R.E.M. @ S.O.S. İstanbul

yorgun savaxsxçxix

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
14 Ağustos 2007
Mesajlar
7.561
Emoji Skoru
20
İstanbul sesini yükseltiyor
S.O.S. İstanbul!

Kültür için... Sanat için... Çevre için... Eğitim için... İnsan için... İstanbul 2010’a ve sonrasına giderken ne yapıyoruz? Herkesin bir şeyler yapması gerekiyor.

İstanbul Kültür Sanat Vakfı ve Pozitif umursayan, sorgulayan, sorumluluk bilincine sahip olan bireyleri, 4 Ekim Cumartesi günü Kuruçeşme Arena’da, “daha iyi” için yıllardır uğraşan sivil toplum kuruluşlarıyla S.O.S. İstanbul kapsamında bir araya getiriyor. S.O.S. İstanbul bu yılın en önemli ve anlamlı etkinliklerinden biri olacak.

S.O.S. İstanbul’un sesi 2008’de R.E.M. olacak

S.O.S. İstanbul’un konuğu katıldığı yardım kampanyaları ve politik söylemleriyle de etkili bir aktivist olan efsane rock grubu R.E.M. olacak. İstanbullu gençler R.E.M.’le birlikte seslerini yükseltecek, “S.O.S. İstanbul!” diyecekler.

Michael Stipe, Peter Buck ve Mike Mills’den oluşan R.E.M. 30 yıla yaklaşan kariyerlerinde milyonların üzerinde albüm satışlarıyla dünyanın birçok yerinde sadık bir dinleyici kitlesine sahip. “Losing My Religion”, “Shiny Happy People”, “The One I Love”, “Everyody Hurts” gibi unutulmaz hitlere imza atan R.E.M. 2004’te Bruce Springsteen, Pearl Jam, Bright Eyes ve diğer pek çok grupla birlikte Bush karşıtı “Vote for Change” kampanyasına katıldı; 2005 yılında Live 8 Londra konserinde yer aldı ve Hyde Park’ta 200 bin kişiyi, dünyada çekilen açlık sorununa duyarlı olmaya çağırdı.

Türk hayranlarının yıllardır dört gözle beklediği R.E.M. bu yılın başında çıkardığı ve politik şarkı sözleriyle dikkat çeken son albümleri “Accelerate”in Avrupa'daki son konserlerinden biri 4 Ekim Cumartesi günü İstanbul’da, S.O.S. İstanbul kapsamında verecek.

S.O.S. İstanbul’un programında R.E.M.’le birlikte; İngiltere’nin psychedelic/experimental rock dünyasına en büyük armağanı Spiritualized, müzikleriyle olduğu kadar politik duruşlarıyla da dikkat çeken Mor ve Ötesi ile ilk albümleriyle büyük bir başarı elde eden Ayyuka da yer alıyor. S.O.S. İstanbul bundan böyle her yıl yeni paylaşımlar, yeni birliktelikler sunacak.

Sizi 4 Ekim Cumartesi günü Kuruçeşme Arena’da ülkenin önde gelen sivil toplum örgütleri ve R.E.M.’le birlikte “S.O.S İstanbul!” demeye çağırıyoruz. Kolektif bir çalışmayla yapacağımız, paylaşacağımız çok şey var.
 

lostsun

Guru
Kayıtlı Üye
Katılım
5 Haziran 2008
Mesajlar
1.239
Emoji Skoru
4
Yaş
40
R.E.M
losing my religion...........
süperler .......
keşke konsere gidebilsem ama gidemem
 

yorgun savaxsxçxix

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
14 Ağustos 2007
Mesajlar
7.561
Emoji Skoru
20
tam bayram ertesine, tatile denk geliyor, bu yüzden yalnız gidebilirim ancak sanırım.:uhm: ben karar verene kadar biletler bitmez umarım:Saruboceq:
 

dhilek

shizen & senritsu
Kayıtlı Üye
Katılım
12 Ağustos 2007
Mesajlar
1.781
Emoji Skoru
10
offf yaa, canlı canlı everybody hurts şarkısını dinlemek istiyooommm.:KK43: neden hep iyi konserler büyükşehirlerde oluyooo yafff...:KK43::-)çok üzgünüm:
 

didosh

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
7 Mart 2007
Mesajlar
1.523
Emoji Skoru
3
Yaş
36
cok severim orta okul caglarında bi rem bilirdim
keşke aşkım burda olsaydı giderdik ama tek başıma gidemem:çok üzgünüm:
 

olivia

bazen gitmek en dogrusu, elveda KK ve sevdiklerm
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
Katılım
12 Temmuz 2006
Mesajlar
5.092
Emoji Skoru
5.720
Keske o konserde bende olabilseydim. Ve bangir bangir "loosing my religion" sarkisini haykirsaydim gencligimdeki gibi...:lepi:
Genclere tavsiyem giden gitsin kesin pisman olmayacaktir.
 

busejik

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
16 Mart 2008
Mesajlar
2.102
Emoji Skoru
0
ıstanbulda olanalr loosing my religion u canlı dınleme sansınız oldugu ıcın cok sanslısınız keske bende gıdebılseydım :KK43:
 
Yukarı Alt