Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

gurbetciiii

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
772
Kızlar doğum yapali 2 hafta oldu ama bı turlu kendimi toparlayamiyorum yattığım için vücudum o kadar güçsüz kalmis ki bebeğime tek başıma bakacak durumda değilim Allah'tan annem var yanımda. Vücudumda ağrımaya tek bir kemigim sizlamayan tek bir kasim yok .bide normal doğum yaptım ve oturamiyorum için disim hep ağrıyor . Valla şaşırdım napcami hergun iki tane ağrı kesici içiyorum .vücudumu güçlendirmek için ne yapabilirim?ne zaman normale doncem yürürken hala hamile gibi yürüyorum sanki leğen kemigim ayrılmış gibi😣😟😟
Kesinlikle fizik tedaviye git duzelmiyorsun profesyonel destek yoksa çok uzun süre çok çabuk yoruluyorum bide 2 çocuk sen vakit kaybetmeden git devit damla varya günde 3 damla ekmeğe damlat ye o da kemiklerine iyi gelir

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 16-07-2019

Hamileliğimin 33. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 51 gün kaldı.

Bebeğinizin boyu 4 gün öncesine göre yaklaşık 2,5 cm daha uzun. Bacaklarınızda daha fazla yorgunluk hissedebilir ve varis gözlemleyebilirsiniz. Vücut ve kan hacminiz arttıkça, bacaklarınızda ve bacak damarlarınızda daha fazla baskı olur. Baş ağrıları, bulanık görme ve aşırı şişlik preeklampsi (gebeliğin ikinci yarısında gelişebilen hipertansiyon ve proteinüri ile kendisini gösteren rahatsızlık) belirtileridir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2000 gr. - Yaklaşık boyu : 43.7 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Angelsmamy

Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
36
Kızlar doğum yapali 2 hafta oldu ama bı turlu kendimi toparlayamiyorum yattığım için vücudum o kadar güçsüz kalmis ki bebeğime tek başıma bakacak durumda değilim Allah'tan annem var yanımda. Vücudumda ağrımaya tek bir kemigim sizlamayan tek bir kasim yok .bide normal doğum yaptım ve oturamiyorum için disim hep ağrıyor . Valla şaşırdım napcami hergun iki tane ağrı kesici içiyorum .vücudumu güçlendirmek için ne yapabilirim?ne zaman normale doncem yürürken hala hamile gibi yürüyorum sanki leğen kemigim ayrılmış gibi😣😟😟
Ben 15 gün yattım iki üç ay kendime gelemedim düşük ve kürtajdan sonra gayet normal kardeşim merak etme

Minik_ kuzum_61

Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
216
Yeni geçti ama enfeksiyonum.batma seklinde dogum başlaması değildir dimi
Batma banada oluyor canım sordum doktara olabilir dedi. Korkma canım içini ferah tutmaya çalış

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 23-09-2019

Hamileliğimin 23. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 120 gün kaldı.

Bebeğinizin vücudu daha orantılı bir hale geldi. Bebeğinizin kafası hala vücuduna oranla büyük olsada, bacakları, kolları ve gövdesi eskisi kadar kısa değildir. Cildiniz gerildikce, göbek kaşıntısı yaşayabilirsiniz. Anneler kilo almayı kendilerine sıkıntı yapabilir fakat hamilelik boyunca beslenme bebeğin gelişimi için hayati önem taşır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 550 gr. - Yaklaşık boyu : 27.8 cm. (Baştan Topuğa)

Esrasvn

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
1.080
Kızlar dün 33+1 de doğum yaptım bende bebegin hareketi azaldığı ve suyu kalmadığı icin sezeryana alındim agrilarim var ama çok şükür bunada bebegimizde kuvezde oksijen desteği aliyor hepinizin dualarina ihtiyacım var mübarek ramazan ayında hayirli saglikli bisekilde toparlasin da eve çıkalım. Rabbim sizlere de vakti zamaninda dogum.nasip etsin insalllah ❤❤

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 04-07-2019

Hamileliğimin 35. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 39 gün kaldı.

Bebeğiniz doğum başlamadan önce aşşağıya doğru inebilir, ancak bu her bebek için geçerli değildir. Eğer bebek aşağıya doğru inerse, oturduğunuzda kucağızda bir boşluk, nefes alıp vermede bir kolaylık, fazla mide kapasitesi (yük aşağıya kaydığı için), fazla kasık ağrısı, sık idarara çıkma, hatta sık idrar kaçırma hissetmeye başlarsınız. Doğum öncesi ziyaretlerinizde doktorunuz bebeğinizin kasıklarınıza doğru inip inmediğini kontrol edecektir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2490 gr. - Yaklaşık boyu : 46.2 cm. (Baştan Topuğa)

Papatyadurum

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
22

Papatyadurum

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
22
Kizlar gunaydin rahim mesafem kisalmis 23 olmus.doktor idrar ve idrar kültürü aldi.ultrasonla alttan karnimdan bakti sonra alttan muane etti eve geldim lekelenme seklinde kan agla agla öldüm bisey olacak diye asistani o kdr olabilir korkma dedi bugun gecti cok şükür şuan bisey yok.dikis yapmiyo acilmam yokmus rahmin durumu iyi dedi.ama hic oyle hastane yatisi falan onermedi tabii ben bi telas korku dedim heran bisey olurmu cok kisa o durumda degilsin haftalik takip edicem dedi.arda lembete gidiyorum.caresi yatiyorum evde annem yanimda bisey yaptigimda yok.surekli yatmam suanda bisey değiştirmez dedi yorma kendini dinlen dedi

Papatyadurum

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
22
Kizlar gunaydin rahim mesafem kisalmis 23 olmus.doktor idrar ve idrar kültürü aldi.ultrasonla alttan karnimdan bakti sonra alttan muane etti eve geldim lekelenme seklinde kan agla agla öldüm bisey olacak diye asistani o kdr olabilir korkma dedi bugun gecti cok şükür şuan bisey yok.dikis yapmiyo acilmam yokmus rahmin durumu iyi dedi.ama hic oyle hastane yatisi falan onermedi tabii ben bi telas korku dedim heran bisey olurmu cok kisa o durumda degilsin haftalik takip edicem dedi.arda lembete gidiyorum.caresi yatiyorum evde annem yanimda bisey yaptigimda yok.surekli yatmam suanda bisey değiştirmez dedi yorma kendini dedi.24+4 bugun 28 haftaya gelsem kazasız belasiz

banur-hayat

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
9
Kızlar dün 33+1 de doğum yaptım bende bebegin hareketi azaldığı ve suyu kalmadığı icin sezeryana alındim agrilarim var ama çok şükür bunada bebegimizde kuvezde oksijen desteği aliyor hepinizin dualarina ihtiyacım var mübarek ramazan ayında hayirli saglikli bisekilde toparlasin da eve çıkalım. Rabbim sizlere de vakti zamaninda dogum.nasip etsin insalllah ❤❤
Gözün aydın dualarımız seninle inşallah küvezden çıktığı haberini de verirsin

Yukarı Alt