Portbebe ne kadar kullanışlı?

ObseSif-annee

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Şubat 2017
549
801
biz oğluma baby2go nun eski tip klasik modellerinden almıştık hani şu 3 kademeli düz yatan yaslanan ve oturan modeller.. ayrıca puset almıştık (ben puset diyorum ama sanırım siz ona ana kucağı diyorsunuz hani bebeklerin yeni doğduklarında içine kondukları korunaklı daha minik arabaya söküp takılan şey :) her neyse.. onu da arabanın rengiyle aynı aldık takım gibi olmuştu.. ayrıca bi de altı demirli sallanan düz yatmasını sağlayan ana dizi almıştık, annem evde mutfakta falan yanında durur bunda yatar demişti.. velhasıl oğlum doğdu dr. kesinlikle pusete yani anakucağına izin vermedi omurga gelişimi için hiç iyi değilmiş.. aynı dönem göreümcem de doğurdu o da başka şehirde ona da dr.u çok kızmış, içine destek minderlilerden almıştık ekstra doldurmuştuk falan yok olmazmış bebek düz yatacak dedi 1 yaşına kadar yastık bile kullanmadık hatta.. bu sefer de bebek arabasının düz moduna koyalım dedik inanır mısınız nerdeyse 6 aylık olana sıpa o arabaya binmedi kesinlikle yatıramadık:KK70:araba da bi süre yattı:işsiz: sonra arabada neye koycaz ki dedik başka çocuklu bir aileden öğrendik portbebe altındaki demirlerden kemerle arabaya bağlanıyormuş zaten ilk 6 ay bu pusete konmaz dedi onlar da kaldı ki oğlum onda da durmuyordu darlanıyordu..biz de öyle yaptık arabaya bağladık dışarda da genelde kucağımda gezdi zaten dışarı çıkınca 3 saat dışarda dursak bunun kafadan yarısı emzirme odasında geçiyordu:KK70:amaaan anliycağınız bebek ne derse onu yapıyosunuz istemediği bir şeye yatıramıyorsunuz..evde de sürekli ana dizindeydi orda uyuyordu 10 aylık olana kadar..
şimdi ben bebeğimde doğmadan araba almayacam bu sefer sling alıcam abisine benzer de dışarda kucağımdan inmezse bebeği giymek daha mantıklı:KK70:

Liz-zy

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Şubat 2017
423
320
peki normal kendisi yatar vaziyete geldiğinde yenidoğmuş bebek için sağlıksız değil mi? kenarları filan açık çünkü. çok emin olamadım. şimdi benim bebem yaza denk geleceği için tatilde filan gezerken tozarken portbebe kolay olur rahat olur diye istiyorum aslında. çünkü anakucağı için de otokoltuğu olarak tasarlandığı için inglesinanın, yatar vaziyette olmuyor çocuk rahat etmiyor diye yorumlar okumuştum. ne kadar doğru
Ya açıkçası yeni doğan bebekle zaten çok uzun süreli dışarı çıkmak istemiyceksin eğer mama vermeyi planlamıyosan çünkü her dk emmek isteyebiliyor ondan portbebeyi ben sadece evde kullandım çünkü dışarı çıkarken ana kucağını taşı arabaya yerleştir portbebe ağır bişey zayen hem bebek hem çantası hem arabası hem portbebe hem anakucağı indirmek mümkün değil portbebe anca yürüyerek çıktığın zamanlar için kullanışlı olur onu da ben pek yapmadığımdan sadece evde yatak gibi kullandım mutfağa geldiğimde salona geldiğimde vs şimdi 3 aylık olduk yakında da sığmıycak şimdi yatmıyo mesela darlanıyo içinde
Bu arada ana kucağı için 2 saatten uzun süre yatırmayın diyolr ama iki saat bile yatıramıyosun yeni doğduğunda

Yukarı Alt