Prezervatif ile Korunanların Paylaşım Alanı

hera26

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
4 Ocak 2016
2.129
1.243
30
Bizde hep prezervatif, geri çekilme ve ilk zamanlarda:)) yumurtlama ın yoğun günlerde yapmamak gibi şeylerle korunduk.. Sorun olmadı.. Ama prezarvatifsiz her iki taraf içinde daha iyiianlaaadııınnn?
Ne kadar sure korundunuz bu sekilde ? Ilk sene cocuk istemiyoruz biz de ama hap harici her sey korkutuyor

Gizibe

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Mayıs 2017
638
859
Ne kadar sure korundunuz bu sekilde ? Ilk sene cocuk istemiyoruz biz de ama hap harici her sey korkutuyor

Canım biz 15 aydır prez ile korunuyoruz hiçbir şey olmuyor :) Güvenilir iyi bir marka alın ve içiniz rahat olsun :)

Ayrıca hapta da hamile kalan arkadaşım oldu benim hap ile birlikte başka ilaçlar kullanırsan eğer etkisini yok edebiliyor.

kontesella

Şimdi çok çalışıyor.
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
19 Nisan 2017
334
17.297
39
="Nilayturkoglu1, post: 52307167, member: 839320"]Ne kadar sure korundunuz bu sekilde ? Ilk sene cocuk istemiyoruz biz de ama hap harici her
Aslında genelde yıllardır böyle.. Çünkü ben hap kullanamadım.. Baş dönmesi yaptı.. Tabiki öz. İlk çocuktan sonra 2 3 yıl bayaa hassas davrandık

hera26

ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
4 Ocak 2016
2.129
1.243
30
Canım biz 15 aydır prez ile korunuyoruz hiçbir şey olmuyor :) Güvenilir iyi bir marka alın ve içiniz rahat olsun :)

Ayrıca hapta da hamile kalan arkadaşım oldu benim hap ile birlikte başka ilaçlar kullanırsan eğer etkisini yok edebiliyor.
Ya canim ilk aksami nasil atlattiniz prezervtfle.bir de o var hapla hamile kalinca bebekte sorun olusuyo vs nisanlimfa aynisini soyledi ona bakarsan yuzde 1 lik bir pay var risk hep var diyor ama nedense en iyisi hapmis gibi geliyor ama kullanmak istemiyorum prezrvtf sanirim

Gizibe

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Mayıs 2017
638
859
Ya canim ilk aksami nasil atlattiniz prezervtfle.bir de o var hapla hamile kalinca bebekte sorun olusuyo vs nisanlimfa aynisini soyledi ona bakarsan yuzde 1 lik bir pay var risk hep var diyor ama nedense en iyisi hapmis gibi geliyor ama kullanmak istemiyorum prezrvtf sanirim

Çok irdeleme canım içini rahat tut, ilk akşamı değil ilk kaç ayı atlatmak için ne zorluklar yaşadım ben :KK70: Kayganlaştırıcı kullandım bir süre. Eğer prez.e alerjin varsa onu bilemem ama yoksa bence hap işine hiç girme. Bu arada hiç bir yöntem 100% koruma vaadetmez. Sen kendiniz için hangisini en uygun buluyorsan onu kullan :)

eftelya2015

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
24 Nisan 2015
5.895
5.583
prezervatıf kullandım evet arada bır barıyerın varlıgını hıssedıyorsunuz , kokusu rahatsız edıcı, ama koruyuculuk oranı yuksek ve erkegın daha gec bosalmasını saglıyor..
hap hiç denemedim..
aylık iğne kullandım uzun süre zamanında vurdurursanız hiç sorun yaşamazsınız,içe boşalma olsa bile gebelik riskiniz çok az.
spirali doğum yapmış olmama rağmen tercih etmiyorum , sonuçta adet duzenını bozuyor, kayabılır,yapışabılır, yabancı bır maddenın vucudumda kalmasını ıstemıyorum.
ella da kullandım adet duzenını cok bozuyor ara kanama adet gecıkmesı vs yapıyor mecbur degılsenız kullanmayın sakın.
bız genelde gerı cekılme ıle korunuyoruz ama kendımızden emın olmamıza ragemn daha yenı ıstenmeyen bır gebelık yasadım ve sonlandırdım.
bundan sonrası ıcın vucutta yarattıgı etkıler ve yas faktoru nedenıyle korunma olayını prezervatıfle yapmayı dusunuyorum yanı gorev eşimde olacak.. cunku cocuk ıstemıyoruz , ben hormon yuklemesı almak ıstemıyorum, bırazda erkekler dusunsun.

cakyaz

ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
9 Ağustos 2013
989
278
4 yildir prezatifle korunuyordum ki cok. Da memmnun oldugu dusunuyordum taaaki hamile oldugumu ogrenene kadar:anneadayı::KK48: nasil oldu anliyamadim tabiki herseyin hayirlisi.7 haftalik hamileyim saglikla kucagima alirm insallah

hera26

ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
4 Ocak 2016
2.129
1.243
30
4 yildir prezatifle korunuyordum ki cok. Da memmnun oldugu dusunuyordum taaaki hamile oldugumu ogrenene kadar:anneadayı::KK48: nasil oldu anliyamadim tabiki herseyin hayirlisi.7 haftalik hamileyim saglikla kucagima alirm insallah
O nasil oluyor ya ? Iliskinin en basindan beri takmadiginizdab dolayi olbilir mi ?

cakyaz

ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
9 Ağustos 2013
989
278
O nasil oluyor ya ? Iliskinin en basindan beri takmadiginizdab dolayi olbilir mi ?
Hayir herzaman en bastan takariz birkez bile atlamamisizdir o ayrintiyi :KK12: tek dusundugum sey prezavatifte sorun vardi biz farketmedik galiba delinme yirtik gibi. Sonrasinda o durumuda kontrol ederiz ama bu defa farketmwdik demekki baska aciklama bulamiyorum.bebisinde dunyada nasibi varsa hic birsekilde engel olamiyorsun demekki:anne:

hera26

ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
4 Ocak 2016
2.129
1.243
30
Hayir herzaman en bastan takariz birkez bile atlamamisizdir o ayrintiyi :KK12: tek dusundugum sey prezavatifte sorun vardi biz farketmedik galiba delinme yirtik gibi. Sonrasinda o durumuda kontrol ederiz ama bu defa farketmwdik demekki baska aciklama bulamiyorum.bebisinde dunyada nasibi varsa hic birsekilde engel olamiyorsun demekki:anne:
Ya peki hic korummasiz iliski yasamadan ? Cidden bunlari okudugumda tirsiyorum 1 ay sonra evlenicem ben de hap kullanmak istemiyorum ama prezervatfte guvenli degilse ne yapacagiz yani

cakyaz

ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
9 Ağustos 2013
989
278
Ya peki hic korummasiz iliski yasamadan ? Cidden bunlari okudugumda tirsiyorum 1 ay sonra evlenicem ben de hap kullanmak istemiyorum ama prezervatfte guvenli degilse ne yapacagiz yani
Hap da yuzde yuz guvenli degil ki hap da hamile kalani duyabilirsiz dedigim gibin4 yil boyunca hic birsikinti yasmadim ama artik 5 yila dogru yaklasirken oldu binde bir ihtimal belki ama olabiyior.hic birsey yuzde yuz korumaz

hera26

ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
4 Ocak 2016
2.129
1.243
30
Hap da yuzde yuz guvenli degil ki hap da hamile kalani duyabilirsiz dedigim gibin4 yil boyunca hic birsikinti yasmadim ama artik 5 yila dogru yaklasirken oldu binde bir ihtimal belki ama olabiyior.hic birsey yuzde yuz korumaz
Umarim bizi de bir sure korur canim :110: hayirlisiyla buyut bebisni:KK15:

cakyaz

ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
9 Ağustos 2013
989
278
Hic korunmasiz yasamadik hatta cevremde nadirde olsa duyardim korundugu halde hamile kalanlari sasirdirm nasil olur insan korunurken nasil dikkat etmez imkansiz hamile olur mu diye prezarvatifin korumasindan cok da memnunduk ama gorduk ki olabiliyormus. Bizde onu yasayip tecrube edenlerden olduk

EbrarinAnnesi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Kasım 2016
742
1.129
31
Hic korunmasiz yasamadik hatta cevremde nadirde olsa duyardim korundugu halde hamile kalanlari sasirdirm nasil olur insan korunurken nasil dikkat etmez imkansiz hamile olur mu diye prezarvatifin korumasindan cok da memnunduk ama gorduk ki olabiliyormus. Bizde onu yasayip tecrube edenlerden olduk

Prez markası neydi acaba saglık ocagından verilenler delik olabiliyomuş da

cakyaz

ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
9 Ağustos 2013
989
278
Prez markası neydi acaba saglık ocagından verilenler delik olabiliyomuş da
Hayir saglik ocagi degil su coook meshur olan marka urun ismi kullanamak yasak diye biliyrm o ile baslayan marka diyim. Yanliz soyle bir durum vardi bizde surekli 4 yildir du ile olan markayla korunuyorduk birkere digerinden aldik hamile kaldim

plngkky

ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
16 Ocak 2017
76
26
Valla en iyisi durex ile ok. İkisinin de kalitesi benzer diğerleri iyi değil.