• Korona Virusünden korunmanın 5 yolu
    1- Ellerinizi sabunla sık sık yıkayın!
    2- Dirseğinizin iç tarafına öksürün!
    3- Yüzünüze dokunmayın!
    4- Diğer insanlardan en az 1 metre uzak durun!
    5.a- Hasta hissediyorsanız evde kalın! 184 arayın!
    5.b- Zorunlu bir durum olmadıkça evden çıkmayın!

Prolaktin

Oceanrosem

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
1 Şubat 2019
10
9
Mrb kizlar ben yaklaşık bir aydır babak için tedavi görüyorum adetin 4.günü tahlil yaptırdım tsh ve prolaktinim maksimumu biraz üstünde cıktı bunun tedawisi mümkün mu yada tedavi olup olumlu sonuç aldınız mı?

silam30

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Temmuz 2018
1.944
1.538
Mrb kizlar ben yaklaşık bir aydır babak için tedavi görüyorum adetin 4.günü tahlil yaptırdım tsh ve prolaktinim maksimumu biraz üstünde cıktı bunun tedawisi mümkün mu yada tedavi olup olumlu sonuç aldınız mı?
tsh ile ilgili bilgim yok, ama prolaktinim benimde yüksekti, dostinex kullandim düstü. doktorun sana kullanmani önermedimi? stres vs bunlar etkiliyor prolaktin hormonu cok cabuk yükseliyor.

silam30

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Temmuz 2018
1.944
1.538
Konu üzerinden epey gecmis ama proklatin yüksekligi adeti engelliyormus mr cekimi yapiyorlarmi peki bilen varmo?
Benim prolaktin hormonum yüksekti ama adetimi engellemedi,gecikme dahi yapmiyordu Ama hamile kalmaya Engel olabiliyor.sanirim o Adet ile ilgili kisiden kisiye degisebilir.doktoruna sordunmu? Ne cekimi nicin peki?

saribaykus

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2017
1.463
1.042
Konu üzerinden epey gecmis ama proklatin yüksekligi adeti engelliyormus mr cekimi yapiyorlarmi peki bilen varmo?
Eğer hareketli ise mutlaka emar ilaçlı beyin emarı çektirin kadın doğum doktoru talep edebilir.
Çok yüksek ise prolaktin adet olmayı geciktirir yada menapoz gibi bazen olur bazen olmaz

kaderim_sin

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Aralık 2013
82
42
Değerin kaç canım benim de yüksekti ilaç kullanıyorum
A
Değerin kaç canım benim de yüksekti ilaç kullanıyorum
Aslinda henüz baktirmadim benim kulagima implant yerlestiril bu proklatin seviyesinin dengelenmesi sol kulagin önünde hipofiz bezinin görevi merkezi orasi orada sorun oluncada bazisinda orda tümor oluyormus buda mr ile tesbit ediliyor tabi önce kanda proklatin takibi yapilip cok yüksekse buna karar verilir ben sol kulagima implant konuldu bu implantla 3.0 tesle mr cekimi yapilamiyor adetim gelmiyor 8nisanda ameliyatdan sonra suana dek 2 gün zar zor adet oldum oraya bir zarar verildimi yada ameliyat dolayayisi ile bilmiyorum ondan korkuyorum ben asil mr girmem gerekirse 3.0 icin sart derlerse ic parca cikarilp öyle cekilecek buda benim icin problem daha 2ay oldu ameliyat olali hersey yolunda giderken adet döngüm bozuldu proklatin yüksekligi sizde nereden neyden kaynaklaniyor peki

Yukarı Alt