• İstediğin her konuda başarılı olabilirsin! Saklama Kendini…
  Detayları incelemek için tıkla!
 • Bil Kazan Yarışması 21 Eylüle kadar uzatıldı ve sorumuz yenilendi
  Soruyu bilen şanslı 20 üyemize Sesu Tüy Dökücü Krem hediye ediyoruz.
  Katılmak için TIKLAYIN!...
 • 3. Hafta Pınar Labneli Tarif Yarışması başladı.
  Pınar Labne lezzetlerı yarışıyor. Her hafta birinciye süpriz hediyeler.
  Lezzetli yarışmaya katılmak için HEMEN TIKLA !..

PRP İşlemi Kaç Defa Uygulanabilir?

Editor

Edidir Edi
İçerik Editörü
12 Temmuz 2006
974
1.261
Pıhtılaşma Hücrelerinden Zengin Plazma (PRP) tedavis sonraki kontrollerinde 6 adet dönemi geçmesine karşılık yumurta keselerinde (folikül) herhangi bir değişiklik olmaması halinde 3 defaya mahsus olmak kaydıyla 6 ay aralar ile tekrar edilebilir.

Yumurtalik_Rezervi_Neden_azalir.jpg

Pıhtılaşma Hücrelerinden Zengin Plazma İşleminden Fayda Görmeme Durumu Söz Konusu mu? Eğer fayda görmezsek, fayda görmediğimize nasıl karar verilir?

Pıhtılaşma Hücrelerinden Zengin Plazma (PRP) uygulamasından sonraki kontrollerinde daha öncesinde hiç folikül izlenmeyen kadınlarımızda 6 adet dönemi geçmesine karşılık yumurta keselerinin (folikül) izlenmemesi durumunda hekimleriniz tarafından PRP işleminden fayda görülmemiş olarak değerlendirilebilirsiniz.

Yumurta depoları azalma eğiliminde olan hastalarda PRP sonrası takiplerde yumurta kese (folikül) sayısında belirgin artış olmaması durumu direkt olarak fayda görülmeme durumu olarak tanımlanmamakta, çünkü PRP’nin folikül sayısında artış sağlayıcı etkisinin yanısıra, yumurta kalitesinde de iyileştirici etkisi olabileceğini düşünmekteyiz.