1. Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...
  2. Notu Gizle

Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

Konusu 'Premature Bebekler ve Paylaşımlarınız.' forumundadır ve hidennisko tarafından 11 Şubat 2008 başlatılmıştır.

17 Temmuz 2017
    Konu Sahibi : hidennisko
  1. ecrinnaz-dlk

ecrinnaz-dlk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    282
    Ödül Puanları:
    48
    LaReNdEF ve pembebasliklikiz bunu beğendi.
  2. 18 Temmuz 2017
  3. sevgice26

sevgice26 Üye Üye

Beğenildi:
    447
    Ödül Puanları:
    23
    Günaydın hanımlaarr dün aşımı vurdurdum kolum kalkmıyo resmen ama içimde de yavaş yavaş bi ümit yeşermeye başlıyo bu kez olacak gibi Allahın izniyle ve sizlerinin dualarıyla kıcağıma alacağım inş AMİİİNNNNN

arch2401 ve Nirodhaa bunu beğendi.
  4. 18 Temmuz 2017
  5. asyalacali

asyalacali Yürek Kaç Yılda Unutur Anımsamayı? Üye

Beğenildi:
    248
    Ödül Puanları:
    68
    Kızlar merhaba 20+5 haftalık hamileyim. Serklaj yapıldı 14. Haftada. Bugün peçeteye hafif pembemsi akıntı geldi sanki kanama gibi. Karnımda hafif sert. Adalat ve magnorm aldım uzandım şimdi öğleden sonra gel dedi doktorum. Sizce nedir bu leke gibi olan şey

6. 18 Temmuz 2017
  7. sevgice26

sevgice26 Üye Üye

Beğenildi:
    447
    Ödül Puanları:
    23
    Canım benim inş önemli bişey değildir büyüme olduğu için falandır inş sonuçlardan bizi haberdar et canım sıkma kendini Rabbim sana bağışlasın inş

8. 18 Temmuz 2017
  9. caykasigi1234

caykasigi1234 Üye Üye

Beğenildi:
    399
    Ödül Puanları:
    18
    Bende serklaj olup haftasında doğum yapmış biriyim...Sizin gibi adalat magnorm kullanarak tamamladım gebeligimi...
    Ağrıniz olduğunda yada karnınız sertlestiginde magnezyum yerine adalat alın ve uzanin
    Günde 6 defa ya kadar alınabilir...
    Bu arada hayırlı olsun bebeğiniz sağlıkla alın inş kucağıniza...
    Serklaj sonrası olsa kanama normal denilebilir ama aradan 6 haftadan fazla zaman geçmiş
    Kanın rengi pembe ise sıkıntı olabilir ki inşallah olmaz ama
    Kahverengi yada koyu bi renk kanama ise ameliyat yerinde kurumuş kan birikintisi de olabilir bazen...yani oda gelmiş olabilir
    Keşke beklemeseniz hemen gitseniz Dr a..
    Iyi haberler ile dönün inş

LaReNdEF bunu beğendi.
  10. 18 Temmuz 2017
  11. caykasigi1234

caykasigi1234 Üye Üye

Beğenildi:
    399
    Ödül Puanları:
    18
    Kızlar biz bugün 48 günlük olduk
    Kontrolumuz vardı hersey yolunda maşallah
    Siz gibi bende yatarken hatta geçen gün bebegimin banyosunu yaptırırken onu bu elbiselerin içinde gorebilicekmiyim diye çok düşündüğüm u hatırladım...
    Bir ara 24 haftada kanamam olunca bir daha uzun bir süre kiyafetlerine bakmamistim
    25 haftada serklaj olunca yerimden bile kalkmadim zaten..odasına elbisesine hiç bakamadim.
    Kendime kızdım neden bu kadar acele edip bir sürü şey aldım diye...30 lu Haftalara gelince eşim eksiğimiz neler onları da alalım derken ben bu hafta değil biraz daha biraz daha derken bi çok şeyi de son Haftalara bıraktım..
    Hatta telefonum daki günlük hala duruyor 25 haftadan sonra günlük tutmaya başlamış her geçtiğim haftayı mutlulukla kaydediyordum...
    34 den sonra çok rahatladım oluruna bıraktım
    36 ya geldigimde inanamıyordum hatta doğsa bile artık küvez e girmez diyip sabırsızlanmaya bile başlamıştım...
    Çok iyi hatırlarım Dr um bu bebek 38 den önce dogmicak diye kod et beynine demişti..
    Günlüğüme not ettim ve doğmadi da zaten
    Hatta doğmaya niyeti yoktu ben dayanamayıp Dr um da benim artık iyi olmadığımı görünce karar verip 38 4 de spinal sezaryen ile aldık Bebeğimi
    O gün başka biri oldum ben bütün acılar umutsuzluk bitmişti...

