Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

Asude Nil

Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
63
Hayırlı ramazanlar hanımlar,
Burayı sıkı takip ediyorum ilk hamileliğimde 22 haftalıkken rahim ağzım 21 mm ölçüldü serklaj için geç denildi yemeğimi oturarak yedim duş aldım tuvalete gittim onun haricinde 32ye kadar çoğunlukla yattım. Çok şükür oğlum 38 haftalık doğdu. Bu arada bu hastalığın tek avantajı kolay doğum sanırım 5cme kadar ağrısız açılmam oldu 4 saat içinde de normal doğum yaptım elhamd. Şimdi 19 haftalık hamileyim. Geçen hamileliğimde gittiğim perinatalog ilki erken doğmadıysa bu da erken doğmaz Allahın izniyle dedi. Şuan hayatıma normal devam ediyorum mecburen 18 aylık oğlum var çünkü. Demem o ki Allah her zorlukla bir kolaylık nasib ediyo gerçekten Allah herkesi sağ salim bebeklerine kavuştursun inşallah

Angelsmamy

Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
33
Hayırlı ramazanlar hanımlar,
Burayı sıkı takip ediyorum ilk hamileliğimde 22 haftalıkken rahim ağzım 21 mm ölçüldü serklaj için geç denildi yemeğimi oturarak yedim duş aldım tuvalete gittim onun haricinde 32ye kadar çoğunlukla yattım. Çok şükür oğlum 38 haftalık doğdu. Bu arada bu hastalığın tek avantajı kolay doğum sanırım 5cme kadar ağrısız açılmam oldu 4 saat içinde de normal doğum yaptım elhamd. Şimdi 19 haftalık hamileyim. Geçen hamileliğimde gittiğim perinatalog ilki erken doğmadıysa bu da erken doğmaz Allahın izniyle dedi. Şuan hayatıma normal devam ediyorum mecburen 18 aylık oğlum var çünkü. Demem o ki Allah her zorlukla bir kolaylık nasib ediyo gerçekten Allah herkesi sağ salim bebeklerine kavuştursun inşallah
Peki ölçüm yaptımı acaba drun

Mhma

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
3
Kuzular prolutonu nerden buluyorsunuz acil lazım getirten var mı yurt dışından falan

Saye-

oldurulmak istenende degil,olanda hayir vardir...
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
19.713
Kızlar prolutonu nerden buluyorsunuz bulabilen varım Almanya dan falan getirten var mı
Ben Almanya’ya sordutttum bulamadım maalesef. Türkiye’nin dört bir tarafına haber saldım da öyle buldum üç beş.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 11-07-2019

Hamileliğimin 33. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 49 gün kaldı.

Hamileliğinizin bu haftası biterken bebeğinizin başının çevresi yaklaşık 9,5mm arttı. Bunun sebebi bebeğinizin beynindeki hızlı büyümedir. Eğer ödem ve şişlik probleminiz varsa 3. trimesterdan itibaren yüzüğünüzü çıkarabilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2000 gr. - Yaklaşık boyu : 43.7 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Aysem80

Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
49
Bebek hareketlerini cok sert hissediyorum cok hareketli.birde Rahimimde de sızlama yanma gibi birşeyler oluyor şimdi.normalmi

Minik_ kuzum_61

Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
215
Bebek hareketlerini cok sert hissediyorum cok hareketli.birde Rahimimde de sızlama yanma gibi birşeyler oluyor şimdi.normalmi
Yanma, sızlama gibi şikayetler enfeksiyon veya mantardan dolayı olur canım tabi doktorun daha iyi bilir. Aşırıysa bimsor istersen.. Bebeğinin kemikleri büyüdükçe ve güçlendikçe hareketler daha sert hissediliyor canım. İlk gebeliğimde daha sertti hareketler şimdi öyle değil, ilki erkekti şimdiki kız ona bağlıyorum ben..

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 23-09-2019

Hamileliğimin 23. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 123 gün kaldı.

Bebeğinizin elleri ve bacakları tarafından yapılan hareketleri rahatca hissedebilirsiniz. Bu ilk hareketlere çabuklaşma denir. Ultrason görüntülemesi hariç, hamile annelerin bebekleri ile direk iletişim kurdukları ilk etkileşimleri budur. Bu günlerde babalar da bebeğin hareketlerini gözlemleyebilir ve hissedebilirler.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 550 gr. - Yaklaşık boyu : 27.8 cm. (Baştan Topuğa)

Aysem80

Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
49
Yanma, sızlama gibi şikayetler enfeksiyon veya mantardan dolayı olur canım tabi doktorun daha iyi bilir. Aşırıysa bimsor istersen.. Bebeğinin kemikleri büyüdükçe ve güçlendikçe hareketler daha sert hissediliyor canım. İlk gebeliğimde daha sertti hareketler şimdi öyle değil, ilki erkekti şimdiki kız ona bağlıyorum ben..
Yeni geçti ama enfeksiyonum.batma seklinde dogum başlaması değildir dimi

Mrlakdnz

Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
97
Kızlar doğum yapali 2 hafta oldu ama bı turlu kendimi toparlayamiyorum yattığım için vücudum o kadar güçsüz kalmis ki bebeğime tek başıma bakacak durumda değilim Allah'tan annem var yanımda. Vücudumda ağrımaya tek bir kemigim sizlamayan tek bir kasim yok .bide normal doğum yaptım ve oturamiyorum için disim hep ağrıyor . Valla şaşırdım napcami hergun iki tane ağrı kesici içiyorum .vücudumu güçlendirmek için ne yapabilirim?ne zaman normale doncem yürürken hala hamile gibi yürüyorum sanki leğen kemigim ayrılmış gibi😣😟😟

gurbetciiii

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
764
O haftalarda benimde öyleydi 27 30 arası daha kotu 32. Haftadayim azaldı hareketi
Yanma mantardan enfeksiyondan olabilir tahlil ver cnm sen gitme ama tahlil kabini eve getirsin sen ver idrarı eşin gotursun

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 16-07-2019

Hamileliğimin 33. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 54 gün kaldı.

Bebeğiniz, rahminizdeki büyüklüğüne ve konumuna göre, ciğerlerinize baskı yapacak şekilde yukarıda ve kasıklarınıza baskı yapcak şekilde aşığıda taşınır. Bebeğinizin yatış pozisyonu sizi, sizinle aynı gebelik haftasında olan başka hamilelere göre daha geniş veya daha derli toplu gösterebilceği gibi sizi daha büyük veya daha küçük gösterebilir. Artık eskisine nazaran daha fazla kabızlık yaşıyorsunuz. Büyüyen rahminiz bağırsaklara daha fazla baskı yaptığından dolayı, bağırsakların normal aktivitelerini engeller.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2000 gr. - Yaklaşık boyu : 43.7 cm. (Baştan Topuğa)

Yukarı Alt