Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

Renklirenkli

Üye
Kayıtlı Üye
2 Mayıs 2019
846
934
Rabbim bize bağışlasın inşallah ne diyim çok zor hamileliğimin her döneminde yürek ağızda gezdim bide bu çıktı inşallah bunuda atlatırız saol cevap verdiğiniz için
Dinlenince ya da ilacla fln uzayabiliyor o durum. Korkma ama kendine baya dikkat er bence. Az kalmis, dayan biraz daha. Sag salim kucagina al ins.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 16-03-2020

Hamileliğimin 23. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 123 gün kaldı.

Bebeğinizin elleri ve bacakları tarafından yapılan hareketleri rahatca hissedebilirsiniz. Bu ilk hareketlere çabuklaşma denir. Ultrason görüntülemesi hariç, hamile annelerin bebekleri ile direk iletişim kurdukları ilk etkileşimleri budur. Bu günlerde babalar da bebeğin hareketlerini gözlemleyebilir ve hissedebilirler.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 550 gr. - Yaklaşık boyu : 27.8 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Unzile25

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
3 Eylül 2019
9
4
Oyy 😍 cok mutlu ettin beni. Tesekkur ederim. Oldum dun serklajimi evet. Sukur su an iyiyim ,yemek ve wc disi kalkmiyorum. Acikcasi hafif agrim vardi serklaj oncesi sukur o agri bile kalmadi su an. Ben elimden geleni yapmak istiyorum, yatmaksa yatmak ya da ne gerekiyorsa iste. Gerisi Rabbimin elinde. Bana cok zor geliyor su an saglikli ve zamaninda dogan bi bebegi kucagima almak, ama biliyorum ki Rabbime zor degil. Korktuguma ugramadan, umduguma nail olmak istiyorum. Olmayan, olamayan herkese bol bol dua ediyorum her aklima geldiginde.
Iyi ki varsiniz hepiniz. Tanimadan sicacik hisler edindim burda,bi abla kardes scakligi buldum. Tesekkur ederim.😍😍😍
Merhaba cnm inş saglıklı bi şekilde alırsın bebeğini kucagına bnde olcagım süreç nasıl ilerliyor bilgi verirmisin

Renklirenkli

Üye
Kayıtlı Üye
2 Mayıs 2019
846
934
Merhaba cnm inş saglıklı bi şekilde alırsın bebeğini kucagına bnde olcagım süreç nasıl ilerliyor bilgi verirmisin
Amin hepimiz kucagimiza alalim ins. 14. Haftanin basinda acikligim vardi zaten, ayni haftanin sonunda, serklajim yapildi. Bir gun hastanede kaldim. Sonrasinda aci, agri yasamadim canim. Kolay bi islem, hic korkma.

Bebeğinizin elleri ve bacakları tarafından yapılan hareketleri rahatca hissedebilirsiniz. Bu ilk hareketlere çabuklaşma denir. Ultrason görüntülemesi hariç, hamile annelerin bebekleri ile direk iletişim kurdukları ilk etkileşimleri budur. Bu günlerde babalar da bebeğin hareketlerini gözlemleyebilir ve hissedebilirler.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 550 gr. - Yaklaşık boyu : 27.8 cm. (Baştan Topuğa)

Unzile25

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
3 Eylül 2019
9
4
Amin hepimiz kucagimiza alalim ins. 14. Haftanin basinda acikligim vardi zaten, ayni haftanin sonunda, serklajim yapildi. Bir gun hastanede kaldim. Sonrasinda aci, agri yasamadim canim. Kolay bi islem, hic korkma.
Biraz korku var bebek için endişeleniyorum bide epidural mi yapıyolar narkozlamı yapıyolar cnm senin nasıldı

Unzile25

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
3 Eylül 2019
9
4
İlk bebeğim doktor ihmali yüzünden 6.5 aylık kaybettim o ana kadar herşey normal dendi bir anda acılma oldu ve sezeryana alındım 1 ay yaşdı vefat etti beyin kanaması geçirdi küvezde ve sonradan anladık ki serklaj yetmezliği varmış inş tekrar aynı şeyleri yaşamam Rabbim bütün annelerin bebeklerini saglıklı kusursuz kucagına almayı nasip etsin

Renklirenkli

Üye
Kayıtlı Üye
2 Mayıs 2019
846
934
Biraz korku var bebek için endişeleniyorum bide epidural mi yapıyolar narkozlamı yapıyolar cnm senin nasıldı
Valla tamamen uyuttular, genel anestezi oldu. Daha iyi oldu zaten, illa ki tedirgin olurdum. Kisa bi islem zaten, bu sekilde canim.

Unzile25

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
3 Eylül 2019
9
4
Valla tamamen uyuttular, genel anestezi oldu. Daha iyi oldu zaten, illa ki tedirgin olurdum. Kisa bi islem zaten, bu sekilde canim.
Çok teşekkür ederim saol
Teşekkür ederim cnm inş saglıklı bi şekilde bebeğini kucagına alırsın😊

Minik_ kuzum_61

Üye
Kayıtlı Üye
26 Aralık 2017
335
290
Ne zamandır aklımda yazmak ama şimdiye nasip oldu. Ben buradan mutlu haberler aldıkça umutlanıyordum. Sizlere de umut olsun diye yazıyorum... İlk bebeğimi 6 aylıkken rahim ağzı yetmezliği yüzünden kaybetmiştim. 21 gün yaşayabilmişti minik kuzum :KK43: ikinci bebeğimde serklaj oldum ve çok şükür bebeğimi kucağıma alabildim 38+5 de doğum yaptım. Rabbim hepinize nasip etsin. Çok tedirgin bir hamilelik geçirdim haftalar bitmek bilmedi, sürekli tekrar eden enfeksiyonum vardı. Hep bir korku vardı sizlere tavsiyem bol bol dua edin. Herşey Allah’tan bazen istediğiniz kdar önlem alsanızda olmuyor bazen almadığınız halde oluyor. Tabi tedribi elden bırakmamak lazım o ayrı.. Allah yardımcınız olsun süreç zor ama sonu güzel olur inşallah..

Renklirenkli

Üye
Kayıtlı Üye
2 Mayıs 2019
846
934
Ne zamandır aklımda yazmak ama şimdiye nasip oldu. Ben buradan mutlu haberler aldıkça umutlanıyordum. Sizlere de umut olsun diye yazıyorum... İlk bebeğimi 6 aylıkken rahim ağzı yetmezliği yüzünden kaybetmiştim. 21 gün yaşayabilmişti minik kuzum :KK43: ikinci bebeğimde serklaj oldum ve çok şükür bebeğimi kucağıma alabildim 38+5 de doğum yaptım. Rabbim hepinize nasip etsin. Çok tedirgin bir hamilelik geçirdim haftalar bitmek bilmedi, sürekli tekrar eden enfeksiyonum vardı. Hep bir korku vardı sizlere tavsiyem bol bol dua edin. Herşey Allah’tan bazen istediğiniz kdar önlem alsanızda olmuyor bazen almadığınız halde oluyor. Tabi tedribi elden bırakmamak lazım o ayrı.. Allah yardımcınız olsun süreç zor ama sonu güzel olur inşallah..
Su sira baya ihtiyacim olan bi durumdu, tam vaktinde yetistin. Ellerine saglik, ilac gibi geldi bana. Üctür idrar yolu enfeksiyonu yasiyorum, bugun antibiyotige basladim mecbur. Tam da bildigin uzere gunler, haftalar gecmiyor gercekten. Surekli dua ve yatma halindeyim. Once sag salim vaktinde dogurabilmeyi ve sonrasinda olmayan herkese bu tekmeleri hissetsin en kisa zamanda die dua halindeyim. Insallah sonumuz sana benzer. Bilgin icin tesekkur ederiz.
Senin de mi enfeksiyonun nedenin bu muydu canim ?

Unzile25

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
3 Eylül 2019
9
4
Merhaba hayırlı olsun gözün aydın dikişten sonra sürekli yatak istirahati yaptınmı bnde hamileyim banada dikiş konulcak yardımcı olursan sevinirim

Yukarı Alt