Progestan fitil

Buseeeeee95

Allah ol der ve olur 🙏
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
21 Kasım 2019
592
2.471
25
Merhaba arkadaşlar 11 haftalik ikiz gebeyim tüp bebek tedavisi ile doktorum progestan fitil verdi.
Sabah 1 akşam 2 şeklinde kullanıyorum.
Sorum şu bir kısmı çamaşırıma akıyor bunun normal olduğunu önceden doktorum söylemişti fakat fitil kalıntısı dışında sanki idrar kaçırmışım gibi ıslaklık oluyor su gibi bu normal mi arkadaşlar ? Cevaplarsanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 10-06-2021

Hamileliğimin 13. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 189 gün kaldı.

Bebeğinizin karaciğeri safra salgılamaya ve pankreası insülin üretmeye başladı. Bu arada bazen sırt ağrıları hissetmeye başlayabilirsiniz. Bunun nedeni relaxin denilen doğumu kolaylaştırmak için salgılanan bir hormondur. Relaxin büyüyen rahminzin ihtiyacı olan alanı karşılamak için leğen kemiğinizin genişlemesini ve omurgaya bağlanan kalça eklemlerini gevşeterek doğumu kolaylaştırmak için destekler.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 26 gr. - Yaklaşık boyu : 54 mm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

crtsz

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
8 Haziran 2020
34
27
Progesteron hormonunun artışıyla birlikte idrar tutan kaslarda gevşeme oluşuyormuş gelen sıvı idrar büyük ihtimal.Normal bir durum bende yaşıyorum.

succulentaski

Üye
Kayıtlı Üye
5 Ekim 2020
561
535
32
Merhaba arkadaşlar 11 haftalik ikiz gebeyim tüp bebek tedavisi ile doktorum progestan fitil verdi.
Sabah 1 akşam 2 şeklinde kullanıyorum.
Sorum şu bir kısmı çamaşırıma akıyor bunun normal olduğunu önceden doktorum söylemişti fakat fitil kalıntısı dışında sanki idrar kaçırmışım gibi ıslaklık oluyor su gibi bu normal mi arkadaşlar ? Cevaplarsanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler

evet bende de böyle oluyor ve gerçekten çok rahatsız edici. İş yermde yanıma çamaşır alıyorum değiştiriyorum gün içinde yoksa akşama kadar durulmuyor.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 13-06-2021

Bebeğimi kucağıma almama 192 gün kaldı.

Bebeğinizin karaciğeri artık safra üretiyor. Önümüzdeki üç gün içinde, ses telleri bebeğinizin boğazında/gırtlağında oluşacaktır. Bebeğiniz ses çıkaramayacak, ağlayamayacaktır çünkü ses hava içinde yayılabilir sıvı içinde değil. Hamilelik, kadınları mesane eneksiyonlarına daha yatkın kılar. İdrar mesanede daha uzun süre kaldığından bakterilerin çoğalması ihtimali yükselecektir.

Buseeeeee95

Allah ol der ve olur 🙏
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
21 Kasım 2019
592
2.471
25
Kızlar çok sağolun ya korktum sabahtan beri araştırma yapıyordum çok rahatsız edici sürekli WC gidip çamaşır değiştiriyorum neyse sorun olmasında yapacak bişey yok artık

Bebeğinizin karaciğeri safra salgılamaya ve pankreası insülin üretmeye başladı. Bu arada bazen sırt ağrıları hissetmeye başlayabilirsiniz. Bunun nedeni relaxin denilen doğumu kolaylaştırmak için salgılanan bir hormondur. Relaxin büyüyen rahminzin ihtiyacı olan alanı karşılamak için leğen kemiğinizin genişlemesini ve omurgaya bağlanan kalça eklemlerini gevşeterek doğumu kolaylaştırmak için destekler.

Buseeeeee95

Allah ol der ve olur 🙏
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
21 Kasım 2019
592
2.471
25
Evet canım zaten fitil kalıntısı aktığı için rahatsız edici bir durum birde bu ıslaklık söz konusu olunca ayrı bişey oluyor 😀 ne yapalım bu günler de geçer elbet 😍