• İstediğin her konuda başarılı olabilirsin! Saklama Kendini…
    Detayları incelemek için tıkla!
  • Pınar Labneli Tarif Yarışması 4. Hafta yarışma başladı.
    Pınar Labne lezzetlerı yarışıyor. Her hafta birinciye süpriz hediyeler.
    Lezzetli yarışmaya katılmak için HEMEN TIKLA !..

Prolaktin yüksek

umudumanneolmak

Güneşli günlere 🌞🌻
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
12 Aralık 2019
2.230
3.262
Yüksek gözüküyor ama önce makroprolaktin testi yaptır canım. Prolaktin stresle, yediklerinle, memelerin uyarılmasıyla filan yükselebilen bir hormon. Yüksek demek için de 2 kez test yapıyor doktorlar. İncir, dereotu filan sık sık yememeye özen göster.

elooo88

Üye
Kayıtlı Üye
20 Temmuz 2020
126
51
29
benim 30du hemen dostinexe başlatmıştı doktor 1 ay sonra 2 ye düştü değerim
Lh hormonu ile ilgili bir şey dedi mi doktor benim de 14 ama olması gerekenden yüksek olduğunu öğrendim
doktorunuzun yorumunu buraya da yansıtırsanız sevinirim hormon değerlerimiz yakın

mavipapatyaaaaa

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Mart 2018
134
53
26
Yüksek gözüküyor ama önce makroprolaktin testi yaptır canım. Prolaktin stresle, yediklerinle, memelerin uyarılmasıyla filan yükselebilen bir hormon. Yüksek demek için de 2 kez test yapıyor doktorlar. İncir, dereotu filan sık sık yememeye özen göster.
Ben bitki çayı içtim hayıt otu soğan suyu falan onlar yükseltir mi ki

mavipapatyaaaaa

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Mart 2018
134
53
26
benim 30du hemen dostinexe başlatmıştı doktor 1 ay sonra 2 ye düştü değerim
Lh hormonu ile ilgili bir şey dedi mi doktor benim de 14 ama olması gerekenden yüksek olduğunu öğrendim
doktorunuzun yorumunu buraya da yansıtırsanız sevinirim hormon değerlerimiz yakın
Sizde regli ilken mi hormon testi yaptırdınız ?

Hufezaa

ربّ هبلي من الصالحين 💕
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2019
1.174
2.558
Lh değeri de yüksek gözüküyor, polikistik over olabilir bu da yükseltir prolaktin hormonunu. Basit bir ilaçla 1 ayda düşüyor ama çok endişelenecek bir şey değil

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 02-12-2020

Hamileliğimin 30. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 72 gün kaldı.

Miyelinleşme işlemi sinir hücreleri iletimini hızlandırmaya başladı. Miyelinleşme, sinir hücreleri arasındaki mesajlaşmanın kesintiye uğramaması için sinir hücrelerini hızlandıran ve yalıtımını sağlayan yağlı bir kimyasal madde olan miyelinin sinir hücrelerini kaplamasıdır. Kısaca sinirleri kaplayan ve yağlı bir madde olan miyelin, sinir hücrelerindeki iletimi, hızlı, kolay ve daha verimli hale getirir. Hazımsızlık nedeniyle oluşan baskıyı azaltmak için pozisyon değiştirmeyi ve yatmadan önce yemek yememeği deneyin.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1400 gr. - Yaklaşık boyu : 39.9 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

umudumanneolmak

Güneşli günlere 🌞🌻
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
12 Aralık 2019
2.230
3.262
Ben bitki çayı içtim hayıt otu soğan suyu falan onlar yükseltir mi ki
Tabii ki yükseltir. Ben Şubat Mart ayında kullandım hayıt suyunu kür şeklinde. Ondan sonra 71’e fırladı prolaktin. tsh filan da oynadı o salak kürden dolayı. Kürleri bıraktım değerler birkaç ayda düzeldi. Ömrümde tsh yüksekliği nedir bilmezdim -ki 2 senedir her kontrolde tsh değerine de bakılır- ilk defa hayıt küründen sonra yüksek çıktı.
Prolaktini yükselten besinlerden bazıları: İncir, dereotu, soğan, kuru üzüm (şimdilik aklıma gelenler).
Kürü filan hemen bırak. Doktorun ne ilaç verirse onu kullan ama önce yalancı yükseklik mi onu kontrol etsinler makroprolaktin testiyle. Yalancı yükseklikte ilaç vermiyorlar diye biliyorum ben.

mavipapatyaaaaa

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Mart 2018
134
53
26
Tabii ki yükseltir. Ben Şubat Mart ayında kullandım hayıt suyunu kür şeklinde. Ondan sonra 71’e fırladı prolaktin. tsh filan da oynadı o salak kürden dolayı. Kürleri bıraktım değerler birkaç ayda düzeldi. Ömrümde tsh yüksekliği nedir bilmezdim -ki 2 senedir her kontrolde tsh değerine de bakılır- ilk defa hayıt küründen sonra yüksek çıktı.
Prolaktini yükselten besinlerden bazıları: İncir, dereotu, soğan, kuru üzüm (şimdilik aklıma gelenler).
Kürü filan hemen bırak. Doktorun ne ilaç verirse onu kullan ama önce yalancı yükseklik mi onu kontrol etsinler makroprolaktin testiyle. Yalancı yükseklikte ilaç vermiyorlar diye biliyorum ben.
teşekkür ederim ben saydığınız bütün bitki çaylarını yapıp içmişim

umudumanneolmak

Güneşli günlere 🌞🌻
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
12 Aralık 2019
2.230
3.262
teşekkür ederim ben saydığınız bütün bitki çaylarını yapıp içmişim
Rica ederim ama bana kalırsa hepsini çöpe at, doktor ilaç verirse onu kullan. Vermezse de hiçbir şey kullanma. Hepimiz aynı hataları yapıyoruz. Ben de bebek için bilmeden içtim her otu. Şimdi akıllandım. Bitkisel şeylerden uzak duruyorum