafa bakarım laf mı diye
Kayıtlı Üye
29 Ağustos 2008
4.094
607
video da bir tane bile güzel makyaj yok videoyu ekleyen arkadaşa da teşekkürler demek ki neymiş "porselen makyaj yapiiim mi" diye sorarlarsa beri durcakmışım...hoş zaten makyajın uygulandıgı tiplere de bakarsak bi fikir sahibi olabiliriz kesinlikle çok abartı çok bayagı ve taşraca...güzel insanı bile çirkin edicek bi tarz...

hep kendim yaparım makyajımı gayet sade ve şık da olur düğünümde bile kendim yaptım...güzellik abartıyla değil dogru yeri belirginleştirmekle sağlancak bişey...özel gün diye de "abartmamak" lazım...
evet haklısın çok yapay duruyor ve güzel olan bir kadını çirkin gösterecek kadar tabakalı bir makyaj...çok abartılı renkler kullanılmış videoda. ama açıkçası bu başlığı görünce, porselen makyaj, çok açık renk pudrayla yapılan bir makyajdır herhalde diye düşünmüştüm..

1Sen

Guru
Kayıtlı Üye
24 Ocak 2011
20.155
30.150
evet haklısın çok yapay duruyor ve güzel olan bir kadını çirkin gösterecek kadar tabakalı bir makyaj...çok abartılı renkler kullanılmış videoda. ama açıkçası bu başlığı görünce, porselen makyaj, çok açık renk pudrayla yapılan bir makyajdır herhalde diye düşünmüştüm..
Zaten düşündüğünüz gibi..Naturel makyajdır aslında porselen makyaj..Kimisi yoğun makyaj sever kimisi hafif.

Porselen makyajdaki amaç su bazlı malzemelerin kullanılmasıyla kalıcılığı sağlamaktır..Diğeri tercih meselesidir..Bu yüzden yoğun ya da hafif diye düşünmeyin.

hazal_diren

lafa bakarım laf mı diye
Kayıtlı Üye
29 Ağustos 2008
4.094
607
nette biraz araştırdım da, gerçekten kaliteli malzemelerle hafif bir şekilde yapılanlar çok hoş duruyormuş...kalıcı olması da çoğu kişinin dediği gibi en önemli özelliği...bu nedenle özel günlerde bu makyajı profosyonel birine yaptırmak daha iyi olur, ne de olsa insan 40 yılda bir profosyonel makyaj yaptırıyor, yapılınca da kalıcı olması daha güzel. ben düğünümde bu makyajdan yaptırırım herhalde :KK23: ama o videodaki gibilerden değil aslaaa :KK53:

1Sen

Guru
Kayıtlı Üye
24 Ocak 2011
20.155
30.150
Normal bir makyaj yapıp ( markası çok önemli ) yüzünüze bir sprey gibi birşey püskürtüyorlarsa kaçın oradan.. O yuze sıkılan sprey makyajın akmaması için sıkılıyor ki koruma süresi çok az..Porselen makyaj degıldır..

Sizin ten renginize yakın ne varsa o renk makyaj isteyin , yani naturel olsun..Birde makyaj malzemesi su bazlı mı değil mi onu sorun..

Dediğim gibi yoğunluğu ya da sadeliği size kalmış.

Porselen makyaj piyasasını altust ettiler, bilmeyen insanlar..Her sektör gibi buda yancıların magduru oldu.

kelebe_k

Kafa Nereye Ben Oraya :)
Kayıtlı Üye
1 Nisan 2010
2.279
202
ben düğünümde porselen makyaj yaptırmıştım..herkes makyahımı çok beğenmişti..hiç abartı değildi oldukça sadeydi ama farklı bir güzellik katıyor insana..

tabii gideceğin yerde çok önemli..benim makyajımı yapan yer oldukça kaliteli bir yerdi..

cesema

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Ocak 2011
6
0
Benim de mayıs ayında düğünüm var ve nereye gideceğimi henüz belirlemedim.Ankarada önerebileceğinz bir yer var mı ? Cildim biraz problemli o yüzden porselen yaptırmam gerek diye düşünüyorum.

feristua

Üye
Kayıtlı Üye
17 Şubat 2014
13
3
kızlar benım de ekımde dugun.. kafam cok karısık kuaforum yuzun cok guzel hıc yaptırma yapay duruyor dıyor ben cok terledıgım ıcın yaptırmak ıstıyorum o da normal makyaj yapayım kalıtelı bı spreyımız var ondan sıkayım akmaz makyajın dedı ama bılemıyorum kuafor de hep bılgıdım bı yer guvenmek ıstıyorum..5 ekım de dugun olcak 28 eylul de foto cekımı var foto cekımı oldugu gun prova gıbı sacımı da makyajımı da yapacak.. cok kararsızım porselen mı normal mı

varsa

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Eylül 2015
172
29
31
Herkese merhaba. Gercek porselen makyaj yapimi suresi nedir bilen var mi? Iyi arastirmak lazim evet ama her kuaför yapiyor gibi konusup degisik fiyatlar soyluyor hepsi kalici oldugunu soyluyor fakat kimi diyor 3 saatte olur kimi diyor yarim saat 1 saat surer yapımı. Hangisi gercek secmek cok zor :KK43:

Bunickcokmuuzunoldune

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
31 Mayıs 2016
1.098
1.317
Herkese merhaba. Gercek porselen makyaj yapimi suresi nedir bilen var mi? Iyi arastirmak lazim evet ama her kuaför yapiyor gibi konusup degisik fiyatlar soyluyor hepsi kalici oldugunu soyluyor fakat kimi diyor 3 saatte olur kimi diyor yarim saat 1 saat surer yapımı. Hangisi gercek secmek cok zor :KK43:
Porselen makyaj ürünleri ciddi rakamlar .mahalle arasında bir kuaför ise genelde bunun orginalini kullanmaz . Yani 3 saat diyen müsteri kazanmak için söylemiş bir porselen makyaj kişinin istediği abartıya göre değişir ama en fazla 1 saat sürer bide yapan kişinin profosyonel oluşu ve elindeki fırça ve aksesuarların kalitesi makyaj süresini kısaltır yalnız profosyonel makyajdan sonra ciltteki tüm gözenekler tıkanır ve cildin makyaj sonrası yıkandıktan sonraki günlerde toparlanması alışık degilse zamab alır :KK16:

varsa

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Eylül 2015
172
29
31
Porselen makyaj ürünleri ciddi rakamlar .mahalle arasında bir kuaför ise genelde bunun orginalini kullanmaz . Yani 3 saat diyen müsteri kazanmak için söylemiş bir porselen makyaj kişinin istediği abartıya göre değişir ama en fazla 1 saat sürer bide yapan kişinin profosyonel oluşu ve elindeki fırça ve aksesuarların kalitesi makyaj süresini kısaltır yalnız profosyonel makyajdan sonra ciltteki tüm gözenekler tıkanır ve cildin makyaj sonrası yıkandıktan sonraki günlerde toparlanması alışık degilse zamab alır :KK16:
Tam olarak merak ettiklerimi aciklamissin, cok tesekkurler.