Umutsuz olmayın arkadaşlar önce Allah in izni ile sonrada tedbirler ile bebeklerinizi alacaksınız biliyorum ben

arch2401, tgbogzmn, ecrinnaz-dlk ve diğer 5 kişi bunu beğendi.
  12. 18 Temmuz 2017
  13. sevgice26

sevgice26 Üye Üye

Beğenildi:
    447
    Ödül Puanları:
    23
    Canıııımmm ne kadar güzel anlatmışsın okurken gözlerim doldu rabbim mutlulukla büyütmeyi nasip etsin bizlerde doğum anılarımızı burda paylaşabiliriz inş tabii zamanında ve sağlıklı olsun en başta AMİİNNNN

14. 18 Temmuz 2017
  15. caykasigi1234

caykasigi1234 Üye Üye

Beğenildi:
    399
    Ödül Puanları:
    18
    Spinal Sezeryan ile maceranın sonu....
    Benim bir kızım var ve 40 haftada normal doğum ile dikiş siz sıkıntısı dünyaya gelmişti..6 sene aradan sonra bir bebeğimiz daha olacaktı...Her şey yolunda giderken ben çok aktif bi hamilelik gecirirken kızım da olduğu gibi 24 haftada wc den çıkarken peçete ye taze kan gelmişti...Hemen hastaneye koştum..Dr um arandı nst ye baglandim sancı 40 lari aşıyor du..o gün hastane de kalıp artık adalat a başladık...eve döndüm ama ben de bi kaç gün sonra hiç geçmeyen rahatsızlık veren bi bek ağrısı başladı..otursam ağrıyor kalksam ağrıyor du...Kime sorsam normal dendi çünkü hamilelikte bel ağrısı normaldi...25 haftada soluğu sabah hastanede aldım..Dr um kuşatma var dikiş atardik ama haftan geç dedi..Sonra Hayır atmaliyiz erken doğar yoksa diyip Dr arkadaşına da danışıp eşimi çağırdık.
    Daha önceki haftalar da olsa risk yoktu ama benim haftam çok geçti ya kese delinir bebek dogarsa diye ağlayıp durdum..Dr um bana güven dedi sadece...Dikiş atıldı akşam saatinde..
    Dr um eşim e iyiki de attık rahim gördüğüm den de kisaymis dedi...Ondan sonra ki günler artık sabır isteyen zor günlerdi...6 yaşındaki kızım ve eşim bana inanılmaz destek oldular..Her hafta geçtikçe hem mutlu oluyordum hemde sürekli ya bişey olursa diye kendimi yiyordum...Ağlamak çözüm değil elbet dua bizim tek ilacimiz ama öyle bi psikoloji ki bu siz bunu en iyi bilenlersiniz zaten....Evde ağrım olsa aklım çıkıyordu..Her Dr kontrolünü iple cekiyordum..Ağrım olsa soluğu Dr da alıyordum..Dr um benim aynı zamanda psikiyatristim gibiydi...iyiki o vardı...Artık 34 lere geldigimizde hepimizin yüzü gülüyorum...36 ya ramak kala.....Böyle yazdım günlüğüme...36 da da dikiş im alındı bütün rutin testler yapıldı artık bekliyordum çünkü her an gelebilirdi...Dikiş alma kısmı biraz zor oldu malesef bikaç gün kanamam oldu çok normal olduğunu söyledi Dr um..
    Artık bekliyorduk ama gelen giden yoktu:)))
    Burdan bi arkadaşın dikiş ten sonra bi kaç gün içinde bebeği doğmuştu ama bizimki 38 1 oldu hala gelmeye niyeti yoktu..Hatta açılmam bile yoktu sıfır yani..O gün çarşı da yürüdüm baya belki iyi gelir açılma olur diye..Kızımı suni sancı ile çatır çatır doğuran ben normal doğumu hayal bile edemiyordum..Bi kaç kere Dr uma Sezeryan dediysem de Hayır dedi..ama o günün aksami eşim ile gittim kasilmalarim çok olmaya başladı diyip..
    Fakat yine sancim normal di..Dr um bu sefer konuyu açtı Sezeryan olmak istermisin dedi..Çünkü biz artık ailece yiprandik..Bunu en iyi Dr um görüyordu...Konuştuk karar verdik 1 HAZİRAN a gün aldik...3 güncuk vardı kavuşmaya....Endişe korku heyecan mutluluk hepsi bi aradaydi...Evin tüm temizliği odasının hazırlığı yapıldı..
    1 HAZİRAN aksami....
    Dr um dediği gibi aç gittim artık yorulmaya başlamıştım...Yatısim yapıldı Odamıza yerleştik
    Giyindim ve hemen akabinde aşağı indirildim
    Ameliyathane kapısında eşim öptü kızım öptü ben ağlıyordum...
    Anestezi uzmanı geldi önce ona hemen sakinleştirici istediğimi söyledim yapıldı başım döndü biraz..Belden iğnemde yapıldı..her iğne yapıldığında ağlayan ben çok korkak biriyim malesef:))) Hele ki o ciğer geliştirici iğneler yokmu nasıl da yakıyor....Neyse belime yapılan i hissetmedim..
    Yattım hemen bacaklarim anında uyuştu sonda takılmış duymadim bile...Dr um geldi..senin için koştum dedi canım doktorumm
    Sezeryan başladı...Dr um şimdi biraz bastiricaz korkma dedi gerçekten de o kısmı biraz beni zorladı..nefes alamadım oksijen maskesi takıldı...Sonraaa bi ağlama sesiiii...İşte o...Hayalini kurduğum kuramadigim ağladığım sevindigim endişem korkum mutlulugum un sesiydi bu....Hemen kaç kilo diye sordum...3 kilonun üstü dediler öyleydi de..Sonra verdiler kuzumu...Hazırlanmış giyinmiş Ohh miss
    Dr um a sürekli seni seviyorum dedim o da biliyorum bende diyip durdu çok iyi bi kadın dı
    Çok yanımda oldu sağolsun...En son nezaman bitecek dediğim de 10 dl kaldı diyip İşlem bitti..Ebe karnima masaj yapıyordu artık birde tansiyon 7 3 olmuştu o yüzden tansiyonu m normale dönen e kadar yattım ameliyathane de..
    Dr um geldi o sırada Bebeğimin yanağını yanagima degdirdi...titriyordu dudakları..Sadece ağlama annecim diyip şükür ediyordum..
    Tansiyonum daha fazla düşmesin diye aglayamadim...Tansiyon normal e dönsün diye ilaç verdiler sürekli ve normal e döndü..
    O sırada Bebeğimi Dr um çıkarmış ameliyathaneden babası ile kardeşinin yanına götürmüş resim cektirmisler...
    Ben de çıktım nihayet...
    Odama geldim eşim öptü beni :)))
    Orda beni bekliyordu ama ben kalkamadim Sezeryan in en kötü kısmı bu..Sonra Ayaklarım normal e döndü kalkmak zor oldu ama kalktım
    Emzirdim kucağıma aldım hiç ayrilmadik...
    Her şey çok güzel di hala da öyle..Sezeryan ağrıları zor du malesef 1 ayda toparladim ağrıları bitti artık....
    Şimdi uykusuzluk hat safhada..Bana uyu diyenlere kızardım ama uyusaydim vakit varken:KK70:

