Prezervatif ile Korunanların Paylaşım Alanı

peppermint

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
29 Eylül 2009
7.316
7
arkadaslar merhaba,

hap kullananlar, aylik igne olanlar, geri cekme yontemini uygulayanlar hepsi birer sayfa acmis. ama prezervatifle korunan yok denecek kadar az, ya da var da sesleri mi cikmiyor acaba?
biz de buraya yazalim?
ben 3 aylik evliyim, prezervatifle korunuyoruz, yine de korkmuyo degilim, her iliskiden sonra prezervatifi kontrol ediyoruz, yirtik falan var mi diye.

2 yil kadar korunmayi dusunuyoruz,
sizce bu yontem bizi 2 yil korur mu?:uhm:
bazilari prezervatifle zevk alamadiklarini soyluyorlar, biz onsuz hic denemedik (nolur nolmaz diyerek) acaba onsuz daha mi zevkli olur:eek:

siz memnun musunuz bu yontemle korunmaktan?

tesekkurler,
a.s.

KokoshCat

Kısmetim YokEvde Kaldım:(
Kayıtlı Üye
2 Ağustos 2009
414
2
Dogum kontrol hapi tamamen kadinin vucuduna etkili (tuydu kiloydu), erkek icin bencilce bir yontem. Spiral veya deri alti implant da alternatif ama en zararsizi yine condom. Zevk meselesini bilemiyecegim kiyas acisindan. Bence egoist erkek sacmalamasi o.

Son düzenleme:

peppermint

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
29 Eylül 2009
7.316
7
cok tesekkur ederim,

aynen ben de hap kullanim hormonlarimi bozmak istemiyorum,
benim teyzem behcet hastasi ve doktor yillarca kullandifi d.k.haplari yuzunden oldugunu soylemis..

spiral de dogum yapmadan boyle bisey yaptirmak korkutucu geliyor bana,
esim sagolsun hic sikayetci degil,
biz aynen devam edelim o zaman....

tekrar tsk.ler

KokoshCat

Kayıtlı Üye
2 Ağustos 2009
414
2
cok tesekkur ederim,

aynen ben de hap kullanim hormonlarimi bozmak istemiyorum,
benim teyzem behcet hastasi ve doktor yillarca kullandifi d.k.haplari yuzunden oldugunu soylemis..

spiral de dogum yapmadan boyle bisey yaptirmak korkutucu geliyor bana,
esim sagolsun hic sikayetci degil,
biz aynen devam edelim o zaman....

tekrar tsk.ler

Rica ederim, deneyimimi paylastim. Ben arkadaslarimi gorunce cokuzuluyoum ayni donemde evlendigimiz. Hepsinde sabit tuy ve kilo problemi var. Bence esine gercekten deger veren bir erkek asla ve asla kendi zevki icin bencil dusunmez. Kadin da kendini dusunmeli, sagligini, hormon duzenini. Dogum kontrol hapi cok ciddi hormonn degisiklikleri yepiyor, saka degil. Butun dunyanin guvenirligi ispat edilmis AR-GE'si yapilan cok unlu bir marka var bildigin uzere.

a.s

KokoshCat

Kayıtlı Üye
2 Ağustos 2009
414
2
Bu arada teyzene acil sifalar diliyorum. Rahmetli Turkan Saylan'in cok onemli imzasi var bu hastaligin iyiylesme sureci icin. Gecmis olsun.

peppermint

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
29 Eylül 2009
7.316
7
Rica ederim, deneyimimi paylastim. Ben arkadaslarimi gorunce cokuzuluyoum ayni donemde evlendigimiz. Hepsinde sabit tuy ve kilo problemi var. Bence esine gercekten deger veren bir erkek asla ve asla kendi zevki icin bencil dusunmez. Kadin da kendini dusunmeli, sagligini, hormon duzenini. Dogum kontrol hapi cok ciddi hormonn degisiklikleri yepiyor, saka degil. Butun dunyanin guvenirligi ispat edilmis AR-GE'si yapilan cok unlu bir marka var bildigin uzere.

a.s

evet cok haklisin,
bu kadar yan etkisi varken , goz gore gore bu haplari icmek olmaz.

ama esi korunmayi reddeden kadinlar napsinlar, habire hamile kalmaktansa iciyorlar bu haplari.

prezervatif icin mi soyluyorsun unlu marka derken?

KokoshCat

Kayıtlı Üye
2 Ağustos 2009
414
2
evet cok haklisin,
bu kadar yan etkisi varken , goz gore gore bu haplari icmek olmaz.

ama esi korunmayi reddeden kadinlar napsinlar, habire hamile kalmaktansa iciyorlar bu haplari.

prezervatif icin mi soyluyorsun unlu marka derken?

