Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

gurbetciiii

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
827
Kizlar selam crp 13.27 cikmis yarin kibtrilum var ama doktorum suan icin bisey yapmaya gerek yok demis asistanina.bu oranlarda olan var mi? Ilac kullaniyosaniz ne kullaniyorsunuz merak ettim.aclik kan sekerimde 90 cikmis iyi galiba.magnorm 365 kullaniyodum magnimore Plus tablet günde 1tane magnorm 365 yerine al dedi.tablet daha mi iyi kizlar
Crp çok yüksek değil canım bol su iç der muhtemelen benimde 10 olmuştu su ile geçti geçmiş olsun

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 16-07-2019

Hamileliğimin 36. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 29 gün kaldı.

Önümüzdeki günlerde bebeğinizin vücudundaki beyaz yağ oranı %8'e çıkmış olacak. Hamileliğinizin son zamanlarında gece uyurken bacak krampları çok sık görülür. Yorgunluktan kaçınarak ve mümkün olduğunda bacağınızı yükseğe kaldırıp dinlenerek, krampların önüne geçebilirsiniz. B grubu streptokok enfeksiyonu testi 35-37. haftalar arasında yapılabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2700 gr. - Yaklaşık boyu : 47.4 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Aysem80

Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
71
Enfeksiyon crp gebelik boyunca bendede oluyor hastane ortamında 14 gün serum aldım enfeksiyon doktoru takibinde.kultur idrar verdim 14 gün sonunda hala enfeksiyonum var görünüyor.ama tedavi yeterli denildi.magnorm 365 efersan ben hep kullandım.sonra hapını al dedi doktor daha rahimi etkili hap diye söyledi.ama hap almadım ben entersan devam.endiseleniyorsan hap crpyi düşürmüyorsan enfeksiyon doktoruna görün.bence

gurbetciiii

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
827
🙏 cok şükür dun bide onu kafaya taktım
Yok korkma ben kizimda doğuma girerken dahi 19 idi yani korkma boool su iç içimiz disimiz su oldu ama ne yapalım su sağlık için çok önemli

Önümüzdeki günlerde bebeğinizin vücudundaki beyaz yağ oranı %8'e çıkmış olacak. Hamileliğinizin son zamanlarında gece uyurken bacak krampları çok sık görülür. Yorgunluktan kaçınarak ve mümkün olduğunda bacağınızı yükseğe kaldırıp dinlenerek, krampların önüne geçebilirsiniz. B grubu streptokok enfeksiyonu testi 35-37. haftalar arasında yapılabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2700 gr. - Yaklaşık boyu : 47.4 cm. (Baştan Topuğa)

Papatyadurum

Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
76
Yok korkma ben kizimda doğuma girerken dahi 19 idi yani korkma boool su iç içimiz disimiz su oldu ama ne yapalım su sağlık için çok önemli
🙏🙏🙏 bende dikişde yok ya stres oluyorum hemen bide enfeksiyon rahim agzini acar diye okumuştum 🙄 yarin bi gideyim de hayirlisi ile bakalim antibiyotik verecek mi

gurbetciiii

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
827
🙏🙏🙏 bende dikişde yok ya stres oluyorum hemen bide enfeksiyon rahim agzini acar diye okumuştum 🙄 yarin bi gideyim de hayirlisi ile bakalim antibiyotik verecek mi
Git ama herşey güzel olucak öyle düşün Allah ol dedikten sonra dikiş falan hepsi vesile Allah büyük bu dönem sabır ve dua ile atlatiliyor inan bana rabbim rabbim gönlümüzü ferahlandirsin açsın inşallah

Papatyadurum

Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
76
Git ama herşey güzel olucak öyle düşün Allah ol dedikten sonra dikiş falan hepsi vesile Allah büyük bu dönem sabır ve dua ile atlatiliyor inan bana rabbim rabbim gönlümüzü ferahlandirsin açsın inşallah
Canimmm dogru söylüyosun bol sabir ve dua ile insallah.32.haftaya bi gelsem 1 ay daha en azindan hep dua ediyorum zaten kendim de kizimda Allaha emanet 🙏🌹 hepimiz saglikla alalim kucagimiza bebislerimizi insallah .teşekkür ederim destegin icin🙏

Delirella

Lost World :)
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
2.138
Kızlar selam, dün 16. Hafta kontrolüm iyiydi. Dikişe bakıldı her şey sorunsuz dedi doktor ama tam idrar istedi 2 ay arayla.

Geç saatte sonucu çıktı. Bulanık ve kristaller varmış, amorf fosfat tespit edilmiş.böbrekte kum yani...

Doktorumla görüştüm bol su iç dedi ( zaten günde 2,5 lt içiyorum arttırmak çok zor üstüne) şu an İçin risk yok ama nefrologa görün dedi. Ben de nefrologa randevu aldım.

İnternette araştırdım, kum ileri haftalarda kum ağrı yaptığında erken Doğumu tetikliyormuş. Zaten erken Doğum kaybım var moralim bozuldu. Zaten dikişim var benim de bir yandan. Başına gelen duyan var mı bunu?

Gebelik şekeri gibi gebelikte kum da olabiliyormuş internette öyle diyor

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 27-11-2019

Hamileliğimin 17. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 163 gün kaldı.

Önümüzdeki 2 hafta içinde bebeğinizin gelişimi aminosentez veya AFP (alfa feto protein) tarama testi ile değerlendirilebilir. Bu iki test ayrıca doğum kusurlarını incelemek için de kullanılır. Eğer AFP düzeyi yüksek çıkarsa, akabinde amniyosentez tavsiye edilir. AFP annenin kanına yapılan bir testdir. Amniyosentezde ise, karın ve rahim duvarından bir iğne sokularak amniyotik sıvıdan örnek alınır ve bu amniyotik sıvı örneği test edilir. Anneler hamilelik boyunca sırt ağrıları çekebilirler. Hamilelik için tasarlanmış kemerlerden kullanabilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 150 gr. - Yaklaşık boyu : 13.1 cm. (Baştan Popoya)

temizsu

Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
45
Kızlar 12. Haftadan itibaren lekelenme düşük tehdidi, 24. Haftadan itibaren gebelik şekeri, 27. Haftadan itibaren erken doğum riskim derken 31. Haftadan beri de tansiyon sorunum baş göstermeye başladı. Dün kontrole gittiiimde bebeğimin 34 değil 33 haftalık gelişimde olduğu bir hafta geriden geldiğini söyledi doktorum. Böyle giderse gerilik 1hafta 10 güne alırız bebeği dedi. Başına böyle bir durum gelen oldu mu?

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 22-07-2019

Hamileliğimin 35. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 35 gün kaldı.

Bebeğinizin kolları ve bacakları, derisinin altında biriken ve toplanan yağ sebebiyle daha dolgun ve yuvarlak hatlı görünüyor. Yağ birikimi orta hamilelikte ki oranı olan yaklaşık %2 den şimdi %12-%15 oranlarına çıktı. Bir iki hafta içinde, deri altı yağları toplam vücut ağırlığının yaklaşık %8 i kadar olacak. Doğum sırasında ağrı kesici seçenekleri hakkında doktorunuza danışın.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2490 gr. - Yaklaşık boyu : 46.2 cm. (Baştan Topuğa)

Papatyadurum

Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
76
Enfeksiyon crp gebelik boyunca bendede oluyor hastane ortamında 14 gün serum aldım enfeksiyon doktoru takibinde.kultur idrar verdim 14 gün sonunda hala enfeksiyonum var görünüyor.ama tedavi yeterli denildi.magnorm 365 efersan ben hep kullandım.sonra hapını al dedi doktor daha rahimi etkili hap diye söyledi.ama hap almadım ben entersan devam.endiseleniyorsan hap crpyi düşürmüyorsan enfeksiyon doktoruna görün.bence
Canim yorumunu yeni gördüm desem🙈🤣 teşekkür ederim.bakayim bugun ne diycek ona gore hareket edicem.cok öpüyorum canim

Yukarı Alt