Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

Chelzy

Haydi kalk ayağa, yürü güneşe !
Pro Üye
20 Ocak 2008
12.079
22.396
Memnun musun peki ? Yalçın kimya daha iyi demişsin de kafam karıştı
Yani soyle diyeyim.Isinde profesyonel biri ama benim 31.haftaya kadar hic bir sikintim yoktu.Dikisi de onlem amacli atmisti 14.haftada kendisi tup bebekci oldugu icin hep onlem.10.haftadan 32 ye kadar dusuk onleyici igne vuruldum hep yine onlem amacli ama dedigim gibi bir sorun yoktu bende.Bir perintologla devam etmek daha iyi olur.Bir on gorusmeye git istersen jinemede de ,yalcin kimyaya da.

Maviruya30

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
15 Kasım 2013
1.306
838
Yani soyle diyeyim.Isinde profesyonel biri ama benim 31.haftaya kadar hic bir sikintim yoktu.Dikisi de onlem amacli atmisti 14.haftada kendisi tup bebekci oldugu icin hep onlem.10.haftadan 32 ye kadar dusuk onleyici igne vuruldum hep yine onlem amacli ama dedigim gibi bir sorun yoktu bende.Bir perintologla devam etmek daha iyi olur.Bir on gorusmeye git istersen jinemede de ,yalcin kimyaya da.
Aynen dediğin gibi olabilir
Çok teşekkürler yardımcı olduğun için

-Asmin-

"Seni unutmam gerektiğini hatırlayamıyorum..."
Pro Üye
22 Nisan 2015
18.872
109.017

burls

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Ağustos 2015
160
61
Benim 6 gebelikten sonra rahim ağzı yetmezliği teşhisini koyabildiler şuan 16+2yim doktorum bu gebelikte bile gerek görmüyorum dikiş atmayı demişti ama 16 haftada yoğun akıntı nedeniyle hastaneye gittik muayene sırasında bebeğin aşağı doğru inmeye başladığını çok az bir yerin tuttuğunu söylediler, iki gün ilaçla durdurulmaya çalıştılar fakat açılma artıyordu hemen ameliyatla serklaj yaptılar dört gün hastanede kaldım doktorum ağır kaldırmak ,çok ayakta durmak ,çok oturmak ve banyoda beş dakika üzerinde kalmak sıcak su ile duş almayı yasakladı. Bi kaç güne topladım ama şu iki üç gündür ayağa kalktığımda dik dururken bebek aşağıya basıyo kendimi ragatsız hissediyorum iki gündür de sürekli yatıyorum kontrolüm haftaya nasip olursa bakalım ne diyecek doktor hepinize çok geçmiş olsun inşallah Rabbim isteyen herkese nasip etsin hayırlısı ile.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 27-02-2020

Hamileliğimin 22. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 132 gün kaldı.

Bu hafta bebeğinizin beyni hızla büyümeye başlayacak ve bu büyüme bebeğiniz 5 yaşına gelene kadar devam edecek. Bebeğiniz dış seslerden veya hareketlerden dolayı canlılık gösterebilir. Ani yüksek sesler, yüksek sesli müzik, araba ya da çamaşır makinesi titreşimleri bebeğinizin harekete geçmesine sebep olabilir. Bebeğinizin boyu yaklaşık 17-19 cm aralığında ve ağırlığı yaklaşık 350-400 gr civarındadır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 470 gr. - Yaklaşık boyu : 26.7 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Maviruya30

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
15 Kasım 2013
1.306
838
Canım dediğim gibi Prof Arda lembet, Prof Cem batukan İbrahim bildirici bildiğim isimler. Ama burada dikiş attırmış ve Doğum yapıp bebeğine kavuşan arkadaşlar yazarsa daha iyi olur bence. Ve 2 gün İstanbul’da halleder gidersin cnm
Acıbadem de Melih atahan güven varmış canım duydun mu ? Giden var mıdır ?

nisakuzusu2

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Eylül 2016
360
230
Benimde SEPTUM dan dolayı 27haftalik Ken dikiş atılmasına rağmen erken doğum oldu senin erken doğum dan sorma ameliyatı kime yaptırdın nekadar zaman sonra yaptırdın sonrasında rahim ağzında kısalma yaşadın mı hamileliğinde
Ben 2 defa ameliyat oldum tek seferde temizleyemedikleri için. Konya başkentte emel ebru özçimen yaptırdım. 7 ay sonra rahim filmi çekilmişti 1 sene sonra falandı galiba tam hatırlayamadım. Sonrasinda kısalma yaşandı dikiş atıldı yatarak geçirdim 9 ayı

Maviruya30

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
15 Kasım 2013
1.306
838
Melih bey buraya haftada birgün geliyormuş İstanbuldan
Evet bi kaç yere gidiyormuş Yalova Bursa istanbuldaymış . Benim Acıbadem özel sigortam var acaba muayenedense direk hastaneye mi gitsem dedim daha önce hiç gitmedim o doktoru da duydum istanbuldan geliyormuş ama kararsız kaldım bi sorayım dedim . İnstagramdan biraz baktım sürekli videolar falan paylaşıyor bilgili biri .

Sonilmek

Üye
Kayıtlı Üye
17 Şubat 2018
377
327
Arkadaslar merhaba ben eski uyelerdenim sizler gibi serklaj olup bu sayfada acaba bebegim zamaninda dogacak mi hangi doktora gitmeliyim diye bircok yazi yazdim.Gunlerimi bu sayfada gecirdim. Tup bebekle hamile kalabiliyorum ilk tup bebekle ikizlerime hamile kaldim 16. Haftamda erken dogumla kaybettim. İkınci tup bebekle ogluma hamile kaldim kucuk bir ilcede yasiyorum hamileligimin ilk aylarinda asiri kanamam vardi bircok prof. Gorustum dikisimi atmayacaklarini soylediler cunku bebek zaten dusecek dikise gerek yok dediler. Kendi ilcemde hayatinda daha once hic dikis atmamis kadin dogum doktoru dikisimi atti haftada bir kontrole cagirdi gerekli ilaclari verdi hatta 32. Haftada dikisim dustu ona ragmen surekli yatarak 36. Haftamda oglumu kucagima aldim. Erken dogum sebebi rahimin acilmasi da degildi bu arada.yani nasibinizde varsa canlar Rabbim nasip ediyor guzel düsünün hic gecmeyecek gibi olan gunler geciyor sonucu herseye degiyor. Rabbim hepinizin yardimcisi olsun hepinizin kucaklari dolu olsun. Evlatlarinizin koynunuzda uyudugu doneme biran once gecin insallah.

Yukarı Alt