arch2401, tgbogzmn, ecrinnaz-dlk ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  16. 18 Temmuz 2017
  17. Nirodha

Nirodha Kararsız, üzgün... Üye

Beğenildi:
    1.068
    Ödül Puanları:
    58
    Ben de 22. Hafta içindeyim şuan. Sizce kasık sancısı normalmi. Sürekli değil ama. Böle sanki iğne batması gerilme karışımı. Büyüdüğü için mi oluyor acaba. Dr bana bebek büyüdükçe gerilmeler hissedeceksin ağrılar olacak karın kaslarınla alakalı bağ dokularla alakalı. Sertleşme ve sancı gibi değil ama normal ağrı gerilme ağrısı gibi içten içe

18. 18 Temmuz 2017
  19. caykasigi1234

caykasigi1234 Üye Üye

Beğenildi:
    399
    Ödül Puanları:
    18
    Şimdi Hamd olsun hersey yolunda
    Sizin biraz umudunuz olabildiysem ne mutlu
    Bu yolun sonu mutluluk unutmayin
    Umutsuzluga kapilmayin
    Ben çok yiprandim tabi ozaman goremiyorsun ben ne desem siz yinede bi yanınızda o korkuyu hep taşıyor olacaksınız biliyorum ama inanin şu zamanlariniz bile çok kıymetli çok değerli
    Hamileligimi bile özlüyorum
    Tek bedende iki kalp...Bu muhteşem bi duygu tadını çıkarın
    Sağlıkla kalın

arch2401, tgbogzmn, LaReNdEF ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.