Premature bebekler suan kac kgler ve boylari kac cm

Mavim-

Yusuf'um💙
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
297
Hayırlı günler hanımlar benim oğlum prematüre doğdu ve şuan 1 yaşında kilosu en son tartildigimizda 8.800 gr. 'di ama şuan 9 olmustur boyuda 70 cm sizinkiler nasıl???

Esrasvn

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
1.079
Hayırlı günler hanımlar benim oğlum prematüre doğdu ve şuan 1 yaşında kilosu en son tartildigimizda 8.800 gr. 'di ama şuan 9 olmustur boyuda 70 cm sizinkiler nasıl???
Kac haftalik dogum.yaptiniz acaba

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 04-07-2019

Hamileliğimin 34. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 45 gün kaldı.

Doğumda, bebeğin göbek kordonu gebelik boyunca kordon damarlarını çevreleyen özel bir jölemsi madde ile kaplıdır. Bu jölemsi madde içinde doğal olarak bulunan bazı hormonlar kanamayı önlemede yardımcı olurlar. Göbek kordonunun yüzeyinde ağrı reseptörleri (ağrı algılayıcı sinirler) olmadığı için, doğumda kordonun kesilmesi size ve bebeğinize acı vermez. Birçok bebeğin doğduğunda göz rengi mavidir ama zamanla gerçek rengine döner.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2200 gr. - Yaklaşık boyu : 45.1 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Esrasvn

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
1.079
37+5 haftalık doğum yaptim
Anladim piremature diyince erken dogum sandim aslinda normal Zamanda dogum.yapmissiniz gelişim geriligi vsmi vardi bende suan hastahanede yatiyorum da o yüzden kacinci haftada dogum.yaptinjz diye sordum 🙏

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 04-07-2019

Hamileliğimin 34. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 45 gün kaldı.

Doğumda, bebeğin göbek kordonu gebelik boyunca kordon damarlarını çevreleyen özel bir jölemsi madde ile kaplıdır. Bu jölemsi madde içinde doğal olarak bulunan bazı hormonlar kanamayı önlemede yardımcı olurlar. Göbek kordonunun yüzeyinde ağrı reseptörleri (ağrı algılayıcı sinirler) olmadığı için, doğumda kordonun kesilmesi size ve bebeğinize acı vermez. Birçok bebeğin doğduğunda göz rengi mavidir ama zamanla gerçek rengine döner.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2200 gr. - Yaklaşık boyu : 45.1 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Mavim-

Yusuf'um💙
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
297
Anladim piremature diyince erken dogum sandim aslinda normal Zamanda dogum.yapmissiniz gelişim geriligi vsmi vardi bende suan hastahanede yatiyorum da o yüzden kacinci haftada dogum.yaptinjz diye sordum 🙏
Çok erken doğum yapmadım ama bebegim anne karnında gelişmemişti oyuzden 1.500 gr doğdu Rabbim sizede bebevinizede şifa versin üzülmeyin sizin benzerinizde yaşıtlarını tutacaktır

Gtrky

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
28
35 haftada doğum yaptım, 2.200 gr 44 cm doğdu, şuan 3 aylık bebeğim 5.500 kg 60 cm boyu var.

1cancan1

Çocuklu, mutlu
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
39
30haftalık 1700gr boyu 43cm şimdi 6aylık 8kg boyu 64cm 👼

Rachaelll

Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
217
Merhaba, benim oğlum da 34+2de doğdu 1 hafta küvezde kaldı. 2.180 gram 43 cm doğdu.
En son 4.ayı dolunca gittik doktora; kilosu 6, boyu 60 cm. Gelişimi güzel dedi doktoru ama kısa mı acaba boyu diye düşünüyorum. 1 hafta sonra 5. Ayı dolacak doktoruna gideceğiz bakalım ne diyecek.

Yukarı Alt