Evet prezarvatif icin soyledim. Abidik gubidik dandik markalari kullanma yani:)

O kadinlara gelince, biraz okumak, arastimak, esine durumu anlatmak ise yarayabilir ama adam odunsa haklisin zavalli kadincagiz ne yapsin :KK43:

peppermint

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
29 Eylül 2009
7.316
7
hee tamam OK anladim ..a.s :roflol:

biz de tek marka aliyoruz zaten herzaman.

tek markanin cesitlerini :dance:

kahvekolik

Ya Hafiz!
Kayıtlı Üye
5 Eylül 2008
8.180
5
OK bende anladım :roflol:

bende 4 aylık evliyim ilk 3 ayı hap kullandım. baktım kilo aldı başını giidyor. ayrıca olumsuz bikaç yan etki daha gördüm. bıraktım. şimdi condom kullanıyoruz. en temizi -tatlicadiarzu-

aynen erkeğin bencilliği olarak görüyorum bende.

KokoshCat

Kayıtlı Üye
2 Ağustos 2009
414
2
Bence saglikli ve zararsiz dogum kontrol yontemleri kesinlikle ciftlerin sosyal ve egitim altyapilari ile dogru orantili. Maalesef Turkiye'de cogu kadinin boylesine direk kendisini ilgilendiren bir konuda secme hakki bile olmuyor. Biz sansli hanimlariz Masallah.

poyyeb

2. dereceden bilinmeyenim :)
Kayıtlı Üye
20 Ağustos 2008
989
500
Merhaba ben 2,5 yıllık evliyim ve kondom ile korunuyoruz. Şimdiye kadar gebelikte yaşamadım bazen geri çekme oluyor,

Her yöntemde risk vardır ama ben kondomu tercih ediyorum bölünme olmuyor geri çekme yöntemi gibi.

Ayrıca ben de OK markasını tavsiye edenlerdenim denemek için başka markayı amıştım ama ben o kadar hassasım ki vajinam tahriş oldu,

tek marka ile durmak yok yola devam...

peppermint

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
29 Eylül 2009
7.316
7
Bence saglikli ve zararsiz dogum kontrol yontemleri kesinlikle ciftlerin sosyal ve egitim altyapilari ile dogru orantili. Maalesef Turkiye'de cogu kadinin boylesine direk kendisini ilgilendiren bir konuda secme hakki bile olmuyor. Biz sansli hanimlariz Masallah.

evet evet,
masallah..

cogu kadin haplari bile gizli gizli aliyor esi korunmaya karsi oldugu icin ..:çok üzgünüm:

cok kotu

peppermint

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
29 Eylül 2009
7.316
7
Merhaba ben 2,5 yıllık evliyim ve kondom ile korunuyoruz. Şimdiye kadar gebelikte yaşamadım bazen geri çekme oluyor,

Her yöntemde risk vardır ama ben kondomu tercih ediyorum bölünme olmuyor geri çekme yöntemi gibi.

Ayrıca ben de OK markasını tavsiye edenlerdenim denemek için başka markayı amıştım ama ben o kadar hassasım ki vajinam tahriş oldu,

tek marka ile durmak yok yola devam...

ayrica cocuk yapmak istedigimizde de bu bir avantaj olacak bize,
hap kullananlarda hapi biraktiktan sonra 6 ay, bazen 1 yil cocuk olmuyormus.

evet, aynen devam :teytey:

KokoshCat

Kayıtlı Üye
2 Ağustos 2009
414
2
Hanimlar zaten inanilmaz dayaniklilik testleri var bulabilirsiniz internetten. Adamlar buna emek ve para harciyorlar. Kitabi olur, kesinlikle onerildigi sekilde kullanildiginda yirtilma, patlama,cikma vs. problemler olmaz. Resmi aciklanan koruma seviyesi %99. Var mi otesi :içelim: :))

KokoshCat

Kayıtlı Üye
2 Ağustos 2009
414
2
Ben size soyle Allah kismet ederse bes-allti ay icinde (belki daha yakin) mujdeli bir haber verebilirim! Planlarimiz oturduktan sonra biz artik karar verdik yavrumuzu kucagimiza almaya. Isteyen herkesin saglikla bebegi dunyaya gelsin Issssaaallahhh:)):smiley-cool:

asnil

içimin gülen yüzü...
Kayıtlı Üye
8 Temmuz 2009
1.175
3
bizde OK kullanıyoruzkaydirigubbakcemile5 , hapların birçok zararı var özelliklede otuzlu yaşlarda kap rahatsızlıklarına sebep olabiliyormuş yabancı ülkelerin çogunda bu ilaçların birçogu yasaklanmış ama bizde en fazla kullanılanlarda onlar. Egoist erkekler zevklerini bozmamak için kadınları mecbur kılıyorlar.Özelliklede hepatit olan bayanların kesinlikle kullanmaması lazım karacigerde zorunlara yol acıyor, bende hepatit b var doktorum kesinlikle hormon içeren şeyleri kullanmıcaksın dedi ne olursa olsun eşin korunacak dedi, ne igne nede hap yasak. sipiralde hiç dogum yapmadıgım için önermedi biz dogum yapmayanlara önermiyoruz dedi en azından bir dogum yapılması daha dogru dedi ilerisi için.
Kısacası kendimize hormon yüklemesi yapmanın anlamı yok .