prematüre doğup büyüme geriliği olan çocuğunuz varmı yarım lütfen

minenisa

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Ekim 2007
27
0
sağlığı yerinde ise hiç problem etme kendinekilo okadarda önemli değil

denevst

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Şubat 2008
700
2
saglıgı yerinde olsunda varsın zayıf olsuN Yüce Allah hepimizin yavrusuna saglık versin üzmeyin kendinizi

E

EU3

Ziyaretçi
saglıgı yerinde olsunda varsın zayıf olsuN Yüce Allah hepimizin yavrusuna saglık versin üzmeyin kendinizi
haklısın canım
ama seneye anaokuluna başlayacak
diğer çocuklardan küçük olmasını istemiyorum.
ayrıca ben niye böyleyim deyip mutlu bir çocukken
mutsuz bir çocuk haline dönüşmesini istemiyorum.
umarım zamanla bu durumuda aşarız .
aslında nankörlükte etmemem lazım yaşaması bile
mucize olan bir çocuk nefes aldığı her güne rabbime binlerce kez
şükrediyorum.

E

EU2

Ziyaretçi
haklısın canım
ama seneye anaokuluna başlayacak
diğer çocuklardan küçük olmasını istemiyorum.
ayrıca ben niye böyleyim deyip mutlu bir çocukken
mutsuz bir çocuk haline dönüşmesini istemiyorum.
umarım zamanla bu durumuda aşarız .
aslında nankörlükte etmemem lazım yaşaması bile
mucize olan bir çocuk nefes aldığı her güne rabbime binlerce kez
şükrediyorum.
seni tebrik ediyorum cnm
oglun icin en iyisini düsünüp arastiriyorsun
oglunun ilerki yasamini psikolojisini düsünüyorsun ,dedigin gibi yasamasi saglikli olmasina bile sükretmeliyiz
rabbimm yavrularimizi bizlere bagislasin onlara uzun ömür saglik varsin
ins. cnm en yakin zamanda kuzucugunda kendini toparlar :1hug: a.s.

spinernilsu

Guru
Pro Üye
25 Kasım 2008
92
0
benim oğlum 780gr 33cm doğdu zor bir maratondan sonra dört yaşımıza geldk.şu an boyu 93cm kilosu 12kg yaşıtlarımızdan oldukça geriyiz ayrıca sga bir bebek olarak doğdu.yani doğum haftasından daha küçüktü.her türlü şeyi kullandıkişte özel mamalar kaloriler tıbbi içecekler bir sonuç alamadık.şimdi büyüme hormonuna baktıracağım tiroit tahlilleri normal çıktı. aranızda bebeğinde böyle bir problem yaşayan varmı.varsa bilgilerinizi paylaşmaktan çok mutlu olacağım.şimdiden çok teşekkür ederim sevgiler......
benim ilk kızım da 2 300kg dogdugu halde 4 yasındayken 12 kg ve 92 cm boyundaydı bu yıl 5 yasında ve boyu 106 cm kilosuda 18 oldu belkı faydası olurmu bılmıyorum ama be bır yıl içinde 2 kutu balık yagı 2 hrafta sprakten, ve aktarlarda satılan arı sütü polen var iştah için onu kullandım bırde süt çok içirdim ayrıca kansızlıgına baktır derım kansızlık varsa iştah olmuyor. şimdi kızım gayet güzel yemek yıyıyor umarım faydam olur...

JENNXIXFER LOPEZ

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Nisan 2008
92
0
bende erken doğum yaptım.doğum esnasında topuk kanında biotinidaz enzim eksikliği çıktı.bu enzimin eksikliği büyüme geriliği yapıyor.sadece bir vitamin takviyesiyle tedavi ediliyor.doktoruna bir hatırlat istersen,test yaptırmanda fayda var.(her 1000 çocuktan 1 inde görülecek kadar yaygın olduğu için devletin zorunlu tarama testleri arasına henüz 3-4 ay önce girdi) belki sen doğum yaptığında bakılmamıştır.

E

EU3

Ziyaretçi
canım mrba benim bebeğim 34 haftalk 1.50 gr doğdu suan 11 aylık ve 8 kiloda anne karnında gelişme geriligi oldugu gibi şuanda da aynı sorunla savaşıyoruz.budefada bir bacak kemigi gelişmiyooo.anladgm kadaryla seninki en azından sağlıklı şükret bence.şuan özel demirli ayakkabı kullnyoruz.rabbim herkesin evladına sağlık annelere de sabır versin.işimiz çok zor arkadaşlar

Yukarı Alt