Prezervatifin çıktığını işin sonunda fark ettik

herhangibiri

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Ağustos 2012
73
15
eşimle 3 aylık evliyiz. henüz çocuk düşünmüyoruz. 2 gün önce ilişki esnasında prezervatif çıkmış boşalma olduktan sonra prezervatifin olmadığını gördük. En son 1 kasımda regl olmuştum. Ben pek takvim tutmam bu konuda yumurtlama dönemini falan hiç bilmiyorum prezervatif ile korunuyoruz çünkü. Aksilik bizi buldu 17 kasım akşam 22de olan oldu ve nöbetçi eczane bulamadığımız için sabah 9da aldım ilacı. ismi ertes 72 içinden 1 tane hap çıktı. herhangi bir yan etkisi yok bir kanamam yok. işe yaradı mı yaramadı mı çok merak ediyorum bu hapı kullananlar tecrübelerinizi lütfen yazar mısınız bir kaç yazı okudum yumurtlama dönemi bittikten sonra hiç bir işe yaramaz denilmiş gerçekten öyle mi ben çocuk istemiyorum ama canlanmış bir hücreyi de kürtaj ile öldürmek istemiyorum. lütfen ne yapmalıyım beni bilgilendirir misiniz

Orkidee0238

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
1 Eylül 2014
2.401
2.173
31
Adetin düzenliyse yumurtlama döneminde oluyo adetin ilk gününe 14 gün ekle 15 16 17 18 b günler hamilelik olman için iyi günler
ama ertesi günü hapı almışsın 24 saat için de alınması lazım diye biliyorum
Ama hala ihtimal olabilir bence bekleyip göreceksin hap almışsın zaten o bile Baya bozuyormuş düzeni

Science3

🚨
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
30 Ağustos 2009
625
729
Adet döngünüz önemli kaç günde bir oluyorsunuz?

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 17-08-2020

Hamileliğimin 5. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 246 gün kaldı.

Bugün, bebeğinizin kasları, kemikleri, omuriliği ve kalp gelişimi için büyük bir gün. Kalsiyum, magnezyum ve potasyum bebeğin kalp gelişimine doğrudan etki eden besin maddeleridir. Bu elementler sinir uyarılarının iletimi, kalp kasının kasılması, kasların gevşemesi ve kasılması için çok gereklidir. Bebeğiniz karaciğeri bugünlerde oluşmaya başlıyor.

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

herhangibiri

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Ağustos 2012
73
15
Adetin düzenliyse yumurtlama döneminde oluyo adetin ilk gününe 14 gün ekle 15 16 17 18 b günler hamilelik olman için iyi günler
ama ertesi günü hapı almışsın 24 saat için de alınması lazım diye biliyorum
Ama hala ihtimal olabilir bence bekleyip göreceksin hap almışsın zaten o bile Baya bozuyormuş düzeni
inşallah hamile değilimdir henüz buna hazır değilim çünkü 11 saat sonra aldım hapı

Science3

🚨
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
30 Ağustos 2009
625
729
sanırım 25 günde bir oluyorum
Öyleyse 11-12-13. gün gibi yumurtlama döneminiz. Ama bu durumda bile ihtimal çok düşük değil. Ertesi gün kullanmışsınız o engellemiştir diye düşünüyorum

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 17-08-2020

Hamileliğimin 5. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 246 gün kaldı.

Bugün, bebeğinizin kasları, kemikleri, omuriliği ve kalp gelişimi için büyük bir gün. Kalsiyum, magnezyum ve potasyum bebeğin kalp gelişimine doğrudan etki eden besin maddeleridir. Bu elementler sinir uyarılarının iletimi, kalp kasının kasılması, kasların gevşemesi ve kasılması için çok gereklidir. Bebeğiniz karaciğeri bugünlerde oluşmaya başlıyor.

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

EceDeniz

Yeni Üye
Pro Üye
24 Haziran 2019
72
4
34
eşimle 3 aylık evliyiz. henüz çocuk düşünmüyoruz. 2 gün önce ilişki esnasında prezervatif çıkmış boşalma olduktan sonra prezervatifin olmadığını gördük. En son 1 kasımda regl olmuştum. Ben pek takvim tutmam bu konuda yumurtlama dönemini falan hiç bilmiyorum prezervatif ile korunuyoruz çünkü. Aksilik bizi buldu 17 kasım akşam 22de olan oldu ve nöbetçi eczane bulamadığımız için sabah 9da aldım ilacı. ismi ertes 72 içinden 1 tane hap çıktı. herhangi bir yan etkisi yok bir kanamam yok. işe yaradı mı yaramadı mı çok merak ediyorum bu hapı kullananlar tecrübelerinizi lütfen yazar mısınız bir kaç yazı okudum yumurtlama dönemi bittikten sonra hiç bir işe yaramaz denilmiş gerçekten öyle mi ben çocuk istemiyorum ama canlanmış bir hücreyi de kürtaj ile öldürmek istemiyorum. lütfen ne yapmalıyım beni bilgilendirir misiniz
Selam canım, ertesi gün haplarının koruma oranı içerdikleri etken maddelerine göre değişiyor. Benim bildiğim en etkilisi Ella. Eczacına da bir danışabilirsin.
Korunmasız ilişkiden sonra çok vakit kaybetmeden kullanmak çok önemli. İlk 24 saatte aldığında en yüksek etkiyi gösteriyor. Baş ağrısı, bulantı, karın ağrısı, halsizlik, lekelenme gibi yan etkiler olabiliyor. Adet döneminin de 7 güne kadar gecikmesi normal ama 7 günü geçiyorsa veya normalden hafif ya da yoğunsa gebelik testi yaptırman iyi olur. Bu arada ertesi gün hapı bir kürtaj yöntemi değil. Ertesi gün hapları yumurtlamayı erteleyerek gebeliği oluşmadan önce önler.

Yukarı Alt