Rahatsızlıklarım psikolojikmi?

BenRuk

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
4 Nisan 2007
Mesajlar
9
Emoji Skoru
0
merhaba benim dönem dönem çok sıkıntılı anlarım oldu ölümden ölenlerden çok fazla etkileniyorum yakında arkadaşım babasını kaybetti çok etkilendim bundan yaklaşık bir hafta sonra lida zayıflama hapı kullanmaya başladım ilk günlerde iyiydi fakat 5.günden sonra göğüs bölgemde ve bacaklarımda inanılmaz sıkıntılar yaşadım sanki doya doya nefes alamadım gelecek korkusu ölüm ve yakınlarımı kaybetme korkusu derken 7. gün bıraktım fakat hala birtakım sıkıntılar yaşıyorum mesela sanki boğazımda bir ekmek parçası kalmış gibi hissediyorum bişeyler yesem içsem yok olacak gibi ama yok ağrı veya acı gibi değil yatınca sanki nefes alamıyormuş gibi oluyorum biliyorum ki takılan bişey yok orada kendimi sokaklara atsam bu sıkıntı geçecek sanıyorum ama yok öyle zamanlar oluyorki bu halime tahammül edemiyorum acaba bunlar bu hapın etkilerimidir yoksa ben psikolojik bir delimi oldum :çok üzgünüm: (2 yıl kadar önce özel hayatımla ilgili benim için yıkım olan bir olay yaşadım bu konuda kendimi iyileştiremedim ama çokta eskisi kadar düşünmüyorum )cevabınız için şimdiden teşekkür ediyorum
 

Dr.Phil.R. Meltem Kavcar Sirmali

Guru
Kayıtlı Üye
Katılım
12 Temmuz 2006
Mesajlar
1.584
Emoji Skoru
12
Merhaba Gülbeşeker, sorularınıza en sağlıklı cevabı başvurmanızı önereceğim psikiyatrdan alırsınız. Sizi muayene etmeden, şikayetlerinizin neden kaynaklandığını bilmeye imkan olmaz. Lütfen yakınınızda bulunan bir psikiyatra başvurun.
Sağlıkla kalın,
 

Dr.Phil.R. Meltem Kavcar Sirmali

Guru
Kayıtlı Üye
Katılım
12 Temmuz 2006
Mesajlar
1.584
Emoji Skoru
12
Sevgili Dostlar, lütfen bir hekim öngörmeden zayıflama preparatları kullanmayın. Sonrasında çeşitli komplikasyonlar olabiliyor.
Sağlıkla kalın,
 

BenRuk

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
4 Nisan 2007
Mesajlar
9
Emoji Skoru
0
meltem hanım sizede teşekkür ederim bu kadar yoğunluğun içinde banada bir cvp yazabilmenize çok sevindim başarılar diliyorum
 
E

EU1

Ziyaretçi
Merhaba Meltem hanim,

ne yapacagimi bilemiyorum o yüzden size sormak istedim.
Etrafimdaki insanlari galiba cok üzüyorum ama bunu gercekten hic istemiyorum. Her sabah kalktigimda diyorumki kendime bugün cok güzel bir gün hersey cok güzel olacak sende herkese asil davranmak istedigin gibi davran bu niyetle kalkiyorum. Sunuda söylim hayatimda hic bir Problem yok allaha sükür her sey yolunda. Ama yinede cok sinirli asabi sabirsiz tavirlar sergiliyorum, tatli dilim bir anda yok oluyor, veya hic konusmama istegi duyuyorum. Istiyorum ki hersey planli düzenli gitsin cok titiz birisiyim. Cok ince düsünürüm, ölcer ve tartarim her seyi, kimsenin beni yanlis anlamasini istemem, kimsenin hakkinida yemem ama insanlar beni yanlis anladimida sarteller atiyor iste,aceba bundanmi kaynaklaniyor.
Bana bir seyler önerirseniz sevinirim
 

Dr.Phil.R. Meltem Kavcar Sirmali

Guru
Kayıtlı Üye
Katılım
12 Temmuz 2006
Mesajlar
1.584
Emoji Skoru
12
Meleğim, anlattıklarınızdan obsesif yatkınlığınız ve mükemmeliyetçi bir yaklaşımınız olduğu izlenimi oluşuyor. Yaşamı ve insanları sürekli kontrol edemeyiz.
Bir süre terapi görmeniz kendinize, yaşama, insanlara sağlıklı ve hoşgörülü yaklaşmanızı sağlayacaktır.
Sağlıkla,
Dr. Meltem Kavcar Sırmalı
www.onlineterapist.com
 
Yukarı Alt