Rahim ağzı yetmezliği ile bilgisi olan var mı.?

T

tugra85

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi: tugra85
İlk gebeliğimi yaklaşık 4 aylıkken kaybettim. Benim Adana da üstüne doktor olmayan sevgili doktorum kötükedihüso bebeğimi kaybetmeme resmen seyirci kaldı. Fakat düşükten sonra gittiğim doktor özgür bey en kötü zamanımda benim omuzlarımda ki yükü öyle bir alıp, beni rahatlattı ki bilemezsiniz. Düşüğün çok normal olduğunu fakat benimkinin bu kadar büyükken ve sorunlu bir hamilelik geçirirken muhtemelen rahim ağzı yetmezliğinden kaynaklanıyor olabileceğini söyledi. Bunun da büyütülecek birşey olmadığını sadece bir daha ki gebeğimde problemli (kanama, ağrı) olursa 12. haftadan sonra rahime dikiş atılıp bebeği normal şartlarda dünya ya getirebileceğimi söyledi. Bu konuda bilgisi olan varsa yazabilir mi :çok üzgünüm:

ekocan

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
6
merhabalar ben de ilk bebeğimi bu yüzden kaybaettim ama servikal yetmezlik tanısı için ölçümler yapılıyor ve ikinci gebelikte de dikiş atılmıyor. ilk gebeliğin düşükle sonlanmasını daha çok genetik faktörlere bağlıyorlar

edam_y

üç kişiliğiz artık:)
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
6
canım benim ablamında bu tür sorunu vardı yaklaşık 4 tane bebeğini kaybettikten sonra bu teşhisi koyabildiler.onun da hamileliklerinde dikiş attılar artık su an 2 tane yeğenim var .yani cok sorun yapma kendine basit bi operasyonla hallediyolar.

T

tugra85

Ziyaretçi
Çok sağolun kızlar buna ihtiyacım vardı. Teşekkürler

eylul166

Guru
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
859
canım kuzenimde 2 bebeğini kaybetti rahim ağzı yetmezliği yüzünden son bebeğinde 12. haftada serklaj yapıldı 31. haftada doğum yaptı ..kızı şu anda 5 aylık...dikişlerle bebeği zamanına kadar tutabiliyorlar.geçmiş olsun..

Ayla54

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
0
bende de rahim agzi yetmezligi var ve bende serklaj yaptirdim.ama sunu bilmelisinki serklaj da tam kesin cözüm degil.Genede asiri dikkatli davranman gerekiyor.Serklaji her vücut kabul etmiyor.Benim vücudum serklaji yabanci bir madde görerek bir cok problem yasamama sebep oldu.Kisiden kisiye degisecektir.Genede bebegin erken gelebilir veya kaybedebilirsin.Üzgünüm ama gercekler böyle malesef.Umarim senin icin hersey yolunda gider.

sade_2701

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
0
slm bende bebeğimi 22.haftada kaybettim ve şimdi hem korkuyorum hem de bir daha bebeğim olsun diye Rabbime dua ediyorm

Regrete

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
35
slm bende bebeğimi 22.haftada kaybettim ve şimdi hem korkuyorum hem de bir daha bebeğim olsun diye Rabbime dua ediyorm[

Rahim ağzı yetmezliği deil rahim ağzı yetersizliği konusuna bakarsan orda çok detaylı bilgi bulabilirsinn.Geçmiş olsun Allah bidaha yaşatmasınn

gurbetciiii

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
772
slm bende bebeğimi 22.haftada kaybettim ve şimdi hem korkuyorum hem de bir daha bebeğim olsun diye Rabbime dua ediyorm
canımya bende de aynı problem var am tek fark ben tam 3 kez bebeğimi kaybettim en son kızımda rahim ağzına dikiş attılar ama yime erken doğum yaptım kızım 2 gün yaşadı sonrada meleğimi kaybettim şuan tekrar düşünüyorum sadece iyi bi doktor arıyorum inşallah en kısa zamanda bebeklerimizi kucağımıza alırız bu durumda olanları bekliyorum lütfen

Son düzenleme:

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 16-07-2019

Hamileliğimin 33. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 52 gün kaldı.

Bu günlede bebeğiniz başparmağını emerek, emme egzersizi yapıyor. Kendinizi çok yorgun hissetseniz bile, uyumakta güçlük çekiyorsunuz. Bunu sebebi sırt ağrıları, bebeğin hareketleri, sıcak hissetmek, baş ağrıları, bacak krampları ve rahat posizyon bulamamaktır. Unutmayın, yattığınız zaman sol tarafınıza dönerek uzanın. Bu sizin ve bebeğin kan dolaşımını rahatlatacak, sindirim ve solumunuza yardımcı olacaktır. Artık bebeğinizin böbrekleri tam olarak gelişmiştir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2000 gr. - Yaklaşık boyu : 43.7 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Yukarı Alt