Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

Chelzy

Haydi kalk ayağa, yürü güneşe !
Pro Üye
20 Ocak 2008
12.061
22.327
Ben genellikle sırt üstü yatıyorum canım dr sol yana yat dedi ama sol yanıma yatınca ikisi aynı tarafa meyilleniyor. İkiz olduğundan Sola yatsam kızın üstüne biniyor agırlık, saga yatsam erkeğin üstüne agırlık biniyor. En iyisi kendim huzursuz olsamda genelde sırt üstü, yan yattığımdada aralıklarla değiştiriyorum. Seninkiler kaç haftalık
Sirt ustu yatinca nefes alamiyorum bide fenalasiyorum.Tansiyonum dusuyo hemen.Plesenta koruyor onlari aslinda ama insan kiyamiyor.Basasagi donmeden once altli ustluyduler.Biraz fazla oturunca alttaki sıkışıyo diye dusunup hemen yatardim.Simdi bir saga bir sola devrilip duruyorum.Birinin suyu digerine nazaran az.Doktor zaten erken alabiliriz demisti.Bir de bu dikislere dayanma durumu var.Bakalim gittigi yere kadar gider insallah.

zameboz

Fatıma👶🏼💕 Akif Siraç 👶🏼💕
Kayıtlı Üye
12 Ağustos 2017
695
920
Sirt ustu yatinca nefes alamiyorum bide fenalasiyorum.Tansiyonum dusuyo hemen.Plesenta koruyor onlari aslinda ama insan kiyamiyor.Basasagi donmeden once altli ustluyduler.Biraz fazla oturunca alttaki sıkışıyo diye dusunup hemen yatardim.Simdi bir saga bir sola devrilip duruyorum.Birinin suyu digerine nazaran az.Doktor zaten erken alabiliriz demisti.Bir de bu dikislere dayanma durumu var.Bakalim gittigi yere kadar gider insallah.
Amin canım, çift yumurta mı seninde. Benim rahim incelmesi ve dikişe dayanma durumu var. Dikişi parçalayabilirler o zaman kanaman olur direk sezeryanla alırız dediler. Daha 1,5kilo bile değiller . Çokta hareketliler gün aşırı ya ters dönüyorlar ya bas asağı hemşireler kalp atışını nst de bulmakta bile zorlanıyor, bende yatışta cok zorlanıyorum

Axelia

Just Love!
Pro Üye
17 Mayıs 2011
5.766
6.005
Kacinci haftadasin canim sen? Ayniyiz diye hatirliyorjm.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 29-10-2019

Hamileliğimin 38. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 14 gün kaldı.

Bebeğinizin gelişiminin bu noktasında ortalama bebek ağırlığı yaklaşık 2,900 gr. ve boyu ortalama 35 cm civarındadır. Derin nefes alma ve gevşeme egzersizleri kasılma ağrılarının hafiflemesinde size yardımcı olacaktır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2950 gr. - Yaklaşık boyu : 49.8 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Chelzy

Pro Üye
20 Ocak 2008
12.061
22.327
Amin canım, çift yumurta mı seninde. Benim rahim incelmesi ve dikişe dayanma durumu var. Dikişi parçalayabilirler o zaman kanaman olur direk sezeryanla alırız dediler. Daha 1,5kilo bile değiller . Çokta hareketliler gün aşırı ya ters dönüyorlar ya bas asağı hemşireler kalp atışını nst de bulmakta bile zorlanıyor, bende yatışta cok zorlanıyorum
Aynen benim de cift yumurta.Bir ay gonal f tedavisi gordum.Olmadi o ay.Ertesi ay kendiliginden oldu.Benim de ayni sekilde rahim incelmesi oldugunu soyledi ama birden oldu 3-4 gun icerisinde.Dikislere dayanmislar.Bana da aniden kanama olabilir,suyun gelebilir veya sancin baslayabilir dedi doktor.Hareket durumlari benimkilerde bigun sessizler bigun hareketliler.Kasiklarimda buluyolar benimde kalp atislarini nerdeyse.

Axelia

Just Love!
Pro Üye
17 Mayıs 2011
5.766
6.005
33 olduk bugun canim ama kilolari az.Gelisimleri 1 hafta geriden geliyorlar 30.haftadan beri.O yuzden ne kadar dururlarsa o kadar iyu diyorum.
Tabii oyle gonlunu ferah tut ama artik o korkunc zamanlari da atlattik bana da 24. Haftada erken doga ilir demisti dr. Yani artik ben daha rahatim her gecen gun bugunde benimle diye dusunup mutlu oldum. Her sabah hareket ediyor mu diye bekledim. O endiseyi korkuyu anlayabiliyorum ama bu haftalardan sonra cok dert etmeyelim kendimize ki bebeklere de stres olmasin ☺

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 29-10-2019

Hamileliğimin 38. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 14 gün kaldı.

Bebeğinizin gelişiminin bu noktasında ortalama bebek ağırlığı yaklaşık 2,900 gr. ve boyu ortalama 35 cm civarındadır. Derin nefes alma ve gevşeme egzersizleri kasılma ağrılarının hafiflemesinde size yardımcı olacaktır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2950 gr. - Yaklaşık boyu : 49.8 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Chelzy

Pro Üye
20 Ocak 2008
12.061
22.327
Tabii oyle gonlunu ferah tut ama artik o korkunc zamanlari da atlattik bana da 24. Haftada erken doga ilir demisti dr. Yani artik ben daha rahatim her gecen gun bugunde benimle diye dusunup mutlu oldum. Her sabah hareket ediyor mu diye bekledim. O endiseyi korkuyu anlayabiliyorum ama bu haftalardan sonra cok dert etmeyelim kendimize ki bebeklere de stres olmasin ☺
Bir de stres etkiliyor.Zaten cok stresli biriyim.Neyseki doktor adalat verdi de o biraz dusuruyor tansiyonumu.Allah isteyen herkese nasip etsin insallah kucagina saglikla almayi.🙏🙏🙏hep dua ediyorum🙏🙏

cqdmsrtp

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Ekim 2015
45
14
Merhaba arkadaşlar. Ben daha önce 23 haftalık erken dogum yaptım. Bebegim 28 gün dayandı ve sonra kaybettim. Rahimde septum varmış ameliyat oldum. Şimdi tekrar hamileyim. Rahim agzina dikis atıldı 16 haftalıkken her kontrolde rahim agzimi kontrol ediyordu doktorum kısalma olunca dikiş atacam demisti
Benimde SEPTUM dan dolayı 27haftalik Ken dikiş atılmasına rağmen erken doğum oldu senin erken doğum dan sorma ameliyatı kime yaptırdın nekadar zaman sonra yaptırdın sonrasında rahim ağzında kısalma yaşadın mı hamileliğinde

Maviruya30

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
15 Kasım 2013
1.297
837
Daha önce çok kez yazdım saolsun cevap veren arkadaşlarda oldu . Ben çok korktuğum için yine sormak istiyorum
Bursa da dikiş konusunda kime gitmeliyim ? Yada Bursa dan istanbul a gidip orada mı yaptırmalıyım dikişi ? Özel hastane ve doktora güvenemiyorum ilk yaşadıklarımdan sonra . O yüzden fikirlerinize ihtiyacım var şimdiden teşekkürler

Yukarı